Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 8 września 2004

Nowe informacje na temat polskiej gry Tytus
Nowe informacje na temat polskiej gry Tytus

Speed, 8 września 2004, 15:41

Łódzkie studio developerskie Calaris jakiś czas temu zaanonsowało grę komputerową dla dzieci, opartą bezpośrednio na kultowej serii kolorowych książeczek z Tytusem w roli głównej. W dniu dzisiejszym przedstawiciele polskiej grupy zaprezentowali garść nowych obrazków z tej gry oraz film wprowadzający w warstwę fabularną.

Gry następnej generacji gatunkiem zagrożonym wymarciem?

Elrond, 8 września 2004, 15:18

Takie, dość pesymistyczne prognozy, można wysnuć z wypowiedzi różnych osobistości obecnych na zakończonej w zeszłym tygodniu European Game Developers Conference. Otóż według nich nowe, zaawansowane technologie oraz wymaganie coraz bardziej złożonego software'u doprowadzi do tego, iż przyszłe projekty (w naszym przypadku gry na konsole nowej generacji) spędzą w projektowaniu co najmniej 2 lata zanim wejdą w fazę developingu!

Second Sight w listopadzie również na PC?

Speed, 8 września 2004, 14:56

Nie tak dawno informowaliśmy Was o uzyskaniu statusu gold Second Sight, nowej gry akcji firmy Codemasters. Były to wówczas wiadomości przeznaczone dla posiadaczy konsol Xbox, PS2 oraz GameCube (rynkowy debiut nastąpi 21 września). W dniu dzisiejszym na łamach australijskiego oddziału koncernu Atari pojawiła się wzmianka, jakoby omawiana pozycja w listopadzie br. pojawić miała się również na komputery klasy PC.

Phantom coraz ... dalej?

Elrond, 8 września 2004, 13:38

Całkiem prawdopodobne jest, biorąc pod uwagę ostatnie fakty, iż konsola Phantom, zapowiadana jako produkt, który zrewolucjonizuje rynek rozrywki elektronicznej, w ogóle nie ujrzy światła dziennego. No bo powiedzcie sami, jakim niepoprawnym optymistą trzeba być, aby twierdzić, iż posiadanie na koncie bankowym 134 tysięcy USD przy blisko 4 milionach USD zadłużenia, jest sytuacją normalną? A tak właśnie dzieje się z firmą Infinium Labs, odpowiedzialną za cały szum medialny wokół konsoli Phantom.

Pierwsze wrażenia z gry Polanie 3
Pierwsze wrażenia z gry Polanie 3

Kull, 8 września 2004, 12:07

Ponad tydzień temu (via news z 30 sierpnia 2004) w sieci ukazało się pięć screenów z gry KnightShift 2 (w Polsce znanej jako Polanie 3), które pozwoliły na wysunięcie wniosku o trwaniu zaawansowanych prac nad tym tytułem. Targi GC 2004 (impreza mająca miejsce w Niemczech) wyjaśniły całą sytuację - gra została oficjalnie zapowiedziana, a redaktorzy serwisu RPGdot.com opublikowali właśnie pierwsze odczucia i fakty dotyczące grywalnej wersji KnightShift 2 z którą mieli okazję się zapoznać.

Doom 3 - beta patch, wersja demo etc.

eLKaeR, 8 września 2004, 10:55

Osobnik nazwiskiem Robert A. Duffy, pełniący zaszczytną funkcję programisty w firmie id Software, ujawnił właśnie kilka świeżych informacji, dotyczących przyszłości gry pt. Doom 3. Przy okazji światło dzienne ujrzała pierwsza poprawka systemowa dla rzeczonego bestsellera, nosząca status tzw. wersji beta.

Spadające ceny PSX
Spadające ceny PSX

Kull, 8 września 2004, 10:32

Jak donosi najnowszy raport z regionów Kraju Kwitnącej Wiśni - japońscy detaliści drastycznie zmniejszają ceny konsoli PSX, będącej rozszerzoną (m.in. o możliwość nagrywania płyt DVD) wersją PS2. Dochodzi nawet do tego, iż sklepy organizują obniżki o 50%.

Pro Evolution Soccer 4 na Xboxa z opcją zmagań multiplayer w Internecie

ComCo, 8 września 2004, 09:34

Dwa dni temu pojawiły się nieoficjalne pogłoski o tym, jakoby Pro Evolution Soccer 4 w wersji dedykowanej konsoli Microsoft Xbox miałby posiadać tryb zmagań wieloosobowych w Internecie. Z kolei dzisiaj, europejski oddział korporacji wydawniczej Konami wydał stosowny press-pack w tej sprawie.

„Rybki z ferajny” w rytmie hip-hopu
„Rybki z ferajny” w rytmie hip-hopu

Kull, 8 września 2004, 09:13

„Rybki z ferajny” (oryginalny tytuł - „Shark Tale”) to animowany film opowiadający o perypetiach i przygodach mieszkańców podwodnego świata. Fabuła produkcji nawiązuje bezpośrednio do małej rybki - Oscara, który wpada w nie lada kłopoty związane z „rybią mafią”. Film ukaże się w kinach już tej jesieni (w Polsce najprawdopodobniej 15 października), a sama ekranizacja zostanie przeniesiona także na monitory komputerów w postaci gry familijnej. Właśnie ujawniono utwory, jakie zostaną wykorzystane do stworzenia podkładu muzycznego „Rybek z ferajny”.

Def Jam: Fight for NY nadejdzie z soundtrackiem

ComCo, 8 września 2004, 09:06

Ponad 30 zachodnich artystów hip-hopowych okładających się na ringu wrestlingowym to chyba najlepsza reklama dla nadchodzącej pozycji korporacji Electronic Arts, pt. Def Jam: Fight for NY. Co ciekawe, wraz z rynkowym debiutem gry, na sklepowe półki trafi również - jak w pełni niezależne wydawnictwo - ścieżka dźwiękowa omawianego tytułu, na której znajdą się naprawdę świetne utwory.

Demo amatorskiej produkcji Broken Sword 2.5 w sieci
Demo amatorskiej produkcji Broken Sword 2.5 w sieci

Krystian Smoszna, 8 września 2004, 08:59

Niemieccy programiści z niezależnego studio Mind Factory, którzy w pocie czoła pracują nad swoją amatorską produkcją o nazwie Broken Sword 2.5: The Return of the Templars, postanowili opublikować króciutkie demo, pokazujące jak wygląda rzeczona gra w akcji.

PeCetowy EyeToy = Camgoo
PeCetowy EyeToy = Camgoo

ComCo, 8 września 2004, 08:47

Kamerka EyeToy dołączana do konsoli Sony PlayStation 2 bardzo szybko zyskała popularność wśród graczy, a widok osoby stojącej i wymachującej różnymi częściami ciała przed telewizorem nie dziwi tak bardzo, jak wcześniej. Już niedługo, podobne „atrakcje” będzie można zaobserwować przed monitorami komputerów, gdyż postaje PeCetowy odpowiednik EyeToy'a o nazwie Camgoo.

Atari Flashback - hity sprzed dwudziestu lat na nowej konsoli
Atari Flashback - hity sprzed dwudziestu lat na nowej konsoli

Krystian Smoszna, 8 września 2004, 07:33

Już wkrótce na rynku pojawi się zupełnie nowa konsola do gier video. Nie będzie to jednak Xbox 2, PlayStation 3 czy jakikolwiek inny produkt nowej generacji. Wręcz przeciwnie, koncern Atari potrafił zaprojektować urządzenie, które pod względem rozwiązań technicznych czerpie garściami z minionej epoki.

Złoty status Dawn of War

[email protected], 8 września 2004, 07:31

Czterdzieste pierwsze milenium nadchodzi! Wszystko dzięki wejściu gry Warhammer 40,000: Dawn of War w tzw. „złoty status”. RTS, który ma bardzo wiernie oddać realia figurkowego świata, znajduje się obecnie w tłoczni, a w sklepach na całym świecie pojawi się 20 września.

Gra The Saga of Ryzom ozłocona
Gra The Saga of Ryzom ozłocona

Speed, 8 września 2004, 00:02

Studio Nevrax wraz z amerykańskim wydawcą, firmą TriSynergy ogłosiły w dniu dzisiejszym, że ich najnowsze dziecko, gra The Saga of Ryzom wkroczyła właśnie w tzw. złoty status. Premiery pełnej wersji należy wyczekiwać w przeciągu dwóch tygodni. Warto również przypomnieć, że do 14 września trwają ostatnie, otwarte beta testy tej produkcji (szczegóły w wiadomości z 21 sierpnia 2004 roku).