Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS2NDSGCNXBOXGBA
Okładka Over the Hedge (PC)
OkładkaOver the Hedge (PC)

Over the Hedge

Over the Hedge to produkt o charakterze zręcznościowym, który przygotowano z myślą o młodych graczach. Fabuła programu jest wzorowana na animowanym obrazie kinowym o tym samym tytule, za którego powstanie odpowiada wytwórnia Dreamworks.

Zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Over the Hedge Premiera

9maj2006

PC PS2 XBOX GBA GCN NDS

Over the Hedge to produkt o charakterze zręcznościowym, który przygotowano z myślą o młodych użytkownikach komputerów. Fabuła gry jest wzorowana na animowanym obrazie kinowym o tym samym tytule, za którego powstanie odpowiada wytwórnia Dreamworks.

Szop pracz o imieniu RJ wpakował się w niezłe tarapaty, chciał zwędzić zimowe zapasy niedźwiedziowi Vincentowi i został przez niego złapany. Błagając o życie, RJ obiecuje zgromadzić dla Vincenta sporą ilość jedzenia. Nie jest to jednak łatwe zadanie – las, w którym do tej pory zwierzęta zdobywały pożywienie, został najechany przez obcych (ludzi) i zamienił się w podmiejskie osiedle. Zdesperowanemu szopowi nie pozostaje nic innego, jak zdecydować się na wkroczenie do świata ludzi, czyli przeskoczenie przez tytułowy płot… I tu zaczyna się cała przygoda, a gracze mają okazję wcielić się w bohaterów znanych z filmowego pierwowzoru - oprócz RJ, użytkownik może pokierować jeszcze trzema postaciami: żółwiem Vernem, wiewiórem o imieniu Hammy oraz skunksicą Stellą.

W omawianej produkcji czeka na nas ponad trzydzieści poziomów do przejścia, usytuowanych w znanych z filmu miejscach oraz w ponad dziesięciu nowych, przygotowanych wyłącznie na potrzeby gry, lokacjach, tj. kanały ściekowe czy westernowy park rozrywki. Na każdym z poziomów musimy stawić czoła licznym przeszkodom, pułapkom oraz przeciwnikom. Aby ułatwić nam zadanie, twórcy wyposażyli każdego z bohaterów w zestaw pomocnych, indywidualnych cech i ruchów oraz specjalne super moce. Oprócz tego podczas rozgrywki możemy zdobywać kolejne zdolności, które umożliwią każdemu ze zwierzaków wykonanie zaawansowanego ataku, jak również podnoszenie rozmaitych przedmiotów i używanie ich jako broni. Należy również dodać, że w danym momencie gry sterujemy parą bohaterów i swobodnie możemy przełączać się na pozostałą dwójkę.

Ponadto program wzbogacono o zestaw mini-gier, m.in.: Golf Cart Derby, RC Car Racing czy Suburban Mini Golf, a dla zwolenników rozgrywek wieloosobowych przygotowano tryb współpracy co-op. Całość zmagań dopełnia, typowa dla tego rodzaju produkcji, spora dawka humoru oraz kolorowa, trójwymiarowa oprawa wizualna.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 2 CD / 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 151 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Over the Hedge

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Over the Hedge Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows 2000/XP
PC
PS2
XBOX
GBA
NDS
GCN