Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2002, 18:47

autor: Tomasz "Sznur" Pyzioł

Wrześniowe plany LEM-u

We wrześniowych planach wydawniczych firmy LEM, znalazło kilka się naprawdę interesujących tytułów. Nakładem tego wydawnictwa w najbliższym czasie ukażą się bowiem takie tytuły jak Battle Realms, Medieval: Total War czy Conflict: Desert Storm.

We wrześniowych planach wydawniczych firmy LEM, znalazło kilka się naprawdę interesujących tytułów. Nakładem tego wydawnictwa w najbliższym czasie ukażą się bowiem takie tytuły jak Battle Realms, Medieval: Total War czy Conflict: Desert Storm.

Wrześniowe plany LEM-u - ilustracja #1

Z oferty firmy Ubi Soft ukaże się długo oczekiwana strategia Battle Realms w polskiej wersji językowej. Battle Realms to doskonale wykonana strategia czasu rzeczywistego osadzona w realiach azjatyckiej scenerii. Niepokonani samuraje, dzielni mnisi, egzotyczni wojownicy ninja, groźni czarnoksiężnicy - to postacie jakie spotkamy w tym legendarnym świecie pełnym walki i magii. Warto nadmienić, że producentem są współtwórcy Command & Conquer. Gra trafi do sklepów już 18 września, w cenie 49,00 PLN.

Wrześniowe plany LEM-u - ilustracja #2

Za to 20 września nastanie Średniowiecze. W Medieval: Total War wracamy w czasy rycerstwa, szczęku stali, długotrwałych oblężeń zamków i rozgrywek politycznych, wszystko w jak najbardziej historycznych realiach. Mamy tu 12 grywalnych stron konfliktu - znajdziemy reprezentantów krajów Europy Zachodniej, Wschodniej, ludy Środkowego Wschodu, a także hordy mongolskie. Nawet muzyka, jaka znajdzie się w grze zostanie podzielona na cztery grupy, tak, aby klimatem odpowiadać konkretnemu regionowi Europy. Podobnie jak w wypadku Shoguna i tym razem ścieżka dźwiękowa towarzysząca bitewnym zmaganiom będzie bardzo dynamiczna i uwypukli zmiany tempa akcji. Za grę trzeba będzie zapłacić 169,00 PLN.

Wrześniowe plany LEM-u - ilustracja #3

Ranek 2 sierpnia 1990 roku, godzina 5 czasu lokalnego. 300 tysięcy żołnierzy irackich atakuje terytorium Kuwejtu. Tak mogła rozpocząć się Wojna w Zatoce. I tak właśnie rozpoczyna się akcja Conflict: Desert Storm, najnowszej produkcji studia Pivotal Games oraz firmy SCI. Jest to gra akcji z widokiem z pozycji trzeciej osoby, charakteryzująca się niezwykłym realizmem ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi oraz porami dnia., zaskakującymi zwrotami akcji i niebezpiecznymi misjami nie tylko w otoczeniu piasków pustyni, ale także w warunkach miejskich. W grze zastosowano zaawansowaną sztuczną inteligencję, tak przeciwników, jak i naszych żołnierzy, dzięki czemu reagują oni na warunki zmiennego otoczenia, w zależności od potrzeby atakują, skradają się, stosują odwrót etc. Równocześnie z zakończeniem misji, rozwinięty system doświadczenia pozwala każdemu z członków oddziału na podniesienie jego umiejętności. Doskonale odwzorowano fizykę broni, maszyn i obiektów otoczenia bezpośrednio reagujących na kolizje i eksplozje. Możemy liczyć na wsparcie sił powietrznych i artylerii, kontrolę nad opancerzonymi pojazdami i możliwość użycia dowolnej broni z obszernego arsenału. Dodatkowo zastosowano niesamowite efekty animacji odzwierciedlające maximum realizmu środowiska oraz dynamicznie zmieniający się podkład muzyczny w zależności od charakteru akcji, poruszające odgłosy walk i wybuchów. Gra zostanie wydana w wersji na: PC, PlayStation2, Xbox. Data premiery to 26 września, a cena 99,00 PLN.