Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Monster Kingdom: Jewel Summoner (PSP)

Monster Kingdom: Jewel Summoner PSP

Monster Kingdom: Jewel Summoner to dalekowschodnia gra fabularna z elementami strategicznymi, przeznaczona dla PlayStation Portable - przenośnej konsoli firmy Sony. Głównym bohaterem jest Vyse, należący do tytułowego plemienia Jewel.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Monster Kingdom: Jewel Summoner (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

13lutego2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Monster Kingdom: Jewel Summoner to dalekowschodnia gra fabularna z elementami strategicznymi, przeznaczona dla PlayStation Portable - przenośnej konsoli firmy Sony. Głównym bohaterem jest Vyse, należący do tytułowego plemienia Jewel. Początkowo ludzkość i potwory żyły obok siebie w pokoju, zbytnio sobie nie wadząc. Stan taki utrzymywał się do czasu Wielkiej Katastrofy, która spowodowała, że monstra nagle zniknęły. Pozostały po nich jedynie kamienie, emitujące ogromne ilości energii, pozwalającej na przetrwanie ich cywilizacji. Utrzymywana dotąd w ryzach równowaga świata została drastycznie zachwiana. Upatrując zbliżające się zagrożenie, zostaje powołana organizacja, zajmująca się zgłębianiem wiedzy o wspomnianych kamieniach i ochroną ich siły. W jej ramach powstają szeregi elitarnych wojowników (tytułowi Jewel Summoners), którzy wykorzystują tajemniczą energię skalnych potworów i eksploatują ją w walce.

Tak oto przedstawia się niezwykle rozbudowana część fabularna gry. Użytkownik ma również dostęp do trybu stricte bitewnego, połączonego z wyrafinowanym systemem mnożenia kreatur. W pierwszej kolejności należy zebrać odpowiednią ilość głazów, a następnie wykorzystując ich moc, przemienić je w coraz to potężniejsze bestie, będące niezwykle pomocne w wojnie. Gracz ma do dyspozycji ponad sto przerażających monstrów, które wystawia do walki. Developerzy umożliwili też zabawę wieloosobową poprzez bezprzewodowe połączenie typu Wi-Fi. Wspólnie z przyjaciółmi użytkownik może hodować własne potwory oraz rozegrać szereg bitew.

Przestrzenna grafika doskonale oddaje wszystkie detale postaci i otoczenia. Jednak nie robi ona takiego wrażenia jak fenomenalny soundtrack. W jego przygotowaniu wzięło udział ponad dziesięciu znanych kompozytorów. W śród nich znalazły się takie osoby jak Shinji Hosoe, który stworzył muzykę do serii Ridge Racer czy też Hitoshi Sakimoto, znany dzięki niezwykle melodyjnym utworom z Final Fantasy XII. Na liście płac znalazł się też Yasunori Mitsuda – jego kompozycje usłyszeliśmy m.in. w Chrono Trigger.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna    

Nośnik: 1 UMD

Oczekiwania czytelników: 9.8 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Monster Kingdom: Jewel Summoner

12+

Wymagania sprzętowe Monster Kingdom: Jewel Summoner

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB