Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 16 września 2004

„Final Fantasy XI” dotarło do Europy

Cisek, 16 września 2004, 18:55

Zgodnie z zapowiedziami sprzed ponad miesiąca, z dniem dzisiejszym europejscy gracze otrzymują możliwość zagłębienia się w fantastyczny świat stworzony przez kreatywnych programistów z kraju kwitnącej wiśni.

Pierwsze informacje na temat „Tomb Raider 7”

Cisek, 16 września 2004, 17:51

„Szczegóły zostaną podane jeszcze tej jesieni, a data premiery wyznaczona jest na czwarty kwartał obecnego roku fiskalnego”. Tak o produkowanej przez Crystal Dymamics siódmej części przygód Lary wypowiedział się przedstawiciel firmy Eidos.

Square Enix odkrywa karty – Final Fantasy VII: Dirge of Cerberus zapowiedziane
Square Enix odkrywa karty – Final Fantasy VII: Dirge of Cerberus zapowiedziane

Cisek, 16 września 2004, 15:18

Pierwsze informacje na temat możliwości kontynuacji wielkiego przeboju z konsoli PSX pojawiły się kilka miesięcy temu przy okazji wypowiedzi na temat nowej linii produktów opierających się na VII części znanej serii. Producenci tajemniczo stwierdzili wówczas, że oprócz animowanego komputerowo filmu „Final Fantasy VII: Advent Children” (ukaże się na DVD oraz na konsolę PSP), oraz gry online przeznaczonej dla telefonów komórkowych pracują nad pewnym dużym tytułem, który wejdzie w skład całego projektu.

Sega Rally 2005 - pierwsze informacje o grze

Speed, 16 września 2004, 14:35

Japońskie media donoszą, że prace nad nową odsłoną serii Sega Rally wrą! Zdaniem pismaków z Kraju Kwitnącej Wiśni, firma Sega oficjalnie potwierdziła fakt tworzenia omawianej gry z datą 2005 obok na konsolę Sony Playstation 2. Sam tytuł ma natomiast należeć do gatunku wyścigów samochodowych o charakterze zręcznościowym.

Nowe obrazki z Metal Gear Solid: Acid
Nowe obrazki z Metal Gear Solid: Acid

Speed, 16 września 2004, 13:44

Pojawiły się w końcu nowe obrazki z ciekawie zapowiadającej się gry Metal Gear Solid: Acid na konsolę Sony PSP. Konami pracuje nad zupełnie nowym tytułem – nie ma mowy tu o żadnej konwersji czy też przeróbce. Całkiem nowe środowisko na nową konsolę odbiega oczywiście technologicznie od starszego kuzyna (wersja PS2), jednakże całość i tak prezentuje się bardzo smakowicie!

Dragon Ball: Budokai 2 na konsolę Nintendo GameCube

Speed, 16 września 2004, 13:06

Firma Atari/Infogrames poinformowała w dniu dzisiejszym, że od dłuższego już czasu pracuje ostro nad konwersją znanej gry Dragon Ball: Budokai 2 na konsolę Nintendo GameCube. Do tej pory w tę bijatykę grać mogli jedynie posiadacze Sony Playstation 2. Program z założenia ma być lepszy niż pierwowzór, zaś debiut rynkowy nastąpi już w grudniu tego roku.

Kuma War również w wersji offline

Krystian Smoszna, 16 września 2004, 12:08

Kuma Reality Games, firma odpowiedzialna za powstanie strzelaniny, której tłem są ostatnie akcje zbrojne w Iraku i Afganistanie, oświadczyła, że Kuma War zadebiutuje na rynku także w tradycyjnej formie, na płycie i w pudełku. The War on Terror, bo tak będzie się nazywać ów produkt, trafi do amerykańskich sklepów już w październiku.

Szczegóły beta-testów S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Krystian Smoszna, 16 września 2004, 09:41

Na początku września podaliśmy pierwszą informację dotyczącą otwartych beta-testów wielce oczekiwanej gry S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl. Niestety, koncern THQ ograniczył się wówczas do podania liczby osób, które wezmą udział w tym przedsięwzięciu, nie ujawniając bardziej interesujących szczegółów. Dzisiaj wiemy na już temat o wiele więcej, możemy więc ujawnić to, co dotąd utrzymywane było w tajemnicy.

Za Wielką Wodą sprzedają już Fable

eLKaeR, 16 września 2004, 09:32

Dzięki wczorajszemu rozszerzeniu wortalu GRY-OnLine o Tematyczne Serwisy Konsolowe możecie teraz przeczytać m.in. zapowiedź ponoć rewolucyjnej gry z gatunku cRPG pt. Fable, przeznaczonej wyłącznie dla stacjonarnej konsoli Microsoft Xbox. Przygotowaniem tego produktu zajął się zespół developerski o nazwie Big Blue Box Studios, będący satelitą brytyjskiej korporacji Lionhead Studios. Natomiast pieczę nad autorami roztoczył sam Peter Molyneux, czyli elektroniczno-rozrywkowy wizjoner i twórca np. pamiętnych serii Populous, Magic Carpet i Dungeon Keeper. Wspomniana „Bajka” rozpoczęła właśnie swoją rynkową przygodę.

