Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 27 sierpnia 2005, 14:40

autor: Elrond

Nintendo się "odkupuje"

Gdy kilka dni temu informowaliśmy Was o możliwości przejęcia Taito (m.in. Space Invaders, Bubble Bobble czy Arkanoid) przez japoński koncern Square Enix, nic nie wskazywało na to, iż spowoduje to małe zamieszanie w branży rozrywki elektronicznej. Wietrząc początek prób przejęcia konkurencji, Nintendo zdecydowało się odkupić od swych udziałowców ponad 2 miliony akcji!

Gdy kilka dni temu informowaliśmy Was o możliwości przejęcia Taito (m.in. Space Invaders, Bubble Bobble czy Arkanoid) przez japoński koncern Square Enix, nic nie wskazywało na to, iż spowoduje to małe zamieszanie w branży rozrywki elektronicznej (oczywiście chodzi o przejęcie a nie zamieszczenie wiadomości). Wietrząc początek prób przejęcia konkurencji, Nintendo zdecydowało się odkupić od swych udziałowców ponad 2 miliony akcji!

Oczywiście jest to jak na razie niewielka ilość, stanowiąca około 1.5% całej sumy aktywów znajdujących się w obiegu, ale jak głosi stare przysłowie, przezorny zawsze ubezpieczony. Zakup zostanie dokonany w przyszłym tygodniu a firma wysupła ze swojej kieszeni 106 USD za akcję co jak łatwo obliczyć da kwotę rzędu 230 milionów USD (zakładając iż uda się nabyć 2.2 miliona akcji). Jak twierdzą analitycy, od zeszłego roku Nintendo bacznie przygląda się przejęciom na rynku, obawiając się utraty kontroli nad firmą. Obecne posunięcie jest kolejnym krokiem w celu zapobieżenia "niezapowiedzianemu" przejęciu przez konkurencję.