Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360
Okładka Harker (PS3)
OkładkaHarker (PS3)

Harker

Harker to oparta na słynnej powieści Brama Stokera gra zaliczana co prawda do gatunku survival horroru, lecz nieco odbiegająca od schematu.

Akcji | survival horror

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Harker Premiera

anulowana

PS3 X360

Harker to oparta na słynnej powieści Brama Stokera gra zaliczana co prawda do gatunku survival horroru, lecz nieco odbiegająca od schematu. Autorzy z The Collective, oddziału Foundation 9 Entertainment, zrezygnowali bowiem ze straszenia graczy na rzecz zapewnienia im różnych możliwości efektownej eksterminacji wampirów.

Bohaterem jest Jonathan Harker, który z pewnością nie jest obcy miłośnikom horroru. W Draculi Stokera przedstawiony został jako młody urzędnik, który przybywa do Transylwanii w interesach. Na miejscu szybko zostaje wpleciony w intrygę hrabiego Draculi. Sprawy przyjmują zły obrót, a ukochana Harkera staje się ofiarą potwora.

Tak brzmi kanoniczna wersja opowieści o najsłynniejszym wampirze świata. Książka Stokera została napisana w XIX wieku. Od tego czasu postać Draculi weszła do popkultury, a jego historia została wielokrotnie przekształcona. Nie inaczej sprawa ma się z grą Harker. Nie spodziewajmy się zatem wiernego przeniesienia na konsole dziewiętnastowiecznej powieści.

Zamiast tego autorzy oferują nam zabawę w nieustraszonego łowcę wampirów. Jest nim wspomniany już wcześniej Jonathan, który po tym, co stało się z jego ukochaną, poprzysięga zemstę na całym wampirzym pomiocie. Nie jest jednak tym samym nieśmiałym urzędnikiem, którego opisał Stoker. Harker-bohater gry to prawdziwy twardziel, który nie powstrzyma się przed niczym, by wyeliminować krwiopijców.

Walki z wampirami są bardzo rozbudowane. W stworach jest silna chęć przeżycia, a co za tym idzie, robią wszystko, by utrudnić naszemu bohaterowi życie. Ten jednak nie jest bezbronny. Do swojej dyspozycji posiada szeroki wachlarz broni. Ponadto świetnie sobie radzi z wykorzystaniem elementów otoczenia. Potyczki ze stworami mroku są widowiskowe, krwawe i brutalne.

W trakcie rozgrywki toczymy walki z wieloma rodzajami wampirów obdarzonych różnorodnymi zdolnościami. Jedne potrafią zmieniać swój kształt, jeszcze inne odznaczają się tak dobrą umiejętnością kamuflażu, że nigdy nie wiadomo, jak blisko bohatera się znajdują.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Oczekiwania czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Harker: 18+

PS3
X360