Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 19 sierpnia 2002

Wydawnicza mapa (dwu)tygodnia (19/08/02)

Sznur, 19 sierpnia 2002, 19:07

Z powodu urlopu dopiero dzisiaj prezentuję zaległe pozycje wydawnicze, którym szczęśliwie udało się trafić na sklepowe półki. Wydaje się, że wydawcy również czują koniec wakacyjnego lenistwa i postanowili uraczyć nas nieco większą porcją nowości. No to zaczynamy.

Hard Truck: 18 Wheel of Steel - światowa premiera

Sznur, 19 sierpnia 2002, 14:27

Niezbyt często producenci gier serwują nam symulację olbrzymich ciągników siodłowych, których waga wraz z naczepą potrafi dochodzić nawet do kilkudziesięciu ton. Po niedawno wydanych w Polsce wyścigach Mercedes Benz Truck Racing, w których jeździmy po zamkniętych torach (bez naczep), do zachodnich sklepów trafiła właśnie gra Hard Truck: 18 Wheels of Steels.

Film promocyjny z gry Beach Life

Fajek, 19 sierpnia 2002, 13:14

Jako pierwsi publikujemy film promocyjny do gry Beach Life, który to (film) został zrealizowany przez firmę Cenega Poland.

Heroes IV 2.0 w drugiej połowie września

Fajek, 19 sierpnia 2002, 12:57

Firma CD Projekt poinformowała, że w drugiej połowie września do sklepów trafi nowa edycja cieszącej się ogromną popularnością gry Heroes of Might and Magic IV.

Zapowiedź: Horizons - Empires of Istaria

Fajek, 19 sierpnia 2002, 11:32

Akcja Horizons rozgrywa się w ogromnym świecie podzielonym pomiędzy rywalizujące ze sobą księstwa-prowincje. Całość osadzona jest w klimacie średniowiecznej, gotyckiej fantasy. Świat gry zamieszkują różnorodne rasy adekwatne do tematyki krainy. Gracz wciela się w członka którejś ze społeczności i razem z nią bierze udział w wojnach prowadzonych z innymi księstwami, handluje, odkrywa nieznane ziemie i uczestniczy w politycznych intrygach.

Xbox Linux 0.1 - pierwsza działająca wersja Linuxa dla konsoli Xbox

Łosiu, 19 sierpnia 2002, 09:01

O postępach odważnego projektu „Xbox Linux Project” informujemy was na bieżąco od około dwóch miesięcy. Tym razem panowie z grupy Xbox Linux project leaders obwieścili, że dostępna jest już pierwsza działająca wersja 0.1 systemu Xbox Linux. Ponadto gotowe są już moduły przeznaczone do obsługi dźwięku i portów USB. Wszystkie powyższe rzeczy możecie pobrać nieodpłatnie ze strony projektu. Niestety twórcy informują, że nie przezwyciężono jeszcze wszystkich niezgodności i w tej chwili, aby uruchomić Linuxa na konsoli Xbox wymagany jest specjalny „modchip” kosztujący w gracach 30$. Nie mniej jednak i ta niedogodność zostanie prawdopodobnie zlikwidowana w najbliższym czasie.

Małe uzupełnienie długiego weekendu...

Łosiu, 19 sierpnia 2002, 08:31

Pierwszy dzień nowego tygodnia rozpoczynam małą wiadomością zawierającą ważniejsze fakty, które umknęły nam w tym czterodniowym weekendzie. Firmy Wanadoo oraz Spellbound Studios uruchomiły oficjalną stronę gry Robin Hood: The Legend of Sherwood. Przypominam, że Spellbound Studios to twórca gry strategicznej - Desperados: Wanted Dead or Alive. Emperor: Rise of The Middle Kingdom, najnowsza strategia pochodząca z firm Sierra Inc. oraz Breakaway Games uzyskała status GOLD i trafi do zachodnich sklepów w przyszłym miesiącu. Zespół Freeform Interactive rozpoczął zapisy na otwarte beta testy swej najnowszej produkcji – Purge. Przyjętych zostanie 3000 testerów. Przypominam, że jest to obiecująca hybryda gatunków Role-Playing-Game i First-Person-Shooter, przeznaczona tylko do rozrywki wieloosobowej.