Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 20 września 2004

Bijatyka Mortal Kombat: Deception powędrowała do tłoczni
Bijatyka Mortal Kombat: Deception powędrowała do tłoczni

Speed, 20 września 2004, 18:30

„Świetnie zapowiadająca się gra Mortal Kombat: Deception jest już gotowa!” – oznajmili w dniu dzisiejszym przedstawiciele konsorcjum wydawniczego Midway Games. Omawiany tytuł uzyskał status GOLD (na PS2 i Xbox) co oznacza, że gra ukaże się na rynku amerykańskim zgodnie z planem – 4 października.

Kult: Heretic Kingdoms - status GOLD
Kult: Heretic Kingdoms - status GOLD

Speed, 20 września 2004, 18:06

Europejski wydawca gry Kult: Heretic Kingdoms, firma Project Three powiadomiła dzisiaj, że wspominana gra uzyskała tzw. złoty status. Naturalnie oznacza to jedno: zbliżającą się dużymi krokami premierę rynkową. Według zapewnień autorów, na terenie Starego Kontynentu nastąpi to już 1 października, oczywiście tego roku.

Dwadzieścia najczęściej kupowanych gier w Stanach Zjednoczonych - sierpień 2004

Speed, 20 września 2004, 17:51

Organizacja NPD Group, w naszej branży specjalizująca się na co dzień przygotowywaniem wszelkiej maści list popularności, opublikowała dziś najnowsze zestawienie. Tym razem jest to dwadzieścia najczęściej kupowanych gier komputerowych przez Amerykanów w sierpniu 2004 roku. Pierwsza pozycja należy oczywiście do dzieła id Software, długo oczekiwanej gry Doom 3.

10 najczęściej kupowanych gier w sieci Media Markt – tydzień 38

[email protected], 20 września 2004, 17:38

„Tego można się było spodziewać” – te słowa same cisną się na usta, gdy spojrzymy na najnowsze wyniki sprzedaż gier w sieci sklepów Media Markt. Choć sequel najpopularniejszej produkcji wszech czasów, The Sims, pojawił się w sklepach dopiero w piątek, już jest na pierwszym miejscu. Zbliżoną sytuację obserwujemy w wypadku listy PlayStation 2, gdzie na czole znajduje się rewelacyjna Burnout 3: Takedown.

Znamy europejską datę premiery gry Pro Evolution Soccer 4
Znamy europejską datę premiery gry Pro Evolution Soccer 4

Kull, 20 września 2004, 16:26

Program Winning Eleven 8 (w Europie znany pod tytułem Pro Evolution Soccer 4) na japońskim rynku zaledwie w ciągu jednego dnia osiągnął oszałamiający wynik jednego miliona sprzedanych egzemplarzy. Dziś, znamy już planowaną datę rozpoczęcia się europejskiego szaleństwa wirtualnej piłki kopanej, jaką zafunduje nam Konami swoim PES4.

Czy mieszkańcy Australii będą mogli zagrać w grę Leisure Suit Larry?
Czy mieszkańcy Australii będą mogli zagrać w grę Leisure Suit Larry?

Kull, 20 września 2004, 15:29

W poprzednim tygodniu (vide- news z 17 września 2004) pisaliśmy o ozłoceniu gry Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude, która ma trafić do sklepów już 5 października. Tymczasem, miłośnicy serii o Larrym zamieszkujący obszary Australii dowiedzieli się, iż dystrybucja tego tytułu na terenie ich pastwa może być zakazana.

Zostań admirałem w Modern Naval Battles - World War II at Sea
Zostań admirałem w Modern Naval Battles - World War II at Sea

ComCo, 20 września 2004, 12:30

W 2005 roku wielbiciele historycznych bitew morskich nie powinni mieć powodów do narzekań. Developerzy zrzeszeni pod szyldem witryny Battlefront.com zapowiedzi bowiem przygotowanie strategicznej gry turowej, pt. Modern Naval Battles - World War II at Sea, która pozwoli na dowodzenie okrętami marynarki wojennej sześciu państw i wzięcie udziału w szeregu bitew morskich, pochodzących z okresu II WŚ.

Crazy Machines: New Challenges - niemiecki następca The Incredible Machine
Crazy Machines: New Challenges - niemiecki następca The Incredible Machine

Krystian Smoszna, 20 września 2004, 11:26

Minęło już całe dziesięć lat od momentu, jak na rynku gier komputerowych zadebiutowała produkcja sygnowana logiem Dynamix o nazwie The Incredible Machine. Całkiem niedawno o tej grze przypomnieli sobie również Niemcy ze studia Pepper Games, którzy postanowili zrobić swoją wersję klasycznego hitu. Demo Crazy Machines: New Challenges – bo tak zwie się ów produkt - właśnie zadebiutowało w sieci.

Żywot cybernetycznego włamywacza w grze Hacker Evolution

CHESTER, 20 września 2004, 11:23

Hacker Evolution, to nowy projekt firm exoSyphen Studios oraz Terminal Zero Media. W grze wcielimy się w rolę hackera, który do swojej dyspozycji będzie miał zaawansowaną konsolę i interfejs graficzny. Doświadczeni gracze będą mieli także możliwość spróbowania swoich sił w pisaniu skryptów.

Nowy program o tematyce komputerowej w TVP

Kull, 20 września 2004, 11:20

Wczoraj (w niedzielę 19 września) o godzinie 9.30, na antenie TVP1 został wyemitowany pierwszy odcinek nowego programu pt. „CyberMysz". Program ten to produkcja typowo rozrywkowa, nawiązująca do tematyki komputerów, przeznaczona dla dzieci i młodzieży (w wieku szkolnym oraz gimnazjalnym).

Mistrz Polski w Colin McRae Rally wyłoniony!
Mistrz Polski w Colin McRae Rally wyłoniony!

Michał Bobrowski, 20 września 2004, 10:41

Oficjalne Mistrzostwa Polski w Colin McRae Rally zakończone. Bezapelacyjnym zwycięzcą został (GP)DeXteR, którego przewaga nad pozostałymi zawodnikami nie podlegała żadnej dyskusji. Na drugim miejscu zawody ukończył (SPRT)Jarek Cebula, natomiast najniższy podium zajął PRT.Maja. Gratulujemy! Dodam również, że kto choć raz, będąc przez ostatni weekend w Warszawie nie zaglądnął do warszawskiego MULTIKINA przy Al. KEN 60 naprawdę ma czego żałować...

Xpand Rally z nowymi trasami od fanów
Xpand Rally z nowymi trasami od fanów

ComCo, 20 września 2004, 10:13

Zgodnie z zapowiedziami, pełna wersja gry rajdowej Xpand Rally dostępna jest już w wybranych państwach kontynentu europejskiego (od 24 września powinna być dostępna na całym Starym Kontynencie; z kolei szukanie amerykańskiego wydawcy trwa). O tym, że całość przypadła do gustu graczom może świadczyć fakt pomyślnego wykorzystania narzędzi edycyjnych programu (edytor ChromEd).

Prace nad Project Joe zawieszone
Prace nad Project Joe zawieszone

Krystian Smoszna, 20 września 2004, 10:03

Holenderska grupa programistów, kryjąca się pod szyldem Synthetix Interactive, postanowiła zawiesić prace nad swoją przygodówką o nazwie Project Joe . Program, który pod względem wykonania i interfejsu odwoływał się do klasycznych przygodówek „point & click” miał duże szanse na komercyjny sukces, niestety – nie zdaniem potencjalnych wydawców, z którymi Holendrzy negocjowali porozumienie.

Co dokładnie w kolekcjonerskiej edycji World of Warcraft?

eLKaeR, 20 września 2004, 09:55

Kolekcjonerska edycja World of Warcraft, o której pisaliśmy już np. 18 sierpnia 2004, oferować ma nabywcom przede wszystkim rozmaite unikalne przedmioty, niedostępne posiadaczom standardowej gry. Właśnie poznaliśmy dokładną zawartość pudełka specjalnej wersji nadchodzącego dzieła korporacji Blizzard Entertainment.

Shadow Ops: Red Mercury w 64-bitach

ComCo, 20 września 2004, 09:03

ATARI jest kolejną (po THQ) firmą, która weszła w porozumienie z czołowym producentem procesorów, tj. Advanced Micro Devices (AMD). Rzecz dotyczy opracowania specjalnej, 64-bitowej wersji nadchodzącej strzelanki pierwszoosobowej (akcji/FPS), zatytułowanej Shadow Ops: Red Mercury, dostosowanej do najnowszej linii procesorów powyższej korporacji.