Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 17 sierpnia 2002

Demo Celtic Kings: Rage of War - pierwsze wrażenia

Łosiu, 17 sierpnia 2002, 14:34

Fani gier akcji mają w końcu swoje upragnione multiplayer demo Battlefield 1942 i sądząc z wypowiedzi na naszym forum, gra właśnie ukazała swoją najlepszą stronę – rozgrywkę wieloosobową. W sumie nic dziwnego, bo od przeszło 2 lat tworzona była właśnie w tym celu. Ale tak się złożyło, że w tym samym dniu wypuszczono demo strategii czasu rzeczywistego - Celtic Kings: Rage of War, pochodzącej z bułgarskiej firmy Haemimont Games. Na pozór, z opisu na stronie gry, tytuł ten jest kolejnym RTS-em jakich wiele, ale ja pograłem sobie w to demo i powiem szczerze - dawno się tak dobrze nie bawiłem przy RTS-ie.

Sprawa Doom III na QuakeCon

Robal, 17 sierpnia 2002, 13:18

Nie ma, co ukrywać, że na tegorocznej imprezie QuakeCon największe zaciekawienie wśród odwiedzających wzbudziło zaprezentowanie długo oczekiwanej gry Doom III. Podczas 30-minutowej prezentacji, widzów zachwyciła niezwykle szczegółowa szata graficzna oraz niezwykły realizm poruszania się postaci. Podczas przedstawienia kilku rodzajów broni, jakie znajdziemy w Doom III szok był jeszcze większy. Otóż nasi przeciwnicy zupełnie inaczej reagowali ciałem podczas otrzymywania serii z karabinu maszynowego czy shotguna.

Oficjalne strony A Fistful of Gold i The Gulid już otwarte

Robal, 17 sierpnia 2002, 13:04

Firma Rebelmind uruchomiła oficjalną stronę w całości poświęconą ich najnowszej strategii zatytułowanej A Fistful of Gold. Zainteresowani tą produkcją na witrynie znajdą trochę ciekawych informacji o tym tytule, galerię screenshotów oraz forum, na którym można zadać niedające nam spokoju pytania. Drugą dziś stroną wartą odwiedzenia uruchomiła grupa 4Head Studios, która pracujące obecnie nad ciekawie zapowiadającą się grą pod tytułem The Guild: Europa 1400. Niestety zawartość tej witryny w chwili obecnej nie jest zbyt zachwycająca, ale i tak znajdziemy tu w miarę wyczerpujące wiadomości o tej produkcji, które zostały okraszone całkiem niezłymi screenami.

Całkowity koniec Outcast 2 i firmy Appeal

Łosiu, 17 sierpnia 2002, 10:15

„Because of new development opportunities, we are sorry to inform you that the development of Outcast 2 has been momentarily suspended” – takim oto pesymistycznym akcentem przywitała nas oficjalna strona gry Outcast 2 na początku kwietnia tego roku. Od tej pory produkcja gry była wstrzymana, wydawało się jednak, że producenci, firma Appeal, pokonają przeciwności i ukończą ten wielce obiecujący tytuł. Niestety list byłego programisty firmy Appeal, pana Carla Fabricatore, opublikowany na stronie fanów gry całkowicie przekreśla nasze wszystkie nadzieje. Okazuje się bowiem, że firma Appeal już praktycznie nie istnieje i całkiem zniknie, gdy zakończy się postępowanie upadłościowe.