Już w październiku Larry Lovage idzie na studia
Już w październiku Larry Lovage idzie na studia

Kull, 16 września 2004, 09:17

Larry Laffer odszedł na zasłużoną emeryturę. W najnowszej części gry nawiązującej do serii przygodówek z Larrym Lafferem w roli głównej, pokierujemy Larrym Lovagem – jego bratankiem. Będzie to bohater wykreowany na typowego amerykańskiego studenta, związanego nieodłącznie z takimi elementami jak: mieszkanie w akademiku, wypady do knajp z kumplami oraz rozkochiwanie w sobie kobiet, w tym samych nauczycielek. Jak można się było tego spodziewać, nowy Larry rozpoczyna swoje studenckie życie w pierwszych dniach października. Ósma już odsłona tej jakże popularnej serii nosi nazwę Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude.

Fantasy Earth w produkcji, Square Enix coraz śmielej poczyna sobie na polu MMORPG
Fantasy Earth w produkcji, Square Enix coraz śmielej poczyna sobie na polu MMORPG

ComCo, 16 września 2004, 09:08

Square Enix, studio znane przede wszystkim z bestsellerowego cyklu Final Fantasy, zabrało się za produkcję kolejnej (po FFXI) pozycji spod znaku MMORPG, tym razem jednak dedykowanej wyłącznie użytkownikom popularnych PeCetów. Fantasy Earth: Ring of Domination, bo o tym programie mowa, ma być zgrabnym połączeniem elementów typowych dla komputerowego role-playa, strategii czasu rzeczywistego i gry akcji.

Eidos Interactive w finansowym dołku

CHESTER, 16 września 2004, 08:55

Ubiegły rok dla firmy Eidos Interactive zakończył się bardzo pomyślnie – przyniósł on spółce 13,9 miliona funtów zysku. Po tegorocznych premierach gier takich jak Hitman: Contracts, Championship Manager Season 03/04, Tomb Raider: The Angel of Darkness czy Legacy of Kain: Defiance można było przypuszczać, że i w bieżącym roku wyniki będą podobne. Niestety rzeczywistość okazała się bardzo brutalna. Z opublikowanego 15 września 2004 wstępnego bilansu rocznego wynika, że spółka zanotowała 2 miliony funtów straty.

Procesor CELL („serce” PS3) prawie gotowy

ComCo, 16 września 2004, 08:32

Prace nad mikroprocesorem CELL, sercem, mózgiem i kręgosłupem (no, prawie;-)) nadchodzącej konsoli PlayStation 3, dobiegają już końca. Tak stwierdził ostatnio szef korporacji Toshiba, pan Tadashi Okamura, aczkolwiek taśmowa produkcja opisywanego układu nie rozpocznie się przynajmniej do pierwszego kwartału przyszłego roku.

EVE Online z 50,000 aktywnych użytkowników

ComCo, 16 września 2004, 08:06

Wczoraj wspominaliśmy o EVE Online: The Second Genesis przy okazji specjalnej promocji serwisu Gamer's Hell (dwa tygodnie grania za friko), dzisiaj zaś możemy zaprezentować kolejne ciekawe doniesienia odnośnie owej gry MMO, tym razem pochodzące jednak od jej developera, firmy CCP Games. Otóż liczba aktywnych subskrybentów EVE przekroczyła właśnie próg 50 tysięcy, co stanowi prawdziwy rekord wart odnotowania.

Lordowie Sith zdradzają swe moce
Lordowie Sith zdradzają swe moce

Cisek, 16 września 2004, 08:05

Im bliżej premiery która planowana jest na gwiazdkę tego roku (wersja na konsolę Xbox), tym więcej informacji na temat „Knights of the Old Republic 2: The Sith Lords” wychodzi na światło dzienne. Serwis IGN ujawnił dziś kilka ciekawostek na temat wybranych „mocy”, jakimi przyjdzie władać głównemu bohaterowi.

Demo RollerCoaster Tycoon 3 dopiero pod koniec września
Demo RollerCoaster Tycoon 3 dopiero pod koniec września

Krystian Smoszna, 16 września 2004, 07:55

Wszystko wskazuje na to, że entuzjaści serii RollerCoaster Tycoon będą musieli uzbroić się w tą samą dozę cierpliwości, co niegdyś fani Medal of Honor. Koncern Atari przekłada premierę grywalnego demo trzeciej części tej popularnej gry ekonomicznej, niemal z tygodnia na tydzień.