Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2008, 16:36

autor: Von Zay

Kolejne fragmenty fabuły Resident Evil 5 wyjawione przez jej twórcę

W wywiadzie dla serwisu Game Videos twórca Resident Evil 5, Jun Takeuchi, rozjaśnił kilka spraw związanych z fabułą.

W wywiadzie dla serwisu Game Videos twórca Resident Evil 5, Jun Takeuchi, rozjaśnił kilka spraw związanych z fabułą.

Główna przyczyna umiejscowienia akcji gdzieś w Afryce wiąże się z pochodzeniem tzw. „Proginator Virus”. To właśnie na jego podstawie stworzone zostały wszystkie śmiercionośne (a jak spojrzeć z drugiej strony, to raczej życiodajne) wirusy, wokół których obraca się oś fabuły serii Resident Evil.

Jak zostało to wspomniane w Code Veronica – Proginator Virus odkryty został w Afryce i ekipa zajmująca się piątą odsłoną serii, której historia traktować ma o jego pochodzeniu, siłą rzeczy musiała uczynić ją głównym miejscem akcji.

Jeśli chodzi o czas - akcja Resident Evil 5 toczyć się ma niedługo po wydarzeniach z części czwartej. W trakcie gry poznać mamy losy korporacji Umbrella (która przestała oficjalnie istnieć), przedstawiona zostanie nam nowa organizacja i dowiemy się, jaki mniej więcej kierunek obiorą następne gry spod znaku Resident Evil.

Odpowiedzi na rodzące się pytania dotyczące wspomnianej nowej, tajemniczej organizacji stanowić mają kluczowy element fabuły części piątej.

Kolejne fragmenty fabuły Resident Evil 5 wyjawione przez jej twórcę - ilustracja #1

Przeniesienie akcji do Afryki i związana z tym zmiana koloru skóry potencjalnego mięsa armatniego stała się źródłem kilku kontrowersji. Jak meldowaliśmy rok temu, nieliczni autorzy blogów, poświęconych omawianemu kontynentowi, wyrazili swoje obawy co do wpływu gry na psychikę i postrzeganie czarnoskórych przez młodych graczy.

Na razie jednak wrażliwe młode umysły mogą spać spokojnie – premiera gry zaplanowana została na rok 2009. A wszystkich zainteresowanych jak zwykle zachęcamy do umilania sobie oczekiwania nań czytaniem poświęconych jej działów naszej Encyklopedii.