Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Big Bang Mini (NDS)
OkładkaBig Bang Mini (NDS)

Big Bang Mini NDS

Zręcznościówka, w której zajmujemy się organizowaniem pokazów fajerwerków, likwidując jednocześnie pojawiające się na ekranie potwory. Bawimy się w pojedynkę lub z udziałem innych graczy.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Big Bang Mini Premiera NDS

20stycznia2009

producent: Arkedo Studios wydawca: SouthPeak Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Big Bang Mini to zręcznościówka, której zasady w największym stopniu nawiązują do wydanej na konsolę PlayStation 2 gry Fantavision. Przemawia za tym przede wszystkim to, iż gracz zajmuje się tworzeniem efektownych pokazów fajerwerków. Za przygotowanie Big Bang Mini odpowiedzialne jest Arkedo Studios. Firma ta właścicielom konsol Nintendo DS znana jest również za sprawą gry Nervous Brickdown.

Ogólne założenia Big Bang Mini są stosunkowo proste. W trakcie zabawy wykorzystuje się podarowane przez grę zestawy rac, aczkolwiek rozgrywka nie opiera się wyłącznie na oglądaniu generowanych przez siebie eksplozji. Wybuchy fajerwerków służą bowiem eliminowaniu pojawiających się na planszy przeciwników. Kolejne wybuchy muszą więc cechować się dużą precyzją, a na podjęcie właściwych działań jest niewiele czasu. Przewidziano tu też kilka dodatkowych utrudnień. Pudłowanie nie tylko oznacza stratę kolejnych rac, ale również wymusza na graczu konieczność unikania powstałych w ten sposób iskier.

Główny tryb dla pojedynczego gracza w sumie do zaoferowania ma dziewięćdziesiąt poziomów, które pokonuje się w ustalonej kolejności. Kolejne etapy są oczywiście coraz trudniejsze, zmuszając do radzenia sobie z silniejszymi i liczniej występującymi przeciwnikami. Autorzy przewidzieli także liczne mini-gry oraz zabawy z udziałem innych miłośników fajerwerków.

Sterowanie odbywa się w całości z wykorzystaniem ekranu dotykowego konsoli. W taki właśnie sposób odpala się kolejne race. Akcja równolegle toczy się na obu ekranikach DS-a.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Klasyfikacja PEGI Big Bang Mini

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.