Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS2XBOXGBANDSGCN
Okładka Over the Hedge (PC)

Over the Hedge

Over the Hedge to produkt o charakterze zręcznościowym, który przygotowano z myślą o młodych graczach. Fabuła programu jest wzorowana na animowanym obrazie kinowym o tym samym tytule, za którego powstanie odpowiada wytwórnia Dreamworks.

Zręcznościowe

Okładka Over the Hedge (PC)

data premiery gry:

9maj2006

PC PS2 XBOX GBA NDS GCN
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Over the Hedge to produkt o charakterze zręcznościowym, który przygotowano z myślą o młodych użytkownikach komputerów. Fabuła gry jest wzorowana na animowanym obrazie kinowym o tym samym tytule, za którego powstanie odpowiada wytwórnia Dreamworks.

Szop pracz o imieniu RJ wpakował się w niezłe tarapaty, chciał zwędzić zimowe zapasy niedźwiedziowi Vincentowi i został przez niego złapany. Błagając o życie, RJ obiecuje zgromadzić dla Vincenta sporą ilość jedzenia. Nie jest to jednak łatwe zadanie – las, w którym do tej pory zwierzęta zdobywały pożywienie, został najechany przez obcych (ludzi) i zamienił się w podmiejskie osiedle. Zdesperowanemu szopowi nie pozostaje nic innego, jak zdecydować się na wkroczenie do świata ludzi, czyli przeskoczenie przez tytułowy płot… I tu zaczyna się cała przygoda, a gracze mają okazję wcielić się w bohaterów znanych z filmowego pierwowzoru - oprócz RJ, użytkownik może pokierować jeszcze trzema postaciami: żółwiem Vernem, wiewiórem o imieniu Hammy oraz skunksicą Stellą.

W omawianej produkcji czeka na nas ponad trzydzieści poziomów do przejścia, usytuowanych w znanych z filmu miejscach oraz w ponad dziesięciu nowych, przygotowanych wyłącznie na potrzeby gry, lokacjach, tj. kanały ściekowe czy westernowy park rozrywki. Na każdym z poziomów musimy stawić czoła licznym przeszkodom, pułapkom oraz przeciwnikom. Aby ułatwić nam zadanie, twórcy wyposażyli każdego z bohaterów w zestaw pomocnych, indywidualnych cech i ruchów oraz specjalne super moce. Oprócz tego podczas rozgrywki możemy zdobywać kolejne zdolności, które umożliwią każdemu ze zwierzaków wykonanie zaawansowanego ataku, jak również podnoszenie rozmaitych przedmiotów i używanie ich jako broni. Należy również dodać, że w danym momencie gry sterujemy parą bohaterów i swobodnie możemy przełączać się na pozostałą dwójkę.

Ponadto program wzbogacono o zestaw mini-gier, m.in.: Golf Cart Derby, RC Car Racing czy Suburban Mini Golf, a dla zwolenników rozgrywek wieloosobowych przygotowano tryb współpracy co-op. Całość zmagań dopełnia, typowa dla tego rodzaju produkcji, spora dawka humoru oraz kolorowa, trójwymiarowa oprawa wizualna.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 2 CD / 1 DVD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 149 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Over the Hedge

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Over the Hedge

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows 2000/XP
Zagraj w demo Skoku przez płot (Over the Hedge)
Zagraj w demo Skoku przez płot (Over the Hedge)

wiadomość15 maja 2006

Amerykańska premiera zręcznościówki o nazwie Over the Hedge, czyli gry wzorowanej na animowanym obrazie kinowym o tym samym tytule, odbyła się 10 maja. W Polsce na Skok przez płot zaczekamy do 7 lipca, jednak już teraz wszyscy zainteresowani mogą wypróbować program, gdyż właśnie ukazało się jego PeCetowe demo.

Over the Hedge w sprzedaży
Over the Hedge w sprzedaży

wiadomość10 maja 2006

Activision podało do wiadomości, że nowa zręcznościówka, wzorowana na filmie animowanym Skok przez płot trafiła do sklepów na terenie Stanów Zjednoczonych. Premiera Over the Hedge dotyczy sześciu platform – PC, PS2, Xboxa, GC, NDS oraz GBA.

PC
PS2
XBOX
GBA
NDS
GCN