Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2008, 10:35

autor: Jiker

Resistance 2 debiutuje w Stanach

Resistance 2 to jedna z ciekawszych produkcji końcówki bieżącego roku. Strzelanina FPP oferująca wgląd w alternatywną historię zmagań ludzkości z obcą rasą tzw. Chimer, zaskakuje w szczególności rozbudowanym trybem rozgrywki przez sieć. Dostarcza on zabawy nawet 60 osobom jednocześnie. Ta i inne cechy dzieła Insomniac Games przypadły już do gustu Zachodnim recenzentom.

Resistance 2 to jedna z ciekawszych produkcji końcówki bieżącego roku. Strzelanina FPP oferująca wgląd w alternatywną historię zmagań ludzkości z obcą rasą tzw. Chimer, zaskakuje w szczególności rozbudowanym trybem rozgrywki przez sieć. Dostarcza on zabawy nawet 60 osobom jednocześnie. Ta i inne cechy dzieła Insomniac Games przypadły już do gustu Zachodnim recenzentom. Od wczoraj przekonują się do nich również zwykli posiadacze PlayStation 3. Amerykański, a zarazem światowy debiut Resistance 2 jest już za nami.

Resistance 2 debiutuje w Stanach - ilustracja #1

Stało się to zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami firmy Sony Computer Entertainment. Produkt Insomniac Games trafił do sklepów oraz w ręce recenzentów najbardziej poczytnych amerykańskich magazynów i serwisów. Wystarczy wspomnieć, że wśród kilkunastu not wystawionych już grze nie ma oceny niższej niż 8/10 (za Metacritic.com). Kilkoro redaktorów m.in. recenzenci IGN, NZGamer, czy też GameSpy zdecydowali się nawet na ocenienie gry co najmniej na 9 punktów w skali 10.

Wśród największych pozytywów produkcji wymieniane są m.in. świetnie poprowadzony tryb dla pojedynczego gracza, wciągająca kooperacja i klasyczny multiplayer, a także skala w jakiej prezentowane są poszczególne wydarzenia. Wielkie wrażenie na redaktorach wywiera też strona techniczna, która, choć nie uniknęła kilku drobniejszych wpadek i błędów, prezentuje się o niebo lepiej od części pierwszej. W ogólnym rozrachunku mamy najwidoczniej do czynienia z pozycją bardzo dobrą i z pewnością wartą uwagi.

Resistance 2 debiutuje w Stanach - ilustracja #2

Warto wspomnieć, że do amerykańskich sklepów wraz ze standardową edycją trafiła limitowana. W pudełku można znaleźć bonusową płytę, na której znalazł się materiał ujawniający kulisy produkcji gry, opatrzony filmikami z komentarzami twórców oraz video zatytułowane Twisted History. Oprócz tego gracze otrzymali album z grafikami koncepcyjnymi, dodatkowy skin do trybu multiplayer (HVAP Wraith) oraz wprowadzenie do mającej ukazać się w przyszłości powieści The Gathering Storm, której akcja ma zostać umiejscowiona w uniwersum programu. W zestawie umieszczona została również figurka przedstawiająca hybrydę Chimery z karabinem Bullseye. Cena zestawu to 79,99 dolarów. Póki co nie wiemy, czy trafi on także do Europy.

Przypominamy, że europejski debiut Resistance 2 nastąpi 28 listopada. Dwa dni wcześniej, za sprawą Sony Computer Entertainment Polska, produkcja Insomniac Games trafi również do naszych sklepów.