Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 21 września 2004

Gra Shadow of Rome opóźniona o miesiąc
Gra Shadow of Rome opóźniona o miesiąc

Speed, 21 września 2004, 21:41

Na oficjalnej witrynie internetowej Capcom pojawiła się informacja, że nowa gra akcji z domieszką elementów przygody tej firmy, Shadow of Rome opóźni się o około miesiąc. Gry na sklepowych półkach należy wyczekiwać w lutym 2005 roku.

Nintendo DS – data premiery w USA i Japonii ogłoszona

Klecha, 21 września 2004, 19:29

Dziś rano Nintendo zwołało konferencję prasową, podczas której firma ogłosiła datę premiery swojej nowej kieszonsolki. Tym samym częściowo sprawdziły się przypuszczenia z minionego tygodnia, o których pisaliśmy.

Deadlight czyli nowy horror FPP w drodze
Deadlight czyli nowy horror FPP w drodze

Klecha, 21 września 2004, 19:14

Grupa developerska Blue 52 ujawniła dziś pierwsze informacje o kolejnym po Stolen projekcie, nad którym pracuje. Deadlight to nowa gra stanowiąca połączenie gry akcji ukazanej w perspektywie pierwszej osoby (FPP) z survival horrorem. Krótko rzecz ujmując – gra będzie garściami czerpać z takich pozycji jak: DOOM III, Half-Life, serii Resident Evil oraz nadchodzącego Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth.

Studio Merscom LLC anonsuje grę WWII Tank Commander

Speed, 21 września 2004, 19:04

Mało znane studio developerskie Merscom LLC zaanonsowało w dniu dzisiejszym nową grę zręcznościową, bezpośrednio opartą na motywach II Wojny Światowej. WWII Tank Commander, gdyż właśnie taki tytuł nosi owa pozycja, zaplanowano na grudzień 2004 roku.

Vivendi vs. Valve - co dalej z serią Half-Life

Łosiu, 21 września 2004, 15:33

Biorąc pod uwagę wszelkie znaki na niebie (VU Games) i ziemi (Valve) już niedługo, bo na początku listopada gracze otrzymają w końcu upragnioną drugą część „Half-Life’a”. Warto też dodać, iż pierwsza recenzja tej produkcji ma się pojawić już w najnowszym numerze belgijskiego magazynu PC Gameplay, który ukaże się 5 października. Tę bardzo przyjemną wizję psuje jednak dość ostry spór pomiędzy Vivendi, a Valve związany z prawami do dystrybucji serii H-L.

Axis & Allies - już wkrótce demo i specjalna wersja gry w przedsprzedaży

Krystian Smoszna, 21 września 2004, 15:27

Gier strategicznych nawiązujących do tematyki II wojny światowej mamy ostatnimi czasy całkiem sporo, dlatego też szansę przebicia mają tylko największe hity. Zdaniem wielu specjalistów, Axis & Allies będzie miał duże trudności, aby zakwalifikować się do tych ostatnich. Mimo to koncern Atari, który zajmie się wydaniem i dystrybucją gry, próbuje zrobić wszystko, aby ów produkt zareklamować.

Ścieżka dźwiękowa Sonic Heroes
Ścieżka dźwiękowa Sonic Heroes

Cisek, 21 września 2004, 13:22

Geneon Entertainment – wydawca ścieżek dźwiękowych w szczegolnosci do japonskich animacji zapowiedział wydanie soundtracku z muzyką z najnowszej odsłony przygód dzielnego Sonica.

Top 10 gier na PC w UK (21/09/04)

Krystian Smoszna, 21 września 2004, 12:49

Oto kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier na PC w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest już trzydziestą ósmą w tym roku i obejmuje tydzień od 12 do 18 września. W pierwszej dziesiątce aż dwa debiuty, z czego ten najbardziej spektakularny to oczywiście The Sims 2.

World of Warcraft nie dla bluźnierców

eLKaeR, 21 września 2004, 12:12

Wielu obywateli naszego nadwiślańskiego państwa, mylonego często przez obcokrajowców z niewielką Holandią lub jeszcze mniejszym włoskim miastem Bolonia, zaintrygowała ostatnio piosenka o jakimś „Virusie”, w której popularny Paweł Kukiz gęsto sadzi cokolwiek niecenzuralne wyrazy. Jednakże podobne „numery” mają być ograniczone w nadchodzącej grze z gatunku MMOcRPG pt. World of Warcraft.

Phantom pozostaje w ukryciu... przynajmniej do marca

Cisek, 21 września 2004, 11:43

Jeszcze kilka dni temu informowaliśmy o kłopotach finansowych firmy Infinium Labs – producenta konsoli Phantom. Poddaliśmy nawet pod wątpliwość ukazanie się Phantoma w ogóle, z racji ogromnych długów i konieczności jeszcze większych pożyczek na dokończenie projektu.

Posiadacze programów do emulacji/nagrywania CD/DVD mają problemy z instalacją The Sims 2

ComCo, 21 września 2004, 11:07

Developerzy posuwają się coraz dalej, jeżeli chodzi o zabezpieczenia swoich programów. Tym razem zdziwienie wśród graczy wywołały próby zainstalowania pełnej wersji The Sims 2 - w wielu przypadkach ów proces jest niemożliwy do zrealizowania ze względu na posiadanie zainstalowanych na komputerze użytkownika popularnych programów do emulacji/nagrywania płyt CD/DVD.

Cała prawda o grających w MMO
Cała prawda o grających w MMO

Kull, 21 września 2004, 11:01

Instytut zajmujący się relacjami człowiek-komputer z Uniwersytetu Carnegie Mellon zorganizował ankietę zatytułowaną „Project Massive”. Badanie zostało już zakończone, a jego wyniki w bardzo szczegółowy sposób opisują społeczność graczy komputerowych lubiących się w sieciowych grach MMO (massively multiplayer online).

Splinter Cell Chaos Theory dopiero w 2005 roku

ComCo, 21 września 2004, 10:40

Kolejna odsłona przygód agenta Sama Fishera, tj. Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory, miała zachwycić wszystkich graczy w listopadzie bieżącego roku. Piszę "miała", gdyż korporacji Ubi Soft zdecydowała się ominąć zatłoczony innymi tytułami okres tegorocznych świąt Bożego Narodzenia i opóźniła premierę gry do (odległego) marca 2005.

Telefoniczne romanse w telefonii trzeciej generacji

Cisek, 21 września 2004, 09:49

Dla mężczyzn, którym w realnym świecie życie uczuciowe nie za bardzo się układa przygotowano ciekawą alternatywę. Wirtualny świat stworzony dla usychających z miłości panów chcących podejmować piękne panie wytworną kolacją w najbliższej przyszłości zawita do Europy i Azji dzięki telefonii trzeciej generacji.

Amerykański Football w wydaniu webowym
Amerykański Football w wydaniu webowym

Kull, 21 września 2004, 09:19

Na stronach koncernu EA Sports pojawiła się nowa darmowa gra webowa pt. „All-Star Football Challenge”. Po bezproblemowej i szybkiej rejestracji możemy przystąpić do ciekawych zmagań on-line z innymi graczami z całego świata, przy okazji poznając zasady jeszcze mało popularnego w naszym kraju Footballu Amerykańskiego.

Premiera Warhammer 40,000: Dawn of War

[email protected], 21 września 2004, 09:02

Pierwsza strategia czasu rzeczywistego rozgrywana w realiach słynnego uniwersum Warhammer 40,000 trafiła właśnie do sklepów na całym świecie. Warhammer 40,000: Dawn of War to mroczna gra, z futurystycznym klimatem i bohaterami rodem z fantastyki, która została naprawdę starannie przygotowana przez studio Relic Entertainment we współpracy z Games Workshop, największą na świecie firmą zajmującą się figurkowymi grami bitewnymi.