Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2014, 12:37

autor: Marcin Skierski

Final Fantasy XIII-2 debiutuje na PC ze wsparciem dla 1080p i 60 fps'ów

Wczoraj miała miejsce premiera pecetowej wersji gry Final Fantasy XIII-2 na Steamie. Produkcja od samego początku oferuje pełne wsparcie dla rozdzielczości 1080p i 60 klatek na sekundę - w przeciwieństwie do komputerowego portu Final Fantasy XIII, który dopiero doczekał się oficjalnej łatki usprawniającej warstwę techniczną konwersji.

Wczoraj doczekaliśmy się premiery pecetowej wersji gry Final Fantasy XIII-2, która od prawie trzech lat jest dostępna na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Tytuł jest sprzedawany w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam za 15,99 euro (ok. 67 zł). Firma Square Enix uniknęła problemów, na jakie cierpiała komputerowa edycja Final Fantasy XIII przy swojej premierze. Gracze narzekali wówczas mocno na jakość portu. W przypadku Final Fantasy XIII-2 od dnia debiutu otrzymaliśmy wsparcie dla rozdzielczości 1080p i 60 klatek na sekundę, a oprócz tego gracze mają do wyboru m.in. japoński dubbing. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by cieszyć się rozgrywką z angielskimi głosami i napisami. Niestety, gry z serii Final Fantasy nie są oficjalnie tłumaczone na język polski. Pecetowa wersja Final Fantasy XIII-2 zawiera w sobie szereg dodatków DLC, które zostały wypisane pod tym adresem.

Warto dodać, że wczoraj firma Square Enix wypuściła również aktualizację do gry Final Fantasy XIII na PC. Dotychczas wydanie premierowe bez żadnych modyfikacji miało blokadę rozdzielczości obrazu na 720p, a po pobraniu patcha nie ma problemu z uruchomieniem produkcji w 1080p. W międzyczasie umożliwiała to również fanowska łatka, ale teraz nie trzeba już wykorzystywać tego mniej oficjalnego rozwiązania.

W grze Final Fantasy XIII-2 szukamy znanej z „trzynastki” Lightning

To jeszcze nie wszystko, co firma Square Enix ma do zaoferowania pecetowym graczom w najbliższym czasie. Wiosną 2015 roku na Steamie zadebiutować ma również gra Lightning Returns: Final Fantasy XIII. Jest to ostatnia odsłona trylogii skoncentrowanej wokół uniwersum Final Fantasy XIII. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, więc na wszelkie szczegóły musimy jeszcze poczekać. Tytuł zadebiutował w lutym bieżącego roku na PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Mająca dzisiaj swoją premierę pecetowa wersja Final Fantasy XIII-2 to bezpośrednia kontynuacja gry Final Fantasy XIII. Akcja dzieje się kilka lat po zakończeniu „trzynastki”, gdy znana fanom Lightning zostaje uznana za zmarłą. Wątpliwości w tej sprawie ma jej siostra (Serah), która udaje się do przyszłości z niejakim Noelem, by odnaleźć Lightning i wyeliminować anomalie czasowe zagrażające światu.