Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDSWii
Okładka Monster Lab (NDS)
OkładkaMonster Lab (NDS)

Monster Lab

Monster Lab to hybryda gry akcji z produkcją cRPG, w której rozgrywkę obserwujemy na przemian z perspektywy pierwszej i trzeciej osoby, a naszym zadaniem jest tworzenie rozmaitych stworów i wystawianie ich do pojedynków.

RPG | RPG akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Monster Lab Premiera

24cze2008

Wii NDS

Monster Lab to hybryda gry akcji z produkcją cRPG, w której rozgrywkę obserwujemy na przemian z perspektywy pierwszej i trzeciej osoby, a naszym zadaniem jest tworzenie rozmaitych stworów i wystawianie ich do pojedynków. Za produkt odpowiedzialne jest studio Backbone Entertainment.

Gra przedstawia wyimaginowany świat pod rządami złego Barona Marthi. Wcielamy się w ucznia zwariowanego profesora Fuselessa i ruszamy do walki z jego podwładnymi, a ostatecznie nim samym. Na początku musimy stworzyć własnego potwora, którym pokierujemy w dalszej grze. Później, w miarę rozwoju fabuły, dokonujemy nowych eksperymentów i zdobywamy wyższe rangi doświadczenia. Podczas rozgrywki odkryjemy sekrety trójki wielkich naukowców, co w końcu pozwoli nam samym zostać Szalonym Naukowcem. Dopiero wtedy będziemy mieli dostęp do najsilniejszych i największych potworów w grze, dzięki którym pokonamy Barona Marthi. Ukończenie wątku głównego zajmuje około 12 godzin.

Tworzenie własnego monstrum jest dość skomplikowanym procesem. Najpierw odwiedzimy sześć lokacji, które składają się na Dolinę Ghastly. Tam musimy uzbierać części, z których skomponujemy naszego potworka. Potem wracamy do zamku i bawimy się w mieszanie różnych składników, z których ostatecznie wytwarzają się gotowe części ciała. Na starcie dostępnych części jest blisko 150 (między innymi wielki hak zamiast ręki), które dzielą się na trzy typy: mechaniczne, biologiczne i alchemiczne. Potworki opisywane są przez cztery cechy: punkty życia, energia, atak oraz obrona. Ponadto każdy z nich ma jakieś specjalne zdolności, jak na przykład unikalną tarczę ochronną czy niszczący promień energetyczny. Podczas eksploracji świata natrafimy na wiele komponentów, których użyjemy w eksperymentach nad wzmacnianiem naszego podopiecznego. Monster Lab oferuje wiele misji oraz mini-gierek, jednak główną atrakcją są tu pojedynki z innymi potworami. Walki odbywają się na arenach, gdzie dwa monstra stają naprzeciw siebie i biją się podczas kilku rund.

Grafika utrzymana jest w futurystycznym klimacie. Tytułowe potworki poskładane są z tak wielu nie pasujących do siebie części, że nadaje im to groteskowy wygląd. Stwory, które stworzymy podczas rozgrywki, możemy wykorzystać w trybie multiplayer. Tutaj dwójka graczy może pojedynkować się na specjalnych arenach.

Tryb gry: single / multiplayer  

Klasyfikacja PEGI Monster Lab

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.
Wii
NDS