Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2008, 20:15

autor: Marcin Łukański

E3 2008: Grand Theft Auto zmierza na konsolę Nintendo DS

Nintendo w czasie swojej konferencji na targach E3 odpaliło prawdziwą bombę. Grand Theft Auto zostało oficjalnie zapowiedziane na przenośną konsolkę Nintendo DS. Gra otrzyma podtytuł Chinatown Wars i pozwoli ponownie odwiedzić osławione, wypełnione przemocą Liberty City.

Nintendo w czasie swojej konferencji na targach E3 odpaliło prawdziwą, gorącą bombę. Grand Theft Auto zostało oficjalnie zapowiedziane na przenośną konsolkę Nintendo DS. Gra otrzyma podtytuł Chinatown Wars i pozwoli ponownie odwiedzić osławione, wypełnione przemocą Liberty City.

Do tej pory, na konsole Nintendo zawitały trzy gry z gangsterskiej serii – konwersje dwóch pierwszych części na konsolkę Game Boy Color oraz Grand Theft Auto Advance, które pojawiło się w 2004 roku na Game Boy Advance. Od tego czasu, posiadacze konsol „wielkiego N” nie mieli okazji odwiedzić świata przemocy stworzonego przez Rockstar.

E3 2008: Grand Theft Auto zmierza na konsolę Nintendo DS - ilustracja #1

 

Jak okazało się na konferencji Nintendo, posiadacze przenośnej konsolki DS powrócą do Liberty City w grze Grand Theft Auto: Chinatown Wars jeszcze w tym roku. Produkcja ta jest tworzona przez zespół z Rockstar Leeds i ma oferować wszystko to, co poprzednie odsłony GTA: rozbudowane miasto, pełną swobodę poruszania się oraz liczne, niebezpieczne zlecenia.

Premiera Grand Theft Auto: Chinatown Wars przewidziana jest na koniec bieżącego roku. Dodatkowo, niedługo zostanie uruchomiona specjalna, oficjalna strona poświęcona Chinatown Wars.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.