Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2017, 19:41

Mount & Blade za darmo na GOG.com

Serwis GOG.com zorganizował godną uwagi promocję, w ramach której za darmo oferowana jest gra Mount & Blade, czyli popularna produkcja RPG autorstwa studia TaleWorlds.

Nie wiemy, do kiedy potrwa promocja. - Mount & Blade za darmo na GOG.com - wiadomość - 2017-05-22
Nie wiemy, do kiedy potrwa promocja.
MOUNT & BLADE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: TaleWorlds
  2. Wydawca: Paradox Interactive
  3. Gatunek: RPG
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: 16 września 2008 roku.

Serwis GOG.com ma w zwyczaju co pewien czas udostępniać za darmo niektóre gry ze swojej oferty. Najnowsza taka promocja objęła Mount & Blade, czyli popularne RPG z 2008 roku. Zainteresowanym radzimy się pospieszyć, gdyż oferta jest ograniczona czasowo i nie wiemy, do kiedy pozostanie ważna. Najprawdopodobniej macie jednak czas do końca weekendu. Warto dodać, że bezpłatne dodanie pozycji do Waszego konta sprawi, że pozostanie tam już ona na zawsze.

Tak jak wszystkie gry dostępne na GOG.com, Mount & Blade pozbawione jest jakichkolwiek zabezpieczeń DRM. Produkcja została oczywiście mocno przyćmiona przez swojego następcę, czyli Mount & Blade: Warband, ale wciąż ma dużo do zaoferowania.

Pierwsze Mount & Blade nie było pozbawione problemów, ale udało mu się utrzymać zainteresowanie graczy przez długi czas, w czym dużą rolę odegrała bardzo aktywna społeczność moderska. Dzięki niej otrzymaliśmy wiele ciekawych projektów, w tym przede wszystkim wyśmienite The Last Days, które przenosi akcję do znanego z Władcy Pierścieni Śródziemia, oferując nową mapę, frakcje, przedmioty oraz sporo zmian w rozgrywce mających na celu lepsze jej dopasowanie do klimatu dzieła Tolkiena.

Przypomnijmy na końcu, że autorzy gry, czyli ludzie ze studia TaleWorlds, pracują obecnie nad kontynuacją zatytułowaną Mount & Blade II: Bannerlord. Na razie nie wiadomo, kiedy produkcja trafi na rynek.

  1. Mount & Blade w serwisie GOG.com
  2. Oficjalna strona gry
  3. Mount & Blade - recenzja gry