Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2005, 09:49

Stargate SG-1: Alliance wciąż w produkcji - Perception oskarża JoWood o rozpowszechnianie kłamstw

Nie minął tydzień od oświadczenia koncernu JoWood w sprawie dalszej produkcji Stargate SG-1: Alliance, a swój punkt widzenia na sporną kwestię zaprezentowała firma Perception, zajmująca się tworzeniem wyżej wymienionej gry.

Nie minął tydzień od oświadczenia koncernu JoWood w sprawie dalszej produkcji Stargate SG-1: Alliance, a swój punkt widzenia na sporną kwestię zaprezentowała firma Perception, zajmująca się tworzeniem wyżej wymienionej gry.

Stargate SG-1: Alliance wciąż w produkcji - Perception oskarża JoWood o rozpowszechnianie kłamstw - ilustracja #1

5 sierpnia koncern JoWood oświadczył, że dalsza produkcja gry Stargate SG-1: Alliance stoi pod znakiem zapytania. Przedstawicielom wydawcy programu nie spodobał się kierunek, w jakim poszło studio Perception i rozważyła nawet możliwość zmiany producenta. A wszystko to w trosce o przyszłość uznanej marki, która zdaniem JoWood zasługuje na coś więcej, niż marną grę. Problem polega na tym, że koncern nie może sobie rościć żadnych praw do Stargate SG-1: Alliance, gdyż ich po prostu nie posiada. Przedstawiciele firmy Perception rozprawili się wczoraj z komentarzami niedoszłego wydawcy twierdząc, że to właśnie do nich należy licencja i JoWood nie ma mocy do decydowania o jej dalszym losie. Żeby było ciekawiej, Perception otwarcie zaatakował koncern i oskarżył o fałszywe oświadczenia w mediach. Według pracowników studia JoWood na przestrzeni ostatnich dziewięciu miesięcy wiele razy złamał postanowienia zawartego kontraktu i nie wywiązał się z założonych ustaleń, również finansowych. Producenci gry są tak zdeterminowani, że zapowiadają zerwanie umowy pomiędzy obiema stronami, jeśli ich aktualny wydawca nie wywiąże się z postanowień kontraktu do 8 sierpnia bieżącego roku. Jest już pewne, że Albertowi Seidlowi i Andreasowi Rudasowi z JoWood zostaną wytoczone procesy sądowe za kłamstwa, jakich dopuścili się w rozmowach z przedstawicielami zachodnich magazynów branżowych.

Na koniec jedyna pozytywna informacja: prace nad Stargate SG-1: Alliance są wciąż kontynuowane. Firma Perception poszuka najprawdopodobniej nowego partnera w interesach, który zajmie się opublikowaniem gry na rynku elektronicznej rozrywki.

Stargate SG-1: The Alliance to zrealizowana przy użyciu nowoczesnych technologii dynamiczna gra akcji. Produkt ten bezpośrednio nawiązuje do niezwykle popularnego serialu science-fiction pod tym samym tytułem. W ramach ciekawostki należy dodać, iż Gwiezdne Wrota debiutowały w 1994 jako pełnoprawny film. Dopiero w 1997 roku rozpoczęto emisję wielokrotnie nagradzanego serialu. W 2004 roku do uniwersum Stargate dołączył zupełnie nowy serial obdarzony podtytułem Atlantis. Opisywana gra nawiązuje do wydarzeń zaprezentowanych we wspomnianych produkcjach, wprowadza też jednak do rozgrywki wiele nowych elementów.

Gracz wciela się w postać członka tytułowego zespołu SG-1. Podobnie jak w przypadku serialu, podstawową atrakcją The Alliance jest możliwość eksploracji zupełnie nowych światów. Część z nich zamieszkała jest przez pozytywnie nastawione istoty, uniwersum Stargate wypełnione jest też jednak wrogimi rasami, z którymi drużyna Ziemian będzie musiała nawiązać walkę. W grze pojawia się między innymi słynna rasa o nazwie Goa'uld. Z pozoru istoty te przypominają ludzi, różnią się jednak tym, iż ciała ich zamieszkują wężowate pasożyty. Autorzy The Alliance uwzględnili również obecność niewolników rasy Goa'uld - honorowych wojowników Jaffa. Co ciekawe, podobnie jak w przypadku swych władców, większość z tych istot obdarzona została żyjącym symbiontem. Wśród sojuszników Ziemian warto jest natomiast wymienić rasę Asgard'czyków, czyli klasycznych szarych ludzików czy też Tok'ra. Rasa ta odgrywa rolę swoistego ruchu oporu. W przeciwieństwie do Goa'uld'ów nosiciele żyją z noszonymi przez siebie pasożytami w symbiozie. The Alliance uwzględnia ponadto obecność pojedynczych postaci, które odgrywały istotną rolę w poszczególnych odcinkach serialu. Jedną z takich istot jest Anubis, który oprócz fizycznego ciała jest swego rodzaju formą przemieszczającej się energii.

Więcej informacji na temat Stargate SG-1: The Alliance znajdziesz w naszej Encyklopedii Gier.