Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Mata Hari (PC)
OkładkaMata Hari (PC)

Mata Hari PC

Klasyczna dwuwymiarowa gra przygodowa typu point & click, w której przejmujemy kontrolę nad tytułową bohaterką. Stajemy się zatem szpiegiem, przystępując do wielu ryzykownych misji.

Przygodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mata Hari Premiera PC

21listopada2008

producent: 4Head Studios wydawca: dtp AG / Anaconda Strona oficjalna

niemieckaniemiecka

Mata Hari jest klasycznie zrealizowaną dwuwymiarową grą przygodową typu point & click, w której mamy okazję wcielić się w tytułową postać. Za przygotowanie tej gry odpowiedzialna jest niemiecka firma 4Head Studios. Developer ten w przeszłości opracował między innymi cenioną przez wielu graczy serię The Guild, czy też inną przygodówkę - Back to Gaya: The Adventures of Zino and Buu (w Polsce znaną jako Magiczny kamień).

Jak już zostało powiedziane, w trakcie zabawy wcielamy się w postać tytułowej holenderskiej tancerki, poznając zarazem kolejne szczegóły z jej życia. Mata Hari (w rzeczywistości nazywała się Margaretha Geertruida Zelle) urodziła się w 1876 roku. Początkowo była nie tylko tancerką, ale i kurtyzaną. Kobieta została stracona w 1917 roku za szpiegostwo. To właśnie na tym ostatnim etapie życia głównej bohaterki koncentrują się przedstawione przez grę wydarzenia (początkowe lata XX wieku, niedługo przed rozpoczęciem I Wojny Światowej). Mata Hari w trakcie rozgrywki przyjmuje propozycję wpływowego Szwajcara Oscara Samsoneta, stając się tajnym szpiegiem i przystępując do różnorakich, często ryzykownych misji.

Miłośników klasycznych gier przygodowych z całą pewnością powinno także zainteresować to, że zarówno za fabułę, jak i za ogólny wygląd gry odpowiedzialne są dwie znane w światku growym osoby, a mianowicie Hal Barwood i Noah Falstein. Panowie ci wcześniej pracowali między innymi przy produkcji tak kultowych dwuwymiarowych przygodówek, jak Indiana Jones and The Fate of Atlantis, czy Indiana Jones and The Last Crusade. W Mata Hari wszystkie czynności wykonuje się przy wykorzystaniu myszy. Najeżdżając na odpowiednie obiekty ze świata gry, możemy je obejrzeć, podnieść, czy wejść w inne interakcje. Główna bohaterka spotyka też postaci niezależne, od których musi pozyskać niezbędne informacje.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.8 / 10 na podstawie 23 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mata Hari

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Mata Hari Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista