Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 września 2004

Gra Crash Twinsanity ozłocona

Speed, 9 września 2004, 20:05

Francuski gigant branżowy Vivendi Universal Games podał w dniu dzisiejszym do wiadomości publicznej, że nowa gra ze starej serii, Crash Twinsanity osiągnęła tak zwany złoty status. Oczywiście jest to równoznaczne z ukończeniem właściwych prac nad grą, co oznaczać może tylko jedno: premierę pod koniec tego miesiąca.

Sony anonsuje SingStar Party; premiera w listopadzie
Sony anonsuje SingStar Party; premiera w listopadzie

Speed, 9 września 2004, 19:36

Koncern Sony zapowiedział w dniu dzisiejszym nową wersję oryginalnej gry, umożliwiającej udział w najogólniej mówiąc: karaoke. SingStar Party zawierać będzie pełną listę nowych utworów oraz wiele nowości, nad którymi programiści obecnie pracują w pocie czoła. Premiera – 12 listopada, br.

Demo FIFA Football 2005

Redakcja GRYOnline.pl, 9 września 2004, 18:46

Jak poinformował nas Grzegorz Pocztarski z Electronic Arts Polska, w przeciągu godziny na oficjalnej stronie FIFA Football 2005 ma pojawić się wersja demonstracyjna oczekiwanej gry.

Podsumowanie Game Stars Live

Shuck, 9 września 2004, 18:46

Podsumowanie debiutu trójcy londyńskich targów – Game Stars Live, European Games Network oraz European Developers Forum – wypadło nader pomyślnie i organizatorzy imprez nie kryją zadowolenia. Odbywające się w dniach od 1 do 5 września GSL przyciągnęło 51.400 odwiedzających.

Shadow Hearts: Covenant - status GOLD
Shadow Hearts: Covenant - status GOLD

Speed, 9 września 2004, 18:37

Amerykańskie studio Midway Amusement Games poinformowało dzisiaj, że ich najnowsza produkcja, gra Shadow Hearts: Covenant uzyskała właśnie status gold. Premiera tego sequela znanego tytułu z 2001 roku na konsolę Sony Playstation 2 będzie miała miejsce 27 września, oczywiście tego roku.

Premiera Burnout 3

[email protected], 9 września 2004, 16:22

Są gry, o których już po ogłoszeniu ich produkcji wiadomo, że będą hitami. Dobrze wiecie, co towarzyszy wtedy premierze. Dziwną przypadłością rynku jest to, iż bardzo często tytułami takimi są sequele. Właśnie taka, modelowa sytuacja, ma aktualnie miejsce, a jej główną bohaterką jest gra Burnout 3: Takedown, którą firma Electronic Arts wysłała do amerykańskich sklepów. Niestety, dotyczy to tylko konsol, konkretnie Xbox’a i PlayStation 2.

Gra Tribes: Vengeance już prawie gotowa
Gra Tribes: Vengeance już prawie gotowa

Kull, 9 września 2004, 15:48

Tribes: Vengeance to kolejna część serii trójwymiarowych gier akcji z rozbudowanym trybem wieloosobowym, której początki sięgają roku 1998 (Tribes Fast Attack). Najnowsza część cyklu właśnie wchodzi oficjalnie w końcową fazę produkcji.

O Shenmue Online słów kilka

Elrond, 9 września 2004, 14:45

Człowiek legenda, Yu Suzuki, twórca Virtua Fighter, udzielił wywiadu japońskiemu magazynowi Dorimaga, w którym to wywiadzie ujawnił kilka szczegółów dotyczących jego najnowszej produkcji, Shenmue Online. Shenmue to seria gier, które pierwotnie ukazały się na konsoli Dreamcast, ale jak stwierdził Yu Suzuki, gra od samego początku planowana była jako większy świat z większą ilością postaci, tak więc od samego początku jej przeznaczeniem była arena MMO.

Athens 2004 również na PC?

Krystian Smoszna, 9 września 2004, 14:23

Czy na PeCetach będzie dostępna gra Athens 2004, będąca oficjalnym produktem zakończonych niedawno Igrzysk Olimpijskich w Atenach? Wszystko wskazuje na to, że tak, przynajmniej w Niemczech.

Myst zadebiutuje w galerii

Krystian Smoszna, 9 września 2004, 13:14

Promować gry można na różne sposoby, uwzględniając te tradycyjne (reklama w prasie, telewizji a nawet kinach) jak i te mniej konwencjonalne. Na absolutnie nowatorski pomysł wpadła firma Ubi Soft, która zawarła umowę z londyńską galerią Country Hall. W ciągu trzech dni (17-19 września), w tej ostatniej zostanie zaprezentowana wystawa szkicy, zdjęć oraz innych materiałów graficznych, które posłużyły do powstania gier z serii Myst.

Battles In Normandy – premiera za kilka dni
Battles In Normandy – premiera za kilka dni

Kull, 9 września 2004, 10:14

Matrix Games (wydawca) i Strategic Studies Group (producent) oficjalnie ogłosili, iż gra Battles In Normandy otrzymała właśnie status „Gold” i będzie ją można nabyć już 13 września, oczywiście roku AD 2004.

Tony Tough 2 oficjalnie zapowiedziany
Tony Tough 2 oficjalnie zapowiedziany

Kull, 9 września 2004, 09:21

Pierwsza część gry opowiadającej o detektywie Tonym Tough (Tony Tough and the Night of Roasted Moths), była dwuwymiarową grą przygodową nawiązująca oprawą wizualną i interfejsem „point & click” do klasycznych programów tego gatunku. Tony Tough zaskarbił sobie sympatię recenzentów i graczy, nie dziwi więc fakt, że twórcy programu – zespół Prograph oficjalnie zapowiedzieli kolejną część serii.

Demo Warhammer 40,000: Dawn of War już dziś

eLKaeR, 9 września 2004, 09:09

PeCetowa strategia czasu rzeczywistego, nosząca nazwę Warhammer 40,000: Dawn of War, przechodzi obecnie ostatni etap przedpremierowych przygotowań – wspominaliśmy o tym wczoraj w związku z nadciągającym siedmiomilowymi krokami komercyjnym debiutem (20 września 2004) tego produktu. Natomiast w trakcie najbliższych godzin w Sieci powinno ukazać się interaktywne demo niniejszego tytułu.

Command & Conquer 3 w produkcji?

Krystian Smoszna, 9 września 2004, 07:57

W dniu wczorajszym, zachodnie serwisy informacyjne podały do wiadomości, że trzecia odsłona Command & Conquer jest już w produkcji. Powyższa wiadomość została przekazana od anonimowego źródła z firmy Electronic Arts. Ujawniono nawet oficjalny podtytuł rzeczonej produkcji, która ma uwiarygodnić ową informację.

Dziesięć stron na temat Quake IV w listopadowym PC Gamerze!
Dziesięć stron na temat Quake IV w listopadowym PC Gamerze!

Krystian Smoszna, 9 września 2004, 06:56

Dwa miesiące temu, w sieci pojawiła się wiadomość, że redakcja PC Gamer jako pierwsza na świecie zrecenzowała długo zapowiadany hit – Doom 3. Niedługo potem ten sam magazyn zapowiedział opublikowanie ekskluzywnych artykułów na temat Neverwinter Nights 2 i Baldur’s Gate 3. Najwidoczniej, tego typu atrakcje weszły już na stałe w krew dziennikarzy PC Gamera, gdyż jak poinformowali oni wczorajszej nocy, w listopadowym numerze pisma pojawi się ekskluzywna zapowiedź Quake IV.

Top 10 gier w US (09/09/04)

Krystian Smoszna, 9 września 2004, 06:18

Oto kolejne notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych, opracowane przez kompanię NPD (tydzień od 22 do 28 sierpnia). Samotnym liderem na rynku amerykańskiego oprogramowania wciąż pozostaje Doom 3.