Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Pokemon Battle Revolution (Wii)

Pokemon Battle Revolution Wii

Pokemon Battle Revolution to kolejna gra, której bohaterami są popularne stworzenia znane m.in. z filmów animowanych. Nazwa Pokemon pochodzi od połączenia słowa pocket i monster, co można tłumaczyć jako kieszonkowy potwór.

Akcji | turowe | Pokemon | multiplayer | na 2 osoby | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Pokemon Battle Revolution (Wii)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

27czerwca2007

Pokemon Battle Revolution to kolejna gra, której bohaterami są popularne na całym świecie, a zwłaszcza w Japonii, stworzenia znane m.in. z filmów animowanych i komiksów. Swą karierę zaczęły one na kieszonkowej konsoli Game Boy, a kolejne części ich przygód ukazały się na wszystkich platformach sprzętowych, wyprodukowanych potem przez firmę Nintendo. Omawiany tytuł dostępny jest wyłącznie dla Wii.

Nazwa Pokemon pochodzi od połączenia słowa pocket i monster, co można tłumaczyć jako kieszonkowy potwór. Słowa te doskonale oddają ideę rozgrywki, która polega właśnie na kolekcjonowaniu tych przedziwnych stworzonek, trenowaniu i wystawianiu do walki.

Swoje Pokemony możemy wystawiać zarówno przeciw stworzeniom, których poczynaniami kieruje konsola, jak i przeciw żywym przeciwnikom, gdyż jest to jedna z pierwszych gier, które w pełni wykorzystują online'owe możliwości konsoli Wii. Walki odbywają się na ładnie zaprojektowanych arenach, utrzymanych w konwencji znanej doskonale wszystkim fanom serii. Duży wybór stworków zapewnia wiele godzin zabawy, a starcia mogą odbywać się w systemie 1 na 1 lub 2 na 2.

Modele potworków są duże, kolorowe i po prostu ładne. Akcja jest intensywna, a dodatkowego dramatyzmu starciom dodają ciekawe ujęcia kamery i komentatorzy, opisujący w zabawny sposób to, co dzieje się na ekranie. Co więcej, gra pozwala na zaimportowanie swojego stworka, którego wcześniej trenowaliśmy w grach Pokemon Diamond i Pokemon Pearl , przeznaczonych dla konsoli Nintendo DS.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 263 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.4 / 10 na podstawie 60 głosów czytelników.

Gry podobne do Pokemon Battle Revolution

Klasyfikacja PEGI Pokemon Battle Revolution

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Pokemon Battle Revolution

Nintendo Wii

Nintendo Wii

Wykorzystuje: Nintendo Wi-Fi Connection

Nowe materiały graficzne z Pokemon Black/White
Nowe materiały graficzne z Pokemon Black/White

wiadomość15 maja 2010

Premiera duetu gier Pokemon HeartGold i Pokemon SoulSilver miała miejsce raptem dwa miesiące temu, a Nintendo już rozpoczyna intensywne promowanie kolejnej odsłony cyklu. Na pierwszy rzut poszły screeny i artworki.

Nie mija moda na Pokemony - kolejna gra, kolejny sukces

wiadomość19 września 2008

Nie mija moda na Pokemony. Odkąd sympatyczne stworki opanowały świat gier i nie tylko (a stało się to w roku 1995), ich popularność nie maleje, a można nawet powiedzieć, ze systematycznie rośnie, choć wychowuje się na nich już kolejne pokolenie graczy. Wskazuje na to choćby sprzedaż najnowszej odsłony Pokemon – Pokemon Platinum – wydanej właśnie na przenośną konsolę Nintendo DS.

Pokemon Diamond najlepiej sprzedającą się grą tego roku w Stanach Zjednoczonych

wiadomość9 września 2007

Niezależna agencja NPD Group donosi, że najlepiej sprzedającą się grą bieżącego roku w Stanach Zjednoczonych jest najnowsza odsłona klasycznej serii Pokemon, nosząca podtytuł Diamond. Doskonałe, trzecie miejsce zajmuje z kolei edycja Perłowa, będącą siostrzaną produkcją względem wspomnianej już wersji Diamentowej.

Pokemon Battle Revolution pierwszą grą zapewniającą bezprzewodowe połączenie konsol Wii i Nintendo DS

wiadomość9 marca 2007

Przedstawiciele koncernu Nintendo oznajmili w trakcie Game Developers Conference, że gra Pokemon Battle Revolution będzie pierwszą pozycją przeznaczoną dla konsoli Wii, która będzie korzystać z możliwości nawiązania kontaktu z przenośnym Nintendo DS za pośrednictwem WiFi. Potwierdzili tym samym wstępne wieści na ten temat, pochodzące jeszcze z zeszłego roku.

Nowe screeny z Pokemon Battle Revolution
Nowe screeny z Pokemon Battle Revolution

wiadomość27 października 2006

Od pewnego czasu wiadomo, że Nintendo planuje stworzenie nowej odsłony niezwykle popularnej w Japonii serii gier Pokemon na nadchodzącą platformę Wii. O pracach nad Pokemon Battle Revolution informowaliśmy już w czerwcu. Od dziś dostępne są nowe screeny z nadchodzącej produkcji.