Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2007, 19:18

Nie będzie nowych dodatków do gry Viva Pinata

Firma Rare nie zamierza tworzyć kolejnych dodatków do gry Viva Piñata w wersji na konsolę Xbox 360. Brytyjczycy zajęci są pracą nad czymś zupełnie innym. W chwili obecnej nie wiemy czy chodzi tu o zupełnie nowy produkt, czy też o zapowiedziane wcześniej konwersje wspomnianego wyżej tytułu na PC i DualScreena.

Firma Rare nie zamierza tworzyć kolejnych dodatków do gry Viva Pinata w wersji na konsolę Xbox 360. Brytyjczycy zajęci są pracą nad czymś zupełnie innym. W chwili obecnej nie wiemy czy chodzi tu o zupełnie nowy produkt, czy też o zapowiedziane wcześniej konwersje wspomnianego wyżej tytułu na PC i DualScreena.

Nie będzie nowych dodatków do gry Viva Pinata - ilustracja #1

Kwestię kolejnych dodatków do gry poruszył jeden z fanów, najwyraźniej niezadowolony z faktu, że od dłuższego czasu nic nie dzieje się w temacie płatnych uaktualnień. Do tej pory twórcy programu postarali się o siedem zestawów z rozmaitymi akcesoriami. Za każdy z tych pakietów należy zapłacić 90 punktów MS.

Brak zainteresowania dalszą eksploatacją produktu można tłumaczyć jego małą popularnością. Serwis GamesIndustry słusznie zauważa, że gra miała niewielkie wzięcie – Viva Pinata nigdy nie trafiła do pierwszej czterdziestki najlepiej sprzedających się produktów w Wielkiej Brytanii, co można uznać za wielką porażkę. Koncernowi Microsoft Game Studios nie przeszkadza to jednak w planowaniu dwóch konwersji oraz zupełnie nowego produktu, korzystającego z tej marki – Viva Pinata Party Animals. Za tę ostatnią grę odpowiada już jednak inna firma, mianowicie Krome Studios.

Krystian Smoszna

Krystian Smoszna

Gra od 1985 roku i nadal mu się nie znudziło. Zaczynał od automatów i komputerów ośmiobitowych, dziś gra głównie na konsolach i pececie w przypadku gier strategicznych. Do szeroko rozumianej branży pukał już pod koniec 1996 roku, ale zadebiutować udało się dopiero kilka miesięcy później, kilkustronicowym artykułem w CD-Action. Gry ustawiły całą jego karierę zawodową. Miał być informatykiem, skończył jako pismak. W GOL-u od blisko dwudziestu lat. Gra w zasadzie we wszystko, bez podziału na gatunki, dużą estymą darzy indyki. Poza grami interesuje się piłką nożną i Formułą 1, na okrągło słucha też muzyki ekstremalnej.

więcej