Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2006, 11:49

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (15/08/06)

Niewiele zmian w czołówce najlepiej sprzedających się gier na Wyspach Brytyjskich. Po raz trzeci z rzędu, programy okupujące szczyt rankingu utrzymały swoje pozycje.

Niewiele zmian w czołówce najlepiej sprzedających się gier na Wyspach Brytyjskich. Po raz trzeci z rzędu, programy okupujące szczyt rankingu utrzymały swoje pozycje.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii - ilustracja #1
Auta wciąż na szczycie.

Mimo mniejszej sprzedaży (przykładowo Auta zanotowały siedemnastoprocentowy spadek), czołowe produkty bez trudu obroniły lokaty sprzed tygodnia. Tak naprawdę na popularności zyskały jedynie tytuły budżetowe, jak pierwsza edycja The Sims, która triumfalnie wspięła się na czwarte miejsce w rankingu. Obniżka cen w Wielkiej Brytanii pomogła też produktowi o nazwie Need for Speed: Most Wanted. Tańsza wersja na konsolę PlayStation 2 zwiększyła sprzedaż, w rezultacie czego program ten zajął ósmą pozycję.

Jeśli chodzi o gry z cyklu The Sims, to koncern Electronic Arts nie ma powodu do narzekań. W czterdziestce najlepiej sprzedających się gier znajdziemy w tym tygodniu aż sześć programów: wspomniany wyżej The Sims, The Sims 2 (miejsce 6), The Sims: Unleashed (30), The Sims: Superstar (31), The Sims: On Holiday (37) i The Sims: Makin’ Magic (38).

A teraz czas na mięso, czyli ranking dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na Wyspach Brytyjskich (uwzględniono wszystkie platformy sprzętowe):

LP.

TYTUŁ

1.

Cars

2.

Grand Theft Auto: Liberty City Stories

3.

New Super Mario Bros.

4.

The Sims

5.

Dr Kawashima’s Brain Training

6.

The Sims 2

7.

Pro Evolution Soccer 5

8.

Need for Speed: Most Wanted

9.

Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest

10.

Over the Hedge

gry