Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 1 września 2004

AREA 51 także w kinach

[email protected], 1 września 2004, 18:50

W zawrotnym tempie zwiększa się zainteresowanie mediów, będącą ciągle w fazie produkcji, grą AREA 51. Po ogłoszeniu, że głosy do tej produkcji podłożą takie sławy, jak - aktor David Duchovny (m.in. „Z archiwum X”) i Powers Boothe (np. „Ręka Boga”), oraz skandalizujący piosenkarz Marilyn Manson, mamy dla Was kolejną, bardzo ciekawą wiadomość. Otóż okazuje się, że powstanie film wzorowany na grze (na ogół mamy do czynienia z odwrotną drogą).

Pierwsze wrażenia z targów w Londynie
Pierwsze wrażenia z targów w Londynie

Redakcja GRYOnline.pl, 1 września 2004, 18:43

Wczoraj, 31 sierpnia w Londynie, w przeddzień otwarcia ECTS oraz EGN, firma Atari przeprowadziła prezentacje trzech gier spośród tytułów, które zamierza wydać w najbliższych miesiącach: Act of War, Dragonshard oraz Sid Meier’s Pirates! Byliśmy na prezentacjach, rozmawialiśmy z twórcami poszczególnych gier i niebawem, po powrocie do Polski, opublikujemy soczyste szczegóły ich dotyczące oraz galerie unikalnych screenshotów.

PlayStation 2 w szkołach...
PlayStation 2 w szkołach...

Michał Bobrowski, 1 września 2004, 17:28

Jak już wyraźnie widać, Sony Poland na wrzesień zaplanowała szereg ciekawych form promocji PlayStation 2. Kilka dni temu informowaliśmy Was, że reklamy tej konsoli pojawiły się w wybranych miastach na autobusach i tramwajach. Okazuje się, że nie jest to jedyna forma reklamy PS2, z jaką wielu z Was będzie się w tym miesiącu spotykać.

Pierwsze spojrzenie na H&D2: Sabre Squadron
Pierwsze spojrzenie na H&D2: Sabre Squadron

Kull, 1 września 2004, 17:26

Dodatek do podstawowej wersji gry Hidden And Dangerous 2 zatytułowany Sabre Squadron zapowiadany jest już od dłuższego czasu, jednak dopiero dziś ujawniono pierwsze oficjalne screeny z nadchodzącego add-on do H&D2.

Kohan II: Kings of War - status GOLD
Kohan II: Kings of War - status GOLD

Speed, 1 września 2004, 17:02

Globalny wydawca Take-Two oraz studio developerskie Global Star zawiadomiły, że nowe dziecko obu tych firm – gra Kohan II: Kings of War uzyskała status „gold”. Płytka „matka” właśnie powędrowała do tłoczni, gdzie jest obecnie wielokrotnie powielana. Rzeczony tytuł 21 września br. po raz pierwszy ujrzymy na sklepowych półkach z grami komputerowymi.

Face of Mankind wkracza w trzeci etap beta testów
Face of Mankind wkracza w trzeci etap beta testów

Speed, 1 września 2004, 16:31

Studio Duplex Systems rozpoczęło przyjmowanie chętnych osób do trzeciego etapu beta testów gry Face of Mankind. Ponadto przedstawiciele tej firmy poinformowali, że rozpoczęły się ostatnie prace związane z przenoszeniem na nową domenę www.FOMportal.com. Cały serwis został gruntowanie zmodyfikowany pod kątem nowej fazy testów.

Gra Second Sight ozłocona

Speed, 1 września 2004, 15:24

Przedstawiciele firmy Codemasters poinformowali w dniu dzisiejszym, że ich najnowsza produkcja, trójwymiarowa gra akcji Second Sight wkroczyła w tak zwany złoty status. Dla graczy to dobra informacja, gdyż kolejnym etapem jest już tylko premiera. Rynkowy debiut nastąpi 21 września, naturalnie roku bieżącego.

Championship Manager Online - czy nowa odsłona legendarnej serii gier podbije sieć?
Championship Manager Online - czy nowa odsłona legendarnej serii gier podbije sieć?

Speed, 1 września 2004, 15:02

Eidos, ogólnoświatowy wydawca serii gier Championship Manager, poinformował o podpisaniu umowy ze studiem Jadestone. Ta druga firma zajmie się stworzeniem nowej odsłony legendarnej gry, dedykowanej tylko i wyłącznie grze sieciowej. Championship Manager Online połączyć ma wszystkie cechy poprzednich edycji z nowymi możliwościami dzisiejszego Internetu. Wystartowała już oficjalna strona tej sieciowej produkcji, na której dostępne są pierwsze obrazki.

22% VAT na Internet staje się faktem

Kull, 1 września 2004, 12:27

O tym, że 7 proc. stawka VAT na usługi dostępu do Internetu jest niezgodna z Unijnym prawem było wiadomo już od dawna. 9 września mija jednak termin złożenia przez Polskę wyjaśnień w tej sprawie. Co gorsza, możemy otrzymać wysokie kary - nawet do 270 tys. euro za każdy dzień zwłoki, a kara może być naliczana od momentu naszego wejścia do Unii Europejskiej, czyli od 1 maja. Powrót do 22% stawki wydaje się więc być nieunikniony.

Garść nowych informacji o Sudden Strike 3
Garść nowych informacji o Sudden Strike 3

Kull, 1 września 2004, 11:16

Serwis Action Trip przeprowadził wywiad z zespołem FireGlow, odpowiedzialnym za tworzenie gry Sudden Strike 3: Arms for Victory. Prócz nowych informacji na temat silnika tejże gry i szczegółów dotyczących samej rozgrywki w kolejnej odsłonie serii Sudden Strike, otrzymaliśmy także nowe screeny z tej jakże oczekiwanej produkcji.

Heroes of the Pacific dopiero w pierwszym kwartale 2005 roku

Krystian Smoszna, 1 września 2004, 10:34

Pierwszy dzień września stoi pod znakiem opóźnień. Ledwie poinformowaliśmy o zaniechaniu publikacji dema Dungeon Lords, przesunięciu premiery PeCetowej wersji gry Ghost Recon 2 a mamy kolejną złą wiadomość, tym razem dla fanów symulatorów z czasów II wojny światowej. Według informacji podanych przez serwis HomeLAN, program zatytułowany Heroes of the Pacific nie ukaże się w listopadzie, jak pierwotnie planowano, ale dopiero w pierwszym kwartale 2005 roku.

Aspyr Media wyda debiutancki produkt studia Wideload Games

Krystian Smoszna, 1 września 2004, 10:14

Stosunkowo niedawno, bo w kwietniu tego roku mieliśmy przyjemność poinformować Was o Wideload Games – nowym studiu Alexandra Seropiana. Ów jegomość, do niedawna pracownik koncernu Microsoft, największą popularność zdobył dzięki założonej przez siebie w 1991 roku firmie Bungie Software. Przy okazji tamtych wydarzeń, wspomnieliśmy coś niecoś o pierwszym projekcie Wideload Games – grze akcji bazującej na silniku zastosowanym w Halo: Combat Evolved.

Ghost Recon 2 w wersji PC dopiero w 2005
Ghost Recon 2 w wersji PC dopiero w 2005

Kull, 1 września 2004, 09:54

Ubisoft, jeden z największych wydawców gier na świcie oznajmił dziś, iż w końcową fazę produkcji wkraczają właśnie dwie wersje gry Tom Clancy’s Ghost Recon 2 na Xboxa i PS2, które ukażą się w tegoroczne święta bożonarodzeniowe. Ghost Recon 2 na komputery osobiste, będzie zaś stworzony na bazie wersji z Xboxa i pojawi się w sklepach w następnym roku.

Demo Dungeon Lords opóźnione

Krystian Smoszna, 1 września 2004, 07:34

Smakiem będą musieli obejść się wszyscy Ci, którzy w dniu dzisiejszym planowali pobrać wersję demonstracyjną gry Dungeon Lords. Koncern DreamCatcher Games nie zdołał dotrzymać obietnicy danej kilkanaście dni temu i programu nie opublikował.