Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2007, 16:22

autor: Vercetti

Eternal Sonata na PS3 z drobnymi modyfikacjami

Pomimo pojawiających się ostatnio wątpliwości, w dalszym ciągu bardzo prawdopodobne jest, że wydana przez firmę Namco Bandai gra Eternal Sonata na konsolę Xbox 360 już wkrótce powędruje również do użytkowników konkurencyjnego PlayStation 3. W miniony weekend serwis IGN opublikował informacje o zmianach, jakie zostaną wprowadzone do nowej wersji japońskiego cRPG po to, aby dzieło sprostało oczekiwa

Pomimo pojawiających się ostatnio wątpliwości, w dalszym ciągu bardzo prawdopodobne jest, że wydana przez firmę Namco Bandai gra Eternal Sonata na konsolę Xbox 360 już wkrótce powędruje również do użytkowników konkurencyjnego PlayStation 3. W miniony weekend serwis IGN opublikował informacje o zmianach, jakie zostaną wprowadzone do nowej wersji japońskiego cRPG po to, aby dzieło sprostało oczekiwaniom posiadaczy next-gena Sony.

Eternal Sonata na PS3 z drobnymi modyfikacjami - ilustracja #1

Najważniejsza wiadomość to (znany już z artykułu opublikowanego w magazynie Famitsu) fakt, że do grona grywalnych bohaterów dołączą dwie nowe postacie - Crescendo i Serenada. Obie te osoby pełniły już istotne role w fabule projektu, nigdy wcześniej jednak nie mogliśmy nimi sterować. Teraz stanie się to wreszcie możliwe, co zaowocuje wzbogaceniem przedstawionej historii o niepublikowane dotąd wątki. Dodane wydarzenia będą miały za zadanie pomóc graczom w zrozumieniu sensu całej opowieści.

Kolejna rzecz, jaką przygotowują z myślą o PS3 programiści z zespołu tri-Crescendo, odnosi się w szczególności do wizualnej warstwy Eternal Sonaty. Mowa tu bowiem o premierowym systemie doboru ubrań, który pozwoli odbiorcom na swobodne zmienianie kostiumów ich podopiecznych. Opisana nowinka nie będzie miała realnego wpływu na rozgrywkę – poszerzy jedynie zakres możliwości oferowanych przez dalekowschodnie cRPG.

Właścicieli konsol PlayStation 3 może natomiast zasmucić informacja, że gra w wersji na posiadane przez nich urządzenia ukaże się w (japońskich) sklepach dopiero w przyszłym roku. Dla odmiany europejscy posiadacze Xboxów 360 otrzymają swoją edycję produktu już w październiku. Tymczasem od niedawna dane jest im korzystać z opublikowanego na łamach Xbox Live Marketplace dema tytułu.