Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2010, 15:16

autor: Jiker

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, Sony, BioWare) 29/1/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: premiera DLC do Dragon Age: Początek, niecodzienny konkurs MLB 2K10, o debiucie Metroid Other M, kolejne projekty BioWare również na PS3 i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: premiera DLC do Dragon Age: Początek, niecodzienny konkurs MLB 2K10, o debiucie Metroid Other M, kolejne projekty BioWare również na PS3 i inne. Zapraszamy do lektury.

Dragon Age: Origins

Ray Muzyka z firmy BioWare poinformował, że najnowsze DLC do Dragon Age: Początek, czyli Powrót do Ostagaru, którego debiut planowano pierwotnie na pierwszą połowę stycznia, lecz z powodu problemów opóźniono, trafiło ostatecznie do sprzedaży. Dodatek kosztuje 400 punktów BioWare (PC), 400 punktów MS (Xbox 360) oraz 4,99 euro w przypadku edycji na PlayStation 3.

Sony

Koncern Sony nie będzie komentować plotek na temat raportu finansowego firmy za ostatni kwartał 2009 roku. Niektóre zachodnie serwisy poinformowały, że japońskiemu gigantowi udało się osiągnąć w tym okresie po raz pierwszy od pięciu lat spory zysk. Spekuluje się, że jego poziom osiągnął 1,1 miliarda dolarów.

MLB 2K10

Firma 2K Games ujawniła szczegóły niecodziennego konkursu skierowanego do posiadaczy Xboksa 360 i PlayStation 3 mających zamiar nabyć grę baseballową MLB 2K10 (premiera w marcu). Otóż, gracz, któremu jako pierwszemu uda się nagrać kamerą perfekcyjne spotkanie w trybie MLB Today – z odhaczoną opcją „Major League Baseball 2K10 contest” – otrzyma od wydawcy czek na okrągły milion dolarów. Propozycje zostaną zaakceptowane tylko wówczas, jeśli w całym meczu zawodnicy przeciwnej drużyny nie zdobędą nawet jednej bazy. Konkurs potrwa od 2 marca do 1 maja 2010 roku.

Nintendo

Firma Nintendo sprecyzowała japoński plan wydawniczy. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że w nowego Metroida, czyli Metroid Other M na Nintendo Wii, mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni zagrają latem bieżącego roku. W kwestii premiery kolejnego dzieła studia Team Ninja nastąpiła więc dosyć istotna zmiana – do tej pory plotkowało się, że gra trafi do sprzedaży w maju lub na początku czerwca. Na liście znalazły się również dwie nowe pozycje: Xenoblade oraz The Last Story. Informacje na ich temat poznamy zapewne w swoim czasie.

BioWare

Wspomniany już w dzisiejszych „Wieściach ze świata...” Ray Muzyka oświadczył we wczorajszej rozmowie z serwisem Eurogamer, że czerwcowe targi E3 będą świetną okazją do ujawnienia pierwszych informacji na temat nowych projektów firmy BioWare. Możemy być pewni, że niektóre z nich związane będą również z konsolą PlayStation 3. W ostatnim czasie studio wprowadziło na rynek cRPG Dragon Age: Początek oraz kosmicznego Mass Effect 2.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Alter Ego

Dead Rising 2

Dementium II

Duke Nukem Trilogy PSP

Duke Nukem Trilogy NDS

Interstellar Marines

Percy Jackson & The Olympians: The Lightning Thief

Sins of a Solar Empire: Diplomacy

Dynasty Warriors: Strikeforce

Allods Online

Red Dead Redemption

Guitar Hero: Van Halen X360

Guitar Hero: Van Halen PS3

Hotel Giant 2

Assault Heroes

Last Flight

Age of Conan: Rise of the Godslayer

Runaway: A Twist of Fate

Runaway: Przewrotny Los

Space Ark

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Mass Effect 2 - porównanie wersji językowych Gramy!

Gramy w MAG - polska wersja! Gramy!

Red Dead Redemption

Heavy Rain

Battlefield: Bad Company 2

Dead or Alive Paradise

Gramy w Zombie Driver Gramy!