Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2008, 14:41

autor: Elrond

Mount & Blade w złocie

Przedstawiciele firmy wydawniczej Paradox Interactive poinformowali, iż trwające od dłuższego czasu beta testy gry Mount & Blade zostały zakończone, a ona sama uzyskała złoty status i gotowa jest do rynkowego debiutu. Ten zaś nastąpi już 16 września, kiedy to Mount & Blade pojawi się na półkach sklepowych oraz w ofercie serwisu GamersGate.

Przedstawiciele firmy wydawniczej Paradox Interactive poinformowali, iż trwające od dłuższego czasu beta testy gry Mount & Blade zostały zakończone, a ona sama uzyskała złoty status i gotowa jest do rynkowego debiutu. Ten zaś nastąpi już 16 września, kiedy to Mount & Blade pojawi się na półkach sklepowych oraz w ofercie serwisu GamersGate. Europejską premierę gry przewidziano na 19 września - za dystrybucję na terenie Polski odpowiedzialna jest firma CD Projekt.

Mount & Blade w złocie - ilustracja #1

Przypomnijmy, iż pierwsze informacje o Mount & Blade pojawiły się na początku czerwca 2004 roku, kiedy to bliżej nieznana, turecka firma deweloperska TaleWorlds, zapowiedziała prace nad grą zatytułowaną Way of the Sword. Pozycja ta łączyć miała elementy gier akcji, RPG oraz strategii i z czystym sercem mówiąc, prezentowała się gorzej niż średnio. W międzyczasie jednak, a to przecież dobre 4 lata, gra zdążyła zmienić tytuł na Mount & Blade, zyskać bardzo dużo m.in. w warstwie graficznej oraz dorobić się wydawcy (wspomniany już Paradox Interactive) jak i sporej rzeszy fanów.

Mount & Blade w złocie - ilustracja #2

Wśród zalet Mount & Blade wymienić należy otwartą formę rozgrywki - gracz nie jest ograniczony narzuconymi z góry wytycznymi i może robić praktycznie wszystko, co mu się żywnie spodoba - od polowania na panoszących się wszędzie bandytów po podbój miast na czele ogromnych armii. Plusem jest również unikalny system walki konnej oraz zaawansowany system operowania bronią białą. Nie bez znaczenia jest także spory realizm rozgrywki – umiejętnie wyprowadzony cios może pozbawić nas życia, a napojów regenerujących czy innych tego typu rzeczy nie przewidziano.

Mount & Blade w złocie - ilustracja #3

Wymienione wyżej cechy predysponować mogą Mount & Blade do miana potencjalnego hitu, jednak z pochopnie wydawanymi sądami powstrzymamy się do jej premiery i odzewu ze strony graczy. A tymczasem zapraszamy Was do odwiedzin naszej Encyklopedii gdzie znajdziecie więcej informacji na temat dzieła TaleWorlds, jak również screeny czy film z rozgrywki.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Mount & Blade

Mount & Blade