Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 września 2004

Sequel gry Stranger kwestią czasu?

Speed, 3 września 2004, 18:56

Premiera kolejnej części uwielbianej przez graczy serii firmy Oddworld zapowiadana jest na rok 2005. Gra Stranger, bo o tym tytule mowa, tworzona jest z myślą o posiadaczach konsol Sony PlayStation 2 oraz Microsoft Xbox. Mimo że do premiery jeszcze długa droga, producenci wraz z wydawcami (koncern Electronic Arts) już rozważają możliwość stworzenia oficjalnego sequela!

Blitzkrieg z nieoficjalnym rozszerzeniem
Blitzkrieg z nieoficjalnym rozszerzeniem

ComCo, 3 września 2004, 17:17

Gdzie jeden producent nie może (się wyrobić), tam drugi „pomoże”... Fani RTS-owego cyklu Blitzkrieg z pewnością czekają na sequel pierwszej części czy drugi oficjalny dodatek do "jedynki", tzn. Rolling Thunder. Minie jednak jeszcze trochę czasu, zanim obydwa produkty pojawią się na półkach. I właśnie tę lukę, powstałą przez konieczność czekania, postanowiła wypełnić brytyjska firma Active Gaming, wypuszczając na rynek nieoficjalne rozszerzenie gry Blitzkrieg.

Ratchet i Clank po raz trzeci nadejdą w listopadzie
Ratchet i Clank po raz trzeci nadejdą w listopadzie

ComCo, 3 września 2004, 16:45

Studio developerskie Insomniac Games podało dokładną datę premiery Ratchet & Clank: Up Your Arsenal, trzeciej części bestsellerowej serii gier platformowo-zręcznościowych z licznymi elementami strzelanki. Płyta z pełną wersją omawianej pozycji powinna trafić do sklepów 2 listopada bieżącego roku.

Mistrzostwa Polski w Colin McRae Rally już za 2 tygodnie
Mistrzostwa Polski w Colin McRae Rally już za 2 tygodnie

Michał Bobrowski, 3 września 2004, 14:44

Do oficjalnych Mistrzostw Polski w Colin McRae Rally pozostały już tylko 2 tygodnie. Zwycięzca otrzyma tytuł Mistrza Polski oraz puchar, a czołówka najlepszych zawodników liczne nagrody. Organizatorom zawodów udało się pozyskać pokaźną liczbę sponsorów, przez co jest naprawdę o co walczyć...

Projekt Dragon Empires zawieszony
Projekt Dragon Empires zawieszony

Kull, 3 września 2004, 14:12

To miała być pierwsza gra z gatunku MMOcRPG stworzona przez Codemasters, co więcej - zapowiadała się wyśmienicie, a w naszym serwisie znalazła się nawet zapowiedź tego tytułu. Dziś jednak Codemasters, zarazem producent i wydawca Dragon Empires opublikował informacje, jakoby dalsze prace mające na celu ukończenie tejże gry zostały zatrzymane.

Global Star Software stworzy gry oparte o nowy film Tima Burtona

Michał Bobrowski, 3 września 2004, 13:08

Jak poinformowała wytwórnia Warner Bros., licencja na stworzenie gier opartych o najnowszy film Tima Burtona - Charlie and the Chocolate Factory - udzielona została firmie Global Star Software - częśc holdingu Take-Two Interactive Software, Inc.

Kobiety lubią brąz... i komputery

Kull, 3 września 2004, 12:06

„Chicks and Joysticks: An Exploration of Women and Gaming” to nazwa raportu, jaki ma na celu ujawnienie statystyk dotyczących obecności kobiet na arenie rozrywki komputerowej. „Laski i joysticki: badanie na temat kobiet i gier” (bo tak brzmi w wolnym tłumaczeniu nazwa raportu) opublikowany przez ELSPA - Stowarzyszenie Producentów Gier Komputerowych (the Entertainment and Leisure Software Publishers Association) ujawnia ciekawe dane na temat płci pięknej i jej zamiłowaniu do elektronicznych pożeraczy czasu.

Duke Nukem Forever na silniku Unreal Engine 3?

Krystian Smoszna, 3 września 2004, 11:28

Sporo zamieszania wywołała wczoraj informacja podana na łamach serwisu Unreal Ops, że firma 3D Realms zamierza wykorzystać w legendarnym już Duke Nurem Forever silnik Unreal Engine 3. Powołując się na sprawdzone źródła, ogłoszono ponadto, że do prac nad grą zaangażowano artystę o nazwisku Feng Zhu (współpracującego do niedawna przy trzecim epizodzie Gwiezdnych Wojen a obecnie związanego z nowym filmem Jamesa Camerona).

Stolen - złodziej przyszłości w spódnicy
Stolen - złodziej przyszłości w spódnicy

Kull, 3 września 2004, 10:46

Stolen jest zapowiadana jako ultra realistyczna gra akcji, z widokiem z perspektywy trzeciej osoby i bohaterką trudniącą się złodziejstwem w wysoko rozwiniętym technologicznie świecie przyszłości. O Stolen pisaliśmy już kilkakrotnie, jednak dopiero dziś przedstawiamy sceeny z gry i możemy zaprosić Was na oficjalną stronę tego przedsięwzięcia. Co więcej, projekt Stolen był w pewnym momencie zagrożony zaprzestaniem jego produkcji (via news z listopada 2003), z tym większym entuzjazmem oznajmiamy, że znamy już datę zakończenia prac nad ową grą.

64-bitowy S.T.A.L.K.E.R.

Kull, 3 września 2004, 08:00

THQ Inc. – wydawca będącej jeszcze w produkcji gry S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl oznajmił, iż wraz z firmą Advanced Micro Devices opracowuje 64-bitową wersję tego programu, który będzie dostosowany do najnowszej linii procesorów AMD. Takowa wersja gry, uruchomiona na odpowiednim sprzęcie ma posiadać w stosunku do pierwotnej wersji programu lepszą grafikę, inteligentniejszych przeciwników komputerowych, oraz możliwość zaimportowania na plansze większej ilości rywali.

Star Wars: Battlefront - status GOLD
Star Wars: Battlefront - status GOLD

ComCo, 3 września 2004, 07:37

Zmagania wieloosobowe, osadzone w świecie Gwiezdnych Wojen - tak reklamowana jest najnowsza