Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2008, 10:57

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (5 listopada 2008)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: wcielamy się w prywatnego detektywa, Nintendo wyprzedaje DSi, beta World at War dostępna dla wszystkich, Trofea w Fallout 3, D&D Online ze wsparciem DirectX 10. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: wcielamy się w prywatnego detektywa, Nintendo wyprzedaje DSi, beta World at War dostępna dla wszystkich, Trofea w Fallout 3, D&D Online ze wsparciem DirectX 10. Zapraszamy do lektury.

Safecracker

Gra przygodowa o tytule Safecracker, w której wcielimy się w postać prywatnego detektywa, ukaże się na światowym rynku 5 grudnia. Produkcja, będąca konwersją z pecetów, trafi na rynek w wersji na Nintendo Wii dzięki staraniom firmy JoWood Productions.

Nintendo DSi

Nintendo DSi – nowa wersja konsoli Nintendo DS – sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Od 1 listopada, kiedy to zadebiutowała na obszarze Japonii, tamtejsze sklepy przekazały w ręce graczy cały nakład wprowadzony do sprzedaży przez Nintendo. Konsola jest o 12% cieńsza od swojego poprzednika – DS Lite, posiada większe ekrany, slot na karty SD i dwie kamerki.

Xbox Live

Z informacji podanych przez Jerry’ego Johnsona, menedżera ds. Xbox Live w Wielkiej Brytanii, wynika, że w skład aktualizacji New Xbox Experience weszła jedynie połowa nowości, jakie Microsoft chciał pierwotnie do niej dołączyć. Dodał przy tym, że większość z tych funkcjonalności zostanie dodana ramach systematycznych update’ów, do których dojdzie w niedalekiej przyszłości.

Call of Duty: World at War

Sieciowa beta Call of Duty: World at War (X360), do tej pory dostępna jedynie dla osób, które otrzymały specjalne kody, wchodzi właśnie w otwartą fazę. Oznacza to, że każda osoba, która będzie miała ochotę przetestować tryb wieloosobowy najnowszego dzieła firmy Treyarch, może bezproblemowo pobrać i uruchomić odpowiedni plik. Znajdziecie go w ofercie Rynku Xbox Live.

PlayStation 3

Sony Computer Entertainment wypuściło do sieci aktualizację firmware konsoli PlayStation 3. Wersja 2.52 wprowadza poprawioną jakość odtwarzania niektórych formatów oprogramowania obsługiwanego przez PS3 oraz rozwiązuje problem z klawiaturą podłączoną pod USB lub Bluetooth, potrafiący zawiesić niektóre gry.

Valkyrie Chronicles

Zachodnie wersje jRPG Valkyria Chronicles na PlayStation 3 otrzymają dodatki, którymi już jakiś czas temu wzbogacono japońską edycję dzieła koncernu Sega. Umożliwią one wcielenie się w kilka nowych postaci, a także podjęcie próby przetrwania w trybie Extra Hard Skirmish (spróbujemy w nim pokonać przybywających falami, coraz trudniejszych przeciwników).

Fallout 3

Fallout 3 w wersji na konsolę PlayStation 3 doczeka się aktualizacji, dodającej do gry system Trofeów. Producenci z firmy Bethesda nie są jeszcze pewni, kiedy dokładnie dojdzie do jej premiery.

Mushroom Men

Platformówki z cyklu Mushroom Men, powstające z myślą o konsolach Nintendo Wii i DS, zaliczają opóźnienie. Jak poinformowała firma Gamecock, będąca wydawcą dzieł studia Red Fly, gry ukażą się w sprzedaży dopiero 2 grudnia. Pierwotnie mowa była o 11 listopada.

Dungeons & Dragons Online: Stormreach

Dungeons & Dragons Online: Stormreach doczekała się aktualizacji, dzięki której produkcja MMO autorstwa firmy Turbine Entertainment uzyskała wsparcie technologii DirectX 10. Cieszą się z niej już Amerykanie. Europejczycy muszą poczekać do 13 listopada.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

The Lord Of The Rings Online: Mines of Moria

Shotest Shogi

Emerald City Confidential

Carnival Games Mini Golf

Bayonetta

AWAY Shuffle Dungeon

Big Bang Mini

Atlantica Online

Alien Crush Returns

Close Combat: Wacht am Rhein

Chronostorm: Siberian Strike

Crazy Mini Golf

Disney Sing It

Face Noir: The Cat with the Jade Eyes

Gears of War 2

Pyroblazer

Neverland Card Battles

Bioshock

The History Channel: Great Battles of the

The King of Fighters '98: Ultimate Match

Rappelz

Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick

Icebreakers

Monster Lab

The Legend of Spyro: Dawn of the Dragon

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Alien Crush Returns

Bayonetta

World War II: General Commander - Operation: Watch on the Rhine

The Godfather II

Halo Wars

Stoked

Salvation

A Stroke of Fate

Quantum of Solace

Quantum of Solace

gry