Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS2GCNXBOX
Okładka Conflict: Desert Storm (PC)
OkładkaConflict: Desert Storm (PC)

Conflict: Desert Storm - Pustynna Burza

Conflict: Desert Storm

Taktyczna gra akcji, która przenosi nas w realia wojskowej operacji Pustynna Burza, w czasie wojny w Zatoce Perskiej. Oddział komandosów musi przeciwstawić się elitarnym wojskom Iraku.

Akcji | TPP | współczesne konflikty | taktyczne | strzelanki

Conflict: Desert Storm - Pustynna Burza Premiera

13wrz2002

PS2 XBOX

14wrz2002

PC

17kwi2003

GCN

Gry podobne do Conflict: Desert Storm - Pustynna Burza

Hidden and Dangerous 2

Tom Clancy's Rainbow Six 3: Raven Shield

Delta Force: Land Warrior

Conflict: Desert Storm to gra stworzona przez zespół Pivotal Games, znany głównie ze świetnego tytułu Warzone 2100. Jej akcja rozgrywa się w czasie wojny w Zatoce Perskiej, gdzie Armia Stanów Zjednoczonych przeprowadziła szybką operację wojskową na terenie Kuwejtu i Iraku znaną pod kryptonimem Pustynna Burza. Po nieudanych negocjacjach, opozycyjna koalicja postanawia przygotować kontr ofensywną operację. Ma ona przynieść decydujące zwycięstwo z siłami wroga dzięki zastosowaniu skrupulatnych i bardzo szczegółowych planów akcji, najlepszemu przygotowaniu jednostek oraz śmiałemu wykonaniu. Podstawą sukcesu akcji są Elitarne Oddziały Specjalne (Elite Special Forces) – czteroosobowe grupy wyszkolonych i przygotowanych na wszystko żołnierzy.

Naszym zadaniem jest kierowanie elitarnym oddziałem do zadań specjalnych – brytyjskiego SAS lub amerykańskiego Delta Force, składającego się z najwyższej klasy ekspertów. Ich specjalności to materiały wybuchowe i broń ciężka, infiltracja terenu, elektronika oraz strzelanie precyzyjne. Nasz oddział zostaje zrzucony na terytorium wroga, gdzie można polegać jedynie na sile i dobrej znajomości swojej drużyny. Należy wykorzystać wszystkie dostępne taktyki walki i siłę broni, by z sukcesem wykonać misje. Każda operacja jest tak samo nieprzewidywalna, jak i niebezpieczna.

W grze Kontrolujemy do czterech komandosów jednocześnie przełączając się między nimi i wydając im polecenia. System wydawania rozkazów pozwala na zmianę poleceń każdej z postaci, podczas kontrolowania tylko jednej z nich. W grze wiernie oddano realia bliskowschodniej wojny rozgrywającej się podczas zmiennych warunków atmosferycznych oraz różnych pór dnia. Podczas wykonywania poszczególnych zadań można uzyskać wsparcie zarówno z powietrza jak i z ziemi, przy pomocy nalotów eskadry śmigłowców czy ostrzału szwadronu czołgów. Można również samemu przejąć kontrolę nad niektórymi pojazdami, jak czołgi czy transportery opancerzone.

Z dużą pieczołowitością wykonano wizualną stronę gry. Oprócz realistycznego otoczenia mamy dokładne modele wszystkich rodzajów pojazdów i broni. Wysoka sztuczna inteligencja, tak przeciwników, jak i żołnierzy, powoduje, że reagują oni na warunki zmiennego otoczenia, w zależności od potrzeby atakują, skradają się, stosują odwrót. Równocześnie z zakończeniem misji, rozwinięty system doświadczenia pozwala każdemu z członków oddziału powiększać umiejętności. Dobrze odwzorowana została fizyka broni, maszyn i obiektów otoczenia, które bezpośrednio reagują na kolizje i eksplozje.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 32  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 2357 głosów czytelników.

Conflict: Desert Storm - Pustynna Burza cena w dniu premiery: 99 PLN

Klasyfikacja PEGI Conflict: Desert Storm - Pustynna Burza

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Conflict: Desert Storm - Pustynna Burza Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC
PS2
XBOX
GCN