Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 10 września 2004

Todd Hartwig na temat wersji PC „Demon Stone”.

Cisek, 10 września 2004, 17:01

W wywiadzie dla GameSpy’a Todd Hartwig, producent gry Demon Stone wypowiedział się na temat zmian i różnic występujących w wersji PC. Zostały rozwiane wątpliwości, a przede wszystkim obawy na temat sterowania w stosunku do wersji konsolowych.

Polak reżyserem filmu „Doom”.
Polak reżyserem filmu „Doom”.

Cisek, 10 września 2004, 17:01

Studio Universal, posiadające prawa do ekranizacji jednego z najgorętszych tytułów w historii elektronicznej rozrywki – Dooma, poinformowało o zmianie na stanowisku reżysera. Z powodów osobistych z realizacji obrazu musiał zrezygnować absolutny debiutant – Enda McCallion. Jego miejsce zajmie nasz rodak – Andrzej Bartkowiak.

Mistrzostwa Polski w Colin McRae Rally już za tydzień
Mistrzostwa Polski w Colin McRae Rally już za tydzień

Michał Bobrowski, 10 września 2004, 14:03

Do oficjalnych Mistrzostw Polski w Colin McRae Rally pozostał już tydzień. Zwycięzca otrzyma tytuł Mistrza Polski oraz puchar, a czołówka najlepszych zawodników liczne nagrody. Organizatorom zawodów udało się pozyskać pokaźną liczbę sponsorów, przez co jest naprawdę o co walczyć.

Wkrótce demo Rollercoaster Tycoon 3
Wkrótce demo Rollercoaster Tycoon 3

Kull, 10 września 2004, 11:49

O planach udostępnienia we wrześniu grywalnej wersji demo gry Rollercoaster Tycoon 3 informowaliśmy już miesiąc temu (via – news z 13 sierpnia 2004). Tymczasem dzisiaj Atari ogłosiło oficjalnie, iż wydarzenie to będzie mieć miejsce w poniedziałek 13 września.

II Wojna Światowa raz jeszcze: War Leaders zaanonsowane
II Wojna Światowa raz jeszcze: War Leaders zaanonsowane

Speed, 10 września 2004, 11:44

Studio Enigma Software Productions wraz z konsorcjum wydawniczym Schanz International Consultants zaanonsowało w dniu dzisiejszym nową grę, bezpośrednio osadzoną w realiach II Wojny Światowej. War Leaders: WWII najogólniej mówiąc umożliwi graczom tworzenie zupełnie nowej historii. Zapowiada się więcej niż interesujący tytuł!

„Tron zapomnienia” (Throne of Oblivion) uzupełni Shadowbane

ComCo, 10 września 2004, 10:44

Shadowbane, flagowy produkt zespołu developerskiego Wolfpack Studios i chyba najpopularniejsza gra MMOG (Massively Multiplayer Online Game) korporacji Ubi Soft, doczeka się drugiego, pełnoprawnego rozszerzenia. Oprócz standardowych poprawek kodu czy efektów wizualnych programu, Throne of Oblivion (podtytuł dodatku) wprowadzi do rozgrywki unikatowy system rządzenia, pozwalający graczom na wyłączne sprawowanie władzy na danym obszarze. To jednak nie wszystkie nowości.

Full Spectrum Warrior ozłocone
Full Spectrum Warrior ozłocone

Kull, 10 września 2004, 10:25

THQ (wydawca gier) oznajmił dziś, iż PeCetowa wersja gry Full Spectrum Warrior weszła właśnie w fazę GOLD, a jej oficjalna premiera nastąpi 20 września 2004.

Demonstracyjna wersja Tribes Vengeance
Demonstracyjna wersja Tribes Vengeance

Kull, 10 września 2004, 09:01

Dosłownie wczoraj informowaliśmy, że gra Tribes: Vengeance jest już prawie gotowa (via - news z 9 września 2004), a już dziś oznajmiamy, iż tylko niespełna godziny dzielą nas od ukazania się wersji demo single-player tejże gry.

Myst IV: Revelation w złocie

Krystian Smoszna, 10 września 2004, 08:54

W dniu wczorajszym koncern Ubi Soft opublikował specjalne oświadczenie prasowe, z którego dowiadujemy się, że długo oczekiwana, czwarta odsłona serii Myst o nazwie Revelation, uzyskała „złoty” status. Zgodnie z procedurą, płyty z programem trafiają do tłoczni a to jak wiemy jest ostatni przystanek przed premierą, którą zaplanowano na 28 września.

Przedpremierowy przeciek: dodatek do The Sims 2

ComCo, 10 września 2004, 08:50

Rynkowy debiut drugiej części bestsellerowego cyklu The Sims zaplanowany jest dopiero na przyszły tydzień, jednak nie trzeba być prorokiem, żeby domyślić się, iż Electronic Arts wykorzysta bogate doświadczenie nabyte przy okazji „jedynki” i dzięki kolejnym dodatkom wyciągnie od graczy naprawdę duże pieniądze. W Sieci pojawił się już nawet pierwszy przeciek odnośnie planowanego rozszerzenia...

Wersja PC LMA Professional Manager 2005 zapowiedziana

Calypso, 10 września 2004, 08:39

Kilka tygodni temu informowaliśmy o konsolowej premierze najnowszego przedstawiciela serii LMA Manager. Wszystko wskazuje na to, iż następca wielkich hitów z PS2 i Xbox trafi pod strzechy także posiadaczy PC. Co więcej, firma Codemasters zapewnia, iż przygotowywany przez nich produkt będzie czymś więcej, niż tylko standardową konwersją. Pecetowa wersja jest projektowana i tworzona ekskluzywnie, z myślą o możliwościach, jakie posiadają nowoczesne komputery. Całość ma być gotowa już pod koniec października.

Spece z ATI kończą prace nad projektem układu graficznego Xbox2?

Calypso, 10 września 2004, 08:35

Czyżby misternie przygotowywany przez ATI silnik graficzny konsoli dla Xbox 2 był na ukończeniu? Chociaż oficjalnie nie ma oczywiście jeszcze takich informacji, to na podstawie krótkiej wypowiedzi Terry'ego Nickersona, CFO firmy ATI Technologies, można wysnuwać wnioski o planowanym zakończeniu prac nad tym układem.

Zamów już dziś Star Wars Galaxies: Jump to Lightspeed i przyłącz się do beta-testów
Zamów już dziś Star Wars Galaxies: Jump to Lightspeed i przyłącz się do beta-testów

Krystian Smoszna, 10 września 2004, 08:25

Z ciekawą inicjatywą wyszedł do fanów Star Wars Galaxies: An Empire Divided koncern LucasArts. Jeżeli już dzisiaj zamówisz w przedsprzedaży pierwszy dodatek do tej gry nazwie Jump to Lightspeed, będziesz miał szansę wziąć udział w rozpoczynających się w październiku jego beta-testach, bez konieczności losowania.

ShellShock: Nam ‘67 - status GOLD
ShellShock: Nam ‘67 - status GOLD

ComCo, 10 września 2004, 08:07

Kilka opóźnień nie ominęło ShellShock: Nam ‘67, jednak droga tej produkcji - wojennej gry akcji/TPP - na sklepowe półki ma się ku końcowi. Korporacja wydawnicza Eidos poinformowała właśnie o zakończeniu procesu tworzenia opisywanego tytułu (status „gold”) oraz wysłaniu płyty-matki do tłoczni. Docelowa data premiery: 14 września.

Ponętne przedstawicielki branży growej w Playboy’u – rewelacji ciąg dalszy
Ponętne przedstawicielki branży growej w Playboy’u – rewelacji ciąg dalszy

ComCo, 10 września 2004, 07:30

Amerykańscy szefowie Playboy'a imają się różnych sposobów na zwabienie nowych czytelników. W aktualnym, październikowym wydaniu „magazynu z króliczkami” pojawiły się zdjęcia ponętnych przedstawicielek branży elektroniczno-rozrywkowej (vide news z 29 sierpnia 2004), zaś poniżej możecie zobaczyć niewielkie urywki tej osobliwej „prezentacji” ;-)

Grand Theft Auto: San Andreas zapowiedziany na PC
Grand Theft Auto: San Andreas zapowiedziany na PC

Krystian Smoszna, 10 września 2004, 07:09

Koncern Take 2 Interactive opublikował wczoraj oświadczenie prasowe, w którym podsumowano ostatnie dziewięć miesięcy działalności na rynku gier komputerowych. Oprócz dużej ilości liczb, wykazujących jakież to sukcesy finansowe odnosiły produkty sygnowane logiem Take 2, w rzeczonym tekście znalazły się także informacje na temat przyszłych planów firmy. I to właśnie jedna z nich powinna zainteresować Was najbardziej: Grand Theft Auto: San Andreas został wreszcie zapowiedziany na PC.

Football Manager 2005 statystycznym okiem
Football Manager 2005 statystycznym okiem

Speed, 10 września 2004, 00:03

Zakończone niedawno londyńskie targi dały fanom gier managerskich dużo do myślenia. Według opinii większości ekspertów, najnowsza gra twórców serii Championship Manager (obecnie kontynuowanej przez zupełnie inne studio), Football Manager 2005 to tak naprawdę godny następca ostatniego CM 03-04. Dzisiaj przedstawiciele Sports Interactive, wspomnianej grupy developerskiej, ujawnili statystyczne szczegóły ich najmłodszego dziecka.

Nowa gra Shockwave Productions, Wings of Power trafiła do tłoczni
Nowa gra Shockwave Productions, Wings of Power trafiła do tłoczni

Speed, 10 września 2004, 00:02

Studio developerskie Shockwave Productions oznajmiło wczoraj, że najnowszy dodatek do znanej gry Microsoft Flight Simulator 2004, nazwany Wings of Power uzyskał zwany powszechnie status „gold”. Kolejnym etapem jest już tylko premiera – gracze za Wielką Wodą przyjemności kupna tejże produkcji dostąpią pod koniec września, roku bieżącego.