Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2002, 14:45

Opóźnienia, nuda i brak etyki

Niepokojące wieści nadchodzą na temat najgłośniejszych nadciągających tytułów z gatunku massive multiplayer online, takich jak Star Wars: Galaxies, Earth and Beyond i ShadowBane.

Niepokojące wieści nadchodzą na temat najgłośniejszych nadciągających tytułów z gatunku massive multiplayer online, takich jak Star Wars Galaxies, Earth and Beyond i Shadowbane.

Według niepotwierdzonych oficjalnie informacji premiera SWG może odsunąć się z lutego 2003 na lato, a nawet jesień przyszłego roku. Nie było by w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, że Sony Online poza dodatkami do Everquesta nie uruchomiło dotąd żadnego z tytułów, nad którymi pracują podobno od lat (Planetside, Sovereign – ten ostatni ostatnio pokazany na E3 w 2000 roku). Znacznie gorsza jednak od opóźnień może być słaba grywalność, która według doniesień powoduje masowe rezygnacje beta-testerów z Earth And Beyond Electronic Arts. W grze podobno przeraźliwie wieje nudą i nawet ostatnie patche niewiele poprawiły sprawę. To przykre, że pionier gatunku (Ultima Online) w swoich kolejnych produkcjach nie może znaleźć recepty na sukces (vide Motor City Online). Miejmy nadzieję że Sims Online przełamią tę złą passę.

Natomiast dla odmiany świetnie z doniesień prasowych prezentuje się będący w fazie beta Shadowbane – być może zbyt świetnie, gdyż okazało się że „niezależni” dziennikarze relacjonujący wspaniałą grywalność tej gry znajdują się na liście płac wydawcy gry, UbiSoftu. Postawiło to natychmiast pod znakiem zapytania ich rzetelność i prawdziwość dostarczanych informacji.