Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 23 września 2004

W Football Manager 2005 zagramy 5 listopada; beta demo już jest
W Football Manager 2005 zagramy 5 listopada; beta demo już jest

Speed, 23 września 2004, 17:51

Stało się! Zgodnie z wczorajszymi zapowiedziami Sports Interactive, stwórcy serii Championship Manager, opublikowali grywalne beta demo swego najnowszego dzieła, gry Football Manager 2005. Wraz z tą nowiną podano oficjalną datę premiery – gra pojawi się w sklepach już 5 listopada, czyli wcześniej niż spodziewał się tego CD Projekt, polski dystrybutor.

Microsoftu przemyślenia na temat Longhorna, XNA oraz Xbox’a 2

Elrond, 23 września 2004, 17:36

Redaktorom serwisu GameSpot udało się wziąć w krzyżowy ogień pytań pana Deana Lestera, odpowiedzialnego w Microsofcie za dział ogólnie zajmujący się grafiką i grami. Udało się uzyskać odpowiedzi w kwestiach chyba najbardziej interesujących graczy, czyli jak będzie współpracować z grami kolejny system operacyjny giganta z Redmont, Longhorn, jak rozwinie się platforma do tworzenia gier, XNA, oraz co sami włodarze Microsoftu myślą o przyszłości Xbox 2.

Rome: Total War - pierwsze wrażenia po premierze
Rome: Total War - pierwsze wrażenia po premierze

Kull, 23 września 2004, 14:53

Wczoraj, 22 września 2004 roku nastąpiła amerykańska premiera jednej z najbardziej oczekiwanych gier ostatnich lat - Rome: Total War. W Polsce w tą wspaniałą strategię zagramy dopiero za miesiąc, tymczasem w sieci pojawiły się już pierwsze recenzje tego programu.

Już jutro startuje Tokyo Game Show 2004!
Już jutro startuje Tokyo Game Show 2004!

Klecha, 23 września 2004, 14:27

W najbliższy piątek w Japonii rozpocznie się jedna z największych na świecie imprez związanych z elektroniczną rozrywką. Mowa oczywiście o kolejnej edycji targów Tokyo Game Show 2004, która z racji rychłej premiery Nintendo DS oraz PlayStation Portable zapowiada się bardzo ciekawie.

Nintendo DS dostanie grę Spider-Man 2
Nintendo DS dostanie grę Spider-Man 2

eLKaeR, 23 września 2004, 11:11

Przebojowy Spider-Man 2 zawitał już nawet do kina Jubilat w dolnośląskim Głogowie, ale przenośna dwuekranowa konsola Nintendo DS trafi w ręce pierwszych klientów dopiero za dwa miesiące (vide news z 21 września 2004). Jednym z tzw. tytułów startowych (obok Need for Speed: Underground i wielu innych) dla tego mobilnego urządzenia będzie gra, powstała na podstawie wspomnianego filmowego hitu.

Coraz mniej miejsca na polu skradanek TPP, czyli Stolen nadchodzi
Coraz mniej miejsca na polu skradanek TPP, czyli Stolen nadchodzi

ComCo, 23 września 2004, 10:26

Moda na skradanki (gry akcji typu „stealth”) ciągle trwa. Już niedługo, do grona „mistrzów” gatunku, tj. Sama Fishera ze Splinter Cell oraz Snake'a z Metal Gear Solid, dołączy wysportowana i zmysłowa Anya Romanov. Jej przygody będą głównym tematem gry Stolen, która w marcu 2005 zadebiutuje na PC oraz konsole: PlayStation 2 i Xbox.

Żywot gry Earth & Beyond dobiegł końca

Speed, 23 września 2004, 10:08

„Earth & Beyond Says Goodbye” – tymi słowami pożegnali się twórcy gry z niewielką garstką użytkowników, grających w omawiany tytuł. Epicka gra kosmiczna przeznaczona do rozgrywki w sieci Internet studia Westwood Studios, najprościej mówiąc nie sprawdziła się.

Cross Racing Championship z technologią TrackIR - przełom w samochodówkach?
Cross Racing Championship z technologią TrackIR - przełom w samochodówkach?

Kull, 23 września 2004, 10:07

Cross Racing Championship to symulacja wyścigów samochodowych tworzona przez firmę Invictus, która jak się dziś dowiedzieliśmy będzie korzystała z dość unikatowej na dzień dzisiejszy technologii NaturalPoint TrackIR. Dzięki temu, użytkownik grając w CRC uzyska bardzo realistyczną możliwość symulacji ruchów głowy wirtualnego kierowcy.

10 milionów dolarów zapłaci Take Two za prawa do gry Juiced

Speed, 23 września 2004, 09:47

Bankructwo konsorcjum wydawniczego Acclaim, które w swym planie posiadało znakomicie zapowiadającą się grę Juiced, na szczęście nie wpłynie negatywnie na ten tytuł. Potwierdziły się bowiem doniesienia z 14 września, że bardzo bliski przejęcia praw do wydania omawianego programu jest koncern Take Two.

Peter Gabriel wystąpi w Myst IV: Revelation
Peter Gabriel wystąpi w Myst IV: Revelation

Krystian Smoszna, 23 września 2004, 09:08

O tym, że Peter Gabriel żyje w dobrych stosunkach z koncernem Ubi Soft, wiadomo nie od dziś. W ostatnim czasie, ten popularny muzyk „dołożył się” do dwóch produkcji sygnowanych logiem firmy, wydanym w ubiegłym roku Uru: Agens Beyond Myst i mającym się ukazać lada chwila Myst IV: Revelation. Jak poinformowali włodarze Ubi Soft, w tej ostatniej grze, Gabriel będzie narratorem w jednej z lokacji.

Którzy developerzy i wydawcy zdecydowali się na wspieranie swoimi grami konsoli Phantom?

ComCo, 23 września 2004, 08:28

Ciągłe przesunięcia daty debiutu, kłopoty finansowe producenta... Mało która osoba, w tym niżej podpisany, wierzy w rynkowy sukces konsoli Phantom, przygotowywanej przez firmę Infinium Labs. Po wielu negatywnych wiadomościach w tej sprawie, pojawił się jednak promyk nadziei, że jednak nie wszystko z Phantomem zostało już dawno stracone.

Top 10 gier w US (23/09/04)

Krystian Smoszna, 23 września 2004, 07:51

Oto kolejne notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych, opracowane przez kompanię NPD (tydzień od 5 do 11 września). W rankingu nadal prowadzi Doom 3 ale prawdopodobnie jest to ostatni tydzień panowania następcy legendarnej gry.

Pandemic Studios pracuje nad sequelem Full Spectrum Warrior

Krystian Smoszna, 23 września 2004, 07:22

Popularny, internetowy serwis IGN przyjrzał się wczoraj bliżej dwóm dodatkowym misjom, które już wkrótce będą mogli ściągnąć wszyscy posiadacze konsolowej wersji Full Spectrum Warrior. Niejako przy okazji, w tekście opublikowano potwierdzone informacje, z których jasno wynika, że studio Pandemic w pocie czoła pracuje nad sequelem tej gry akcji.