Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2004, 11:26

Top 10 gier w US (02/09/04)

Po raz kolejny przedstawiamy notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych, opracowane przez kompanię NPD (tydzień od 15 do 21 sierpnia). Doom 3 bez większych problemów obronił pierwszą pozycję w rankingu, zostawiając pod względem ilości sprzedanych kopii daleko w tyle wszelką konkurencję. Trudno jednak mówić tu o wielkim sukcesie. Prawdziwym zwycięzcą tego notowania jest koncern Electronic Arts i gry z serii The Sims, których aż pięć uplasowało się w pierwszej dziesiątce.

Po raz kolejny przedstawiamy notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych, opracowane przez kompanię NPD (tydzień od 15 do 21 sierpnia). Doom 3 bez większych problemów obronił pierwszą pozycję w rankingu, zostawiając pod względem ilości sprzedanych kopii daleko w tyle wszelką konkurencję. Trudno jednak mówić tu o wielkim sukcesie. Prawdziwym zwycięzcą tego notowania jest koncern Electronic Arts i gry z serii The Sims, których aż pięć uplasowało się w pierwszej dziesiątce. Amerykanów najwidoczniej dopadł szał zakupów przed premierą drugiej części gry, która zapewne pod względem sprzedaży zdeklasuje nawet i Doom 3. Poza tym, po raz kolejny wysoko na liście Microsoft. Gigant z Redmond wraz z Electronic Arts praktycznie opanował rynek komputerowej rozrywki na PC w Stanach Zjednoczonych w tym tygodniu.

LP.

TYTUŁ

1.

Doom 3 (Activision)

2.

The Sims Deluxe (Electronic Arts)

3.

Age of Mythology (Microsoft)

4.

Zoo Tycoon: Complete Collection (Microsoft)

5.

Rise of Nations (Microsoft)

6.

The Sims Mega Deluxe (Electronic Arts)

7.

Halo: Combat Evolved (Microsoft)

8.

The Sims: Makin’ Magic (Electronic Arts)

9.

The Sims: Superstar (Electronic Arts)

10.

The Sims: Unleashed (Electronic Arts)

Krystian Smoszna

Krystian Smoszna

Gra od 1985 roku i nadal mu się nie znudziło. Zaczynał od automatów i komputerów ośmiobitowych, dziś gra głównie na konsolach i pececie w przypadku gier strategicznych. Do szeroko rozumianej branży pukał już pod koniec 1996 roku, ale zadebiutować udało się dopiero kilka miesięcy później, kilkustronicowym artykułem w CD-Action. Gry ustawiły całą jego karierę zawodową. Miał być informatykiem, skończył jako pismak. W GOL-u od blisko dwudziestu lat. Gra w zasadzie we wszystko, bez podziału na gatunki, dużą estymą darzy indyki. Poza grami interesuje się piłką nożną i Formułą 1, na okrągło słucha też muzyki ekstremalnej.

więcej