Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2008, 20:15

autor: Marcin Łukański

E3 2008: Grand Theft Auto zmierza na konsolę Nintendo DS

Nintendo w czasie swojej konferencji na targach E3 odpaliło prawdziwą bombę. Grand Theft Auto zostało oficjalnie zapowiedziane na przenośną konsolkę Nintendo DS. Gra otrzyma podtytuł Chinatown Wars i pozwoli ponownie odwiedzić osławione, wypełnione przemocą Liberty City.

Nintendo w czasie swojej konferencji na targach E3 odpaliło prawdziwą, gorącą bombę. Grand Theft Auto zostało oficjalnie zapowiedziane na przenośną konsolkę Nintendo DS. Gra otrzyma podtytuł Chinatown Wars i pozwoli ponownie odwiedzić osławione, wypełnione przemocą Liberty City.

Do tej pory, na konsole Nintendo zawitały trzy gry z gangsterskiej serii – konwersje dwóch pierwszych części na konsolkę Game Boy Color oraz Grand Theft Auto Advance, które pojawiło się w 2004 roku na Game Boy Advance. Od tego czasu, posiadacze konsol „wielkiego N” nie mieli okazji odwiedzić świata przemocy stworzonego przez Rockstar.

E3 2008: Grand Theft Auto zmierza na konsolę Nintendo DS - ilustracja #1

 

Jak okazało się na konferencji Nintendo, posiadacze przenośnej konsolki DS powrócą do Liberty City w grze Grand Theft Auto: Chinatown Wars jeszcze w tym roku. Produkcja ta jest tworzona przez zespół z Rockstar Leeds i ma oferować wszystko to, co poprzednie odsłony GTA: rozbudowane miasto, pełną swobodę poruszania się oraz liczne, niebezpieczne zlecenia.

Premiera Grand Theft Auto: Chinatown Wars przewidziana jest na koniec bieżącego roku. Dodatkowo, niedługo zostanie uruchomiona specjalna, oficjalna strona poświęcona Chinatown Wars.