Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2007, 16:12

autor: Metatron

Nowe screenshoty z Silent Hill 5

Fani survival horrorów już od dłuższego czasu oczekują na kontynuację popularnej serii Silent Hill. Aktualnie trwają prace nad dwiema produkcjami traktującymi o tajemniczym, zasnutym mgłą miasteczku. Jedną z nich będzie przygotowywana z myślą o przenośnej konsoli Sony Silent Hill: Origins, drugą tworzona na PS3 i X360 piąta część serii.

Fani survival horrorów już od dłuższego czasu oczekują na kontynuację popularnego cyklu Silent Hill. Aktualnie trwają prace nad dwiema produkcjami traktującymi o tajemniczym, zasnutym mgłą miasteczku. Jedną z nich będzie przygotowywana z myślą o przenośnej konsoli Sony Silent Hill: Origins, drugą tworzona na PS3 i X360 piąta część serii. Niemiecki magazyn Playzone opublikował jej zapowiedź i zamieścił nieco screenshotów, których skany znalazły się na łamach francuskiego serwisu Jeux France.

Przypominamy, że bohaterem gry będzie Alex Sheperd, były żołnierz, który po powrocie do domu odkrywa, że jego matka znajduje się w katatonicznym stanie, a brat i ojciec zniknęli w niewyjaśnionych okolicznościach. Na domiar złego miasto zostaje zasnute dziwną mgłą. Co istotne, wcale nie mówimy tu o Silent Hill, lecz o zupełnie innej miejscowości – Shepards Glen.

Miłośnicy serii są zaniepokojeni faktem, że prace nad tą częścią Konami powierzyło firmie The Collective, która nie ma doświadczenia w tworzeniu survival horrorów. Wyjątkiem może być Harker, ale ta gra również się jeszcze nie ukazała, więc trudno oceniać jej jakość. Czy nowym deweloperom uda się sprostać wymaganiom fanów? Dowiemy się dopiero w przyszłym roku, kiedy gra zadebiutuje na rynku. Póki co zapraszamy do obejrzenia wspomnianych skanów.

Nowe screenshoty z Silent Hill 5 - ilustracja #1
Nowe screenshoty z Silent Hill 5 - ilustracja #2
Nowe screenshoty z Silent Hill 5 - ilustracja #3
Nowe screenshoty z Silent Hill 5 - ilustracja #4
Nowe screenshoty z Silent Hill 5 - ilustracja #5
Nowe screenshoty z Silent Hill 5 - ilustracja #6
Nowe screenshoty z Silent Hill 5 - ilustracja #7