Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Duke Nukem: Critical Mass (NDS)

Duke Nukem: Critical Mass NDS

Strzelanka pełna akcji z perspektywy pierwszej i trzeciej osoby, przepełniona ogromną liczbą obcych, a także pięknych kobiet, którym będziemy spieszyć na ratunek. Czeka na nas 39 poziomów w klimatycznej, trójwymiarowej grafice.

Akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Duke Nukem: Critical Mass (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

8kwietnia2011

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Duke Nukem: Critical Mass pozwala nam po raz kolejny wcielić się w jednego z najpopularniejszych bohaterów gier video. Tym razem jednak na handheldach. Tytuł pozawala na zabawę zarówno w trybie FPP, jak i TPP – w zależności od upodobań gracza. Ponadto oferuje tryby rozgrywki kooperacyjnej, w których do walki wyruszamy wraz z przyjaciółmi.

Fabuła koncentruje się wokół wydarzeń mających miejsce w przyszłości. Bohater zostaje w nią wysłany przez Earth Defense Force w związku z brakiem kontaktu z oddziałami zwiadowczymi, które udały się w przyszłość wcześniej. Kiedy Duke pokonuje barierę czasu, okazuje się, że Ziemia rządzona jest żelazną ręką przez Obcych, którzy na dodatek przeprowadzają eksperymenty na ludzkich kobietach. Musimy uratować ten najcenniejszy skarb naszej planety, a także dowiedzieć się, z jakiego powodu zaatakowano Ziemię.

Duke Nukem: Critical Mass zawiera 39 poziomów, które rozgrywają się w 9 różnych lokacjach. Wykorzystanie wędrówek w czasie pozwoliło twórcom na powiązanie różnorakich wydarzeń historycznych z przygodami bohatera z przyszłości.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna    

Ocena czytelników: 5,4 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.3 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Duke Nukem: Critical Mass

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

AntaresHellscream Ekspert 8 marca 2014

Historia powstawania przenośnych przygód Księcia jest burzliwa i przypomina zamieszanie, jakie przez lata tworzyło się wokół „Duke Nukem Forever”. Warto zaznaczyć, że „Critical Mass” powstawało w naszym nadwiślańskim kraju, w bydgoskim studiu Frontline.

2.0
Przyszłość marki Duke Nukem
Przyszłość marki Duke Nukem

wiadomość27 grudnia 2009

Pomimo wszystkich kłopotów, jakie spotkały grę Duke Nukem Forever, prezes 3D Realms - Scott Miller nie daje za wygraną, stwierdzając, że plotki o zgonie pana Nukema są mocno przesadzone.

Take-Two składa pozew sądowy przeciwko 3D Realms
Take-Two składa pozew sądowy przeciwko 3D Realms

wiadomość15 maja 2009

Epopeja o bankructwie 3D Realms i pogrzebaniu powstających przez dwanaście lat przygód Duke’a wydaje się nie mieć końca. Dzisiaj prezentujemy Wam kolejny jej odcinek. Główną rolę odgrywa w nim koncern Take-Two Interactive, który zdecydował się na wystosowanie pozwu sądowego przeciwko ekipie 3D Realms.

Zostań drugim Duke Nukem
Zostań drugim Duke Nukem

wiadomość13 maja 2009

9 maja na Twitterze zarządzanym przez Terry’ego Nagy, prezesa firmy Apogee Software, pojawiła się informacja o rychłym ujawnieniu pewnej ważnej informacji związanej z marką Duke Nukem. Dzisiaj dowiedzieliśmy o co tak naprawdę chodziło. Deweloper, zajmujący się aktualnie produkcją Duke Nukem Trilogy na konsole PSP i NDS, uruchomił serwis http://www.dukeisback.com/ - szuka na nim drugiego Duke'a.

Pierwszy Duke Nukem w wersji na DS i PSP już we wrześniu tego roku
Pierwszy Duke Nukem w wersji na DS i PSP już we wrześniu tego roku

wiadomość26 marca 2009

Firma Apogee już jakiś czas temu zapowiedziała gry o przygodach niesławnego Duke’a, przeznaczone tylko i wyłącznie dla posiadaczy platform DS i PSP. Twórcy podeszli bardzo poważnie do kwestii zagospodarowania rynku konsol przenośnych, gdyż ogłosili aż trzy kolejne części. Dziś wiemy, że pierwsza z nich, Duke Nukem Critical Mass, pojawi się w sklepach we wrześniu tego roku.

Duke Nukem na srebrnym ekranie
Duke Nukem na srebrnym ekranie

wiadomość9 września 2008

Książę to ktoś. Silny, bezkompromisowy i wulgarny facet zasypujący nas prostackimi dowcipami i witający najeźdźców z kosmosu, jak Bóg przykazał. Bynajmniej nie solą i chlebem. Zdobył uznanie, respekt i szacunek wśród wielu tysięcy graczy z całego świata. Czy bohater filmowy oparty na tym „ideale” będzie równie ciepło przyjęty? Szansa na to jest spora. W powodzenie przedsięwzięcia wierzy też Scott Faye.