Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2006, 15:55

autor: Radosław "eLKaeR" Grabowski

Fabula Nova Crystallis: Final Fantasy XIII zbiorem trzech nowych gier od Square Enix

Trzynastka wcale nie musi być pechową liczbą, o czym najlepiej mogą przekonać się teraz entuzjaści kultowej sagi Final Fantasy. Korporacja Square Enix, w związku z targami E3 2006 w Los Angeles, ujawniła bowiem przedsięwzięcie o nazwie Fabula Nova Crystallis: Final Fantasy XIII.

Trzynastka wcale nie musi być pechową liczbą, o czym najlepiej mogą przekonać się teraz entuzjaści kultowej sagi Final Fantasy. Korporacja Square Enix, w związku z targami E3 2006 w Los Angeles, ujawniła bowiem przedsięwzięcie o nazwie Fabula Nova Crystallis: Final Fantasy XIII.

Fabula Nova Crystallis: Final Fantasy XIII zbiorem trzech nowych gier od Square Enix - ilustracja #1

Niniejszy projekt przypominać ma nieco Compilation of Final Fantasy VII, czyli zbiór książek, filmów i przede wszystkim gier, przedstawiających fantastyczny świat Materii. W przypadku kryształowego uniwersum FFXIII postanowiono jednak skupić się wyłącznie na produktach elektroniczno-rozrywkowych, z których dwa powstają z myślą o PlayStation 3, natomiast trzeci zadedykowany jest nowoczesnym telefonom komórkowym.

Fabula Nova Crystallis: Final Fantasy XIII zbiorem trzech nowych gier od Square Enix - ilustracja #2
Fabula Nova Crystallis: Final Fantasy XIII zbiorem trzech nowych gier od Square Enix - ilustracja #3
Fabula Nova Crystallis: Final Fantasy XIII zbiorem trzech nowych gier od Square Enix - ilustracja #4
Fabula Nova Crystallis: Final Fantasy XIII zbiorem trzech nowych gier od Square Enix - ilustracja #5

Final Fantasy XIII będzie należeć do dalekowschodniej odmiany gatunku cRPG. W roli głównej posiadacze PS3 zobaczą młodą niewiastę, a zabawa zostanie skonstruowana według klasycznego schematu, doskonale znanego fanom „Ostatecznej Fantazji”. Pojawi się więc eksploracja ogromnego świata, epicka fabuła, turowy system walki etc. Zachęcamy Was do obejrzenia pierwszego trailera.

Fabula Nova Crystallis: Final Fantasy XIII zbiorem trzech nowych gier od Square Enix - ilustracja #6
Fabula Nova Crystallis: Final Fantasy XIII zbiorem trzech nowych gier od Square Enix - ilustracja #7
Fabula Nova Crystallis: Final Fantasy XIII zbiorem trzech nowych gier od Square Enix - ilustracja #8

Final Fantasy Versus XIII ma z kolei przedstawiać zupełnie inne wydarzenia i odmiennych bohaterów. Tym razem autorzy zaserwują użytkownikom PlayStation 3 znacznie więcej akcji, co może budzić uzasadnione skojarzenia z Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII dla PS2. Warto zauważyć, iż za developing odpowiadają ojcowie Kingdom Hearts i filmu Final Fantasy VII: Advent Children.

Fabula Nova Crystallis: Final Fantasy XIII zbiorem trzech nowych gier od Square Enix - ilustracja #9
Fabula Nova Crystallis: Final Fantasy XIII zbiorem trzech nowych gier od Square Enix - ilustracja #10

Final Fantasy Agito XIII zostanie natomiast domeną komórek i zaprezentuje nam historię, stanowiącą wstęp do dwóch wyżej wymienionych gier. Nie będzie to pierwsze podejście Square Enix do tematu multimedialnych telefonów, ponieważ dalekowschodni koncern stworzył już w 2004 roku pozycję o nazwie Before Crisis: Final Fantasy VII.