Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2005, 15:26

autor: Elrond

Kolejny projekt Starbreeze na platformy nowej generacji?

Wygląda na to, iż studio Starbreeze, odpowiedzialne m.in. za The Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay, pracujące obecnie nad The Darkness w wersjach dla PS3 oraz Xbox 360, dopiero zaczyna swoją przygodę z konsolami nowej generacji. Świadczyć o tym może chociażby podpisane w poniedziałek porozumienie z Vivendi Universal Games.

Wygląda na to, iż studio Starbreeze, odpowiedzialne m.in. za The Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay, pracujące obecnie nad The Darkness w wersjach dla PS3 oraz Xbox 360, dopiero zaczyna swoją przygodę z konsolami nowej generacji. Świadczyć o tym może chociażby podpisane w poniedziałek porozumienie z Vivendi Universal Games czy ... najnowsza oferta pracy zamieszczona na oficjalnej stronie Starbreeze.

Przedmiotem wspomnianego porozumienia z VUG jest (bądź są, gdyż nie sprecyzowano konkretnej liczby) gra przeznaczona na konsole nowej generacji, której developing rozpocznie się zaraz po zakończeniu prac nad The Darkness. Oferta pracy dotyczy natomiast stanowiska Project Manager i zarządzania zespołem składającym się z około 60 osób (w chwili obecnej całe studio Starbreeze liczy 27 pracowników mniej).

Nic dziwnego, iż forum Starbreeze po prostu zawrzało od spekulacji i plotek. Wiele osób sądzi, iż "tajemnicza" pozycja będzie po prostu sequelem Kronik Riddicka, inni natomiast uważają, że VUG wybrało Starbreeze jako developera gier bazujących na twórczości Roberta Ludluma, zgodnie z zawartym niedawno porozumieniem. Jedno jednak jest pewne - jak podkreślił prezes studia Starbreeze, Johan Kristiansson, tworzenie gry zajmie co najmniej kilka lat.