Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2008, 11:43

Miliard dolarów Guitar Hero

Koncern Activision poinformował, iż marka Guitar Hero, której pierwsza część półki sklepowe ujrzała w listopadzie 2005 roku, do tej pory sprzedała się w ilości czternastu milionów egzemplarzy oraz wygenerowała przychód rzędu 1 miliarda dolarów w samych tylko Stanach Zjednoczonych.

Koncern Activision poinformował, iż marka Guitar Hero, której pierwsza część półki sklepowe ujrzała w listopadzie 2005 roku, do tej pory sprzedała się w ilości czternastu milionów egzemplarzy oraz wygenerowała przychód rzędu 1 miliarda dolarów w samych tylko Stanach Zjednoczonych. Oficjalne dane pochodzą z instytucji NPD Group zajmującej się badaniem rynku elektronicznej rozrywki na kontynencie północnoamerykańskim.

Miliard dolarów Guitar Hero - ilustracja #1

Ostatnia inkarnacja serii zatytułowana Guitar Hero III: Legends of Rock, była jedną z najlepiej sprzedających się gier ubiegłego roku. Jej użytkownicy z usług PlayStation Network i Xbox Live Marketplace ściągnęli ponad pięć milionów dodatkowych utworów w cenie $6.25 za zestaw i $2.50 za jedną piosenkę. Co najważniejsze, zarobek ten nie jest doliczany do wymienionego wyżej przychodu pochodzącego ze sprzedaży samych kopii gier.

Przypomnijmy, iż Guitar Hero III: Legends of Rock po raz pierwszy trafiła również na komputery osobiste. Jej wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski jest Licomp Empik Multimedia, zaś cena zestawu zawierającego grę oraz plastikowy kontroler imitujący gitarę wynosi 249,99 złotych.