Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2008, 09:52

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (16 czerwca 2008)

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Atari nadal traci pieniądze, słabe zabezpieczenia kont w Battlefield Heroes, Spore w Sieci, pracownicy Team Ninja idą w ślady Itagakiego, Crytek poszukuje programistów, Nintendo pozywa do sądu konkurencyjnego producenta kontrolerów do Wii i Rock Band w liczbach Zapraszamy do lektury.

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Atari nadal traci pieniądze, słabe zabezpieczenia kont w Battlefield Heroes, Spore w Sieci, pracownicy Team Ninja idą w ślady Itagakiego, Crytek poszukuje programistów, Nintendo pozywa do sądu konkurencyjnego producenta kontrolerów do Wii i Rock Band w liczbach Zapraszamy do lektury.

Atari

Wciąż nienajlepiej wiedzie się prawdziwej legendzie na rynku elektronicznej rozgrywki, czyli firmie Atari. Firma ogłosiła swoje wyniki finansowe za miniony rok fiskalny i okazało się, że pod kreską jest 23,6 milionów dolarów. To i tak lepiej w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej, kiedy tych strat było prawie 70 milionów. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku sytuacja będzie jeszcze korzystniejsza, wszak od niedawna pełną kontrolę nad Atari przejęło Infogrames.

Battlefield Heroes

Wykradziono wszystkie dane (nazwa użytkownika, hasło, adres e-mail) osób, które zapisały się do udziału w beta testach gry Battlefield Heroes i założyły konta na forum QA Boss. W związku z tym osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo radzą, aby użytkownicy, których ten problem dotyczy jak najszybciej zmienili wszystkie inne posiadane hasła, które brzmią identycznie lub podobnie do tych użytych w nowym Battlefieldzie. Więcej instrukcji zainteresowani znajdą w tym miejscu.

Spore

Pozostajemy jeszcze na chwilę przy wyciekach. Do Internetu przedwcześnie przedostało się demo gry Spore, a konkretnie tzw. Spore Creature Creator, umożliwiające „składanie” własnych stworów z przygotowanych przez autorów gry części. W demie znalazła się jedynie cząstka tego, co pojawi się w pełnej wersji, jednakże dla domorosłych genetyków jest to i tak nie lada okazja. Plik waży 190MB, do znalezienia w czeluściach Sieci.

Team Ninja

Jak wiemy, znany fanom slasherów na całym świecie Tomonobu Itagaki (Ninja Gaiden) opuścił szeregi firmy Tecmo z powodu nie wypłacenia przez nią należnych mu honorariów. Serwis 1UP przynosi zaś plotkę, jakoby w jego ślady miały pójść aż trzy tuziny pracowników ekipy Team Ninja. W chwili obecnej nie mamy jeszcze potwierdzenia tej informacji, jednakże i tak wiemy, że sprawa zakończy się w sądzie, gdzie Itagaki zamierza dochodzić swoich praw.

Crytek

Przedstawiciele niemieckiego Cryteka dość wyraźnie zapowiedzieli, że przyszłe projekty firmy będą produkowane z myślą o kilku platformach. Nie dodali jednak, że najprawdopodobniej na celownik wezmą również konsole PSP, PS2 i NDS. Jak się bowiem okazuje, budapesztański oddział firmy poszukuje programistów z doświadczeniem w programowaniu wyżej wymienionych platform. CRYEngine 2 na starej konsoli Sony? Raczej nie. Czekamy zatem na wyjaśnienia.

Nintendo

Przełomowym pomysłem koncernu Nintendo, dzięki któremu konsola Wii bije dzisiaj rekordy popularności było wykorzystanie nowatorskich kontrolerów – wiilota i nunchuka. Japończycy na tyle zazdrośnie strzegą swojego patentu, (co wydaje się chyba oczywiste, gdyż chodzi tutaj o olbrzymie pieniądze) że pozywają do sądu innego producenta, firmę Nyko, która sprzedawała od jakiegoś czasu podobne akcesoria do Wii (Kama Nunchuk). Jedyna różnica polegała na tym, że konkurencyjne kontrolery pozbawione były jakichkolwiek kabelków, a więc nunchakiem pozostały już tylko z nazwy.

Rock Band

Firmy Harmonix i MTV Games zapowiedziały, że już wkrótce do gry Rock Band trafi trzeci pełny album (po Judas Priest i The Cars) jednego wykonawcy. Tym razem będzie to płyta zespołu Pixies zatytułowana Doolitle. Posiadacze gry mogą ściągnąć już ponad dwieście dodatkowych utworów, które zakupiono ponad dwanaście milionów razy.

Galeria obrazków

Zapraszamy również do zapoznania się z ostatnio uzupełnionymi galeriami obrazków…

Mata Hari

Top Spin 3 (360)

Top Spin 3 (NDS)

Top Spin 3 (PS3)

LEGO Batman: The Videogame

The Wheelman

Bioshock

Fable 2

Fatal Inertia EX

Emergency Heroes

Galeria filmów

... oraz najnowszymi filmikami.

Pyroblazer

Pro Cycling Manager: Tour de France 2008

Overlord: Raising Hell

Dungeons & Dragons Online: Stormreach

gry