Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 14 sierpnia 2002

Premiera dema Bandits na ECTS

Robal, 14 sierpnia 2002, 15:27

Firma Grin podała do wiadomości publicznej informację, że na tegorocznych targach Ects opublikuje pierwszą w pełni grywalną wersję demonstracyjną gry Bandits: Rising Phoenix. Pokazane zostaną tryby single oraz multiplayer.

Nowe informacje o Starsky & Hutch

Robal, 14 sierpnia 2002, 15:26

Firma Empire Interactive zapowiedziała, że na początku czwartego kwartału bieżącego roku na półkach sklepowych znajdzie się gra Starsky & Hutch. Akcja gry przenosi nas w burzliwe lata 70-te gdzie musimy stanąć twarzą w twarz z najgorszymi przestępcami panoszącymi się po mieście. Ciekawostką jest możliwość użycia nadal dość rzadkiego kontrolera do gry jakim jest pistolet. Wówczas potrzebnych jest dwóch graczy - jeden prowadzi samochód, a drugi unieszkodliwia kolejnych nieprzyjaciół. Jak zapewnia producent, oprawa graficzna gry ma stać na wysokim poziomie, podobnie jak i fizyka jazdy. Producentem gry Starsky & Hutch jest grupa Minds Eye.

Kolejne dzieło programistów z Mirage Interactive trafi niedługo do sklepów

Łosiu, 14 sierpnia 2002, 12:47

Snajper to najnowsza produkcja polskiego studia Mirage Interactive, znana dawnej pod nazwą RatHunt. Przypominam, że jest to dynamiczna gra akcji, oglądana z perspektywy pierwszoosobowej, zawierająca elementy przygodówki i RPG, oparta o LithTech, jeden z najbardziej znanych i stabilnych enginów graficznych na świecie. Zainteresowani?? Jeżeli tak to mam dobrą wiadomość. Mianowicie, polski wydawca Snajpera, firma Cenega Poland ujawniła, że znajdzie się on w naszych sklepach już w połowie września. Cena wynosić będzie tylko 59 PLN.

Vivendi Universal tworzy Black Label Games - sprzedaż Blizzarda, Sierry i Universal Interactive prawdopodobnie nie dojdzie do skutku

Łosiu, 14 sierpnia 2002, 12:12

Vivendi Universal, jedna z największych światowych korporacji multimedialnych oficjalnie powiadomiła o stworzeniu nowego studia - Black Label Games, które będzie odpowiadać za produkcję i wydawanie gier bazujących na znanych opowiadaniach, filmach, czy książkach, zarówno na komputery PC jak i konsole nowej generacji. Według podanych informacji Black Label Games przejmie również pieczę nad grami tego typu tworzonymi przez inne firmy należące do koncernu Vivendi, w tym Blizzard, Sierra oraz Universal Interactive. Pierwszymi grami, które zostaną wydane pod szyldem Black Label Games będą The Thing oraz The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring.

Nowy Speedway Grand Prix firmy Techland

Łosiu, 14 sierpnia 2002, 11:31

Firma Techland podała do wiadomości, że jest w trakcie produkcji nowej gry poświęconej tematyce żużlowej. Dyrektor Marketingu firmy Techland, Arkadiusz Cichoradzki powiedział wprost: „Dotychczasowe gry poświęcone tematyce żużlowej w tym Speedway 99 oraz Speedway Championship, były produktami o niezbyt wysokim budżecie produkcyjnym i nieskomplikowanej grywalności. W poprzednich produktach naszym celem było stworzenie prostych gier, które miały dawać rozrywkę zarówno osobom grającym codziennie w gry komputerowe, jak i tym, którzy z reguły stronią od komputera. Takie produkty nie spełniły jednak w pełni oczekiwać wielu fanów czarnego sportu, domagających się większego realizmu w grze. Chcąc spełnić ich życzenia, postanowiliśmy tym razem stworzyć grę o wysokim standardzie i realizmie, która zaspokoi gusta również najwybredniejszych graczy.”

Mistrzostwa Warcraft III dziennikarzy

Łosiu, 14 sierpnia 2002, 10:23

Uwaga, dzisiaj, 14 sierpnia 2002 roku o godzinie 13:00 odbędą się mistrzostwa Warcraft III dziennikarzy, zorganizowane przez polskiego wydawcę gry, firmę CD Projekt. Miło jest mi poinformować, że również i nasz przedstawiciel bierze w nich udział. Jest to znany i lubiany redaktor - Fajek, mistrz wirtualnej kierowcy, niepokonany w grach akcji/FPS oraz RTS-ach :-).

Heroes of Might & Magic IV: The Gathering Storm – szczegóły

Łosiu, 14 sierpnia 2002, 09:10

Wczoraj na oficjalniej stronie gry Heroes of Might & Magic IV pojawiła się nowa sekcja poświęcona pierwszemu dodatkowi do tej gry - Heroes of Might & Magic IV: The Gathering Storm. W sekcji tej znajdziemy konkretne informacje o tym co wprowadzi dodatek - wymieniając po kolei The Gathering Storm zaoferuje nam sześć nowych kampanii z ponad 20 nowymi mapami, cztery nowe stworzenia, 16 nowych artefaktów, nowych bohaterów, nową ścieżkę muzyczną oraz uaktualnienie mulitiplayerowe.

Oficjalna strona Archangel uruchomiona

Robal, 14 sierpnia 2002, 09:10

Firma JoWood otworzyła oficjalną stronę w całości dedykowaną grze Archangel, której producentem jest polska grupa Metropolis Software. W chwili obecnej na stronie znajdziemy garść informacji o tym tytule, galerię screenshotów, dział download z filmami, a także forum.

Dune Generations dołącza do grona nieukończonych produkcji z gatunku MMO

Łosiu, 14 sierpnia 2002, 09:10

Na oficjalnym forum gry z gatunku MMO - Dune Generations, pan Frederic Manisse, jeden z programistów i projektantów, który pracował przy jej produkcji przez ponad 18 miesięcy ogłosił, że Dune Generations odchodzi do historii. Upadająca firma Cryo Interactive zawiesiła produkcję, pracujący przy niej ludzie zostali zwolnieni i gra nie ujrzy światła dziennego. Jak tu skomentować taką informację - taka szkoda, tysiące graczy w świecie legendarnego dzieła Franka Herberta – to mogło być naprawdę coś godnego uwagi.

Multiplayer Demo Battlefield 1942 w piątek

Łosiu, 14 sierpnia 2002, 08:58

Oficjalna strona wielce interesującej wojennej produkcji - Battlefield 1942, została zaopatrzona w specjalny zegar odliczający czas do pojawiania się multiplayerowego dema gry. Po oddźwięku jaki wywołało single player demo, które pojawiło się w zeszłym miesiącu, (przykładowy tytuł wątku z forum: „Wrażenia z Battlefield 1942 - sp demo (super poczatek)”, nie muszę chyba reklamować tej produkcji. Zapewniam, że demo za dwa dni (bo tyle dzieli nas od jego wydania) pojawi się również w naszym dziale Pliki.

Broken Sword: The Sleeping Dragon na nadchodzących targach ECTS

Łosiu, 14 sierpnia 2002, 08:54

Klasyka gatunku gier przygodowych powraca. Przed blisko rokiem panowie z zespołu Revolution Software przyznali, że rozpoczynają tworzenie trzeciej części znanej i cenionej serii Broken Sword. Teraz oficjalnie oświadczyli, że na targach ECTS, 29 sierpnia, przedstawią swoje dotychczasowe postępy w produkcji. Co prawda wszystko ma się odbyć za zamkniętymi drzwiami na ekskluzywnej konferencji prasowej, jednak mimo to relacje z tego wydarzenia w niedługim czasie pojawią się w sieci i na własne oczy zobaczymy co tak naprawdę reprezentuje sobą Broken Sword: The Sleeping Dragon.