Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Neverland Card Battles (PSP)

Neverland Card Battles PSP

Przedstawiciel gatunku japońskich RPG-ów. Przystępujemy do bitew z udziałem bohaterów oraz potworów. Do pokonywania potworów wykorzystujemy magiczne karty, tworząc z nich jak najsilniejsze talie.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Neverland Card Battles (PSP)

producent: Idea Factory

wydawca: Yuke's

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

28października2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Neverland Card Battles jest kolejną odsłoną cyklu jRPG-ów, zapoczątkowanego na konsoli PlayStation 2. Gracz przystępuje do bitew z udziałem magicznych bohaterów oraz potężnych potworów. Neverland Card Battles jest dziełem japońskiego studia developerskiego Idea Factory, posiadaczom konsol PSP znanego też między innymi za sprawą bijatyki Spectral vs. Generation.

Akcja omawianego RPG-a toczy się w tytułowej krainie Neverland, w której ludzie toczą wojnę z demonami. Siły zła dążą do oswobodzenie złego bóstwa Hellgaia, uwięzionego w jednym z grobowców. Do walki z demonami przystępują oddziały Dominatorów, dzielnych bohaterów, którzy z wykorzystaniem kart spektralnych są w stanie władać potężną magią. Gracz wciela się w postać Galahada, młodego Dominatora. Główny bohater wyrusza w niebezpieczną podróż celem uwięzienia złego bóstwa i uchronienia zamieszkiwanej przez siebie krainy przed całkowitą zagładą. Główny wątek fabularny gry oferuje kilkadziesiąt godzin rozgrywki, a wszystkie postępy gracza obrazowane są w postaci profesjonalnie zmontowanych scenek przerywnikowych.

Ogólny schemat rozgrywki pozostawiono w niezmienionej postaci w stosunku do poprzednich odsłon tego cyklu. Zabawa w znacznym stopniu opiera się więc na walkach z oddziałami wroga. Bitwy staczane są na ogromnych planszach, podzielonych na pola o równej wielkości i obserwowanych w rzucie izometrycznym. W miarę swoich postępów zajmuje się nowe terytoria, odblokowując sobie dostęp do lepszego wyposażenia, a także rozwija umiejętności podległych postaci.

Kluczem do sukcesu jest prawidłowe używanie tytułowych kart, z których tworzy się talie. Ważne jest to talia była jak najbardziej zróżnicowana, dzięki czemu jest się przygotowanym na każdą sytuację. W całej grze pojawia się około dwustu kart podzielonych na kilka zasadniczych grup.

Oprócz trybu dla pojedynczego gracza w Neverland Card Battles zawarto także pełnoprawny multiplayer, wykorzystujący opcję bezprzewodowej komunikacji. Gracze mogą przystępować do pojedynków, wystawiając do walk swoje armie i używając karty będące w ich posiadaniu. Wizualnie Neverland Card Battles prezentuje się bardzo dobrze. Wszystkie widoczne na ekranie postaci utrzymane zostały w mangowym stylu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Neverland Card Battles

12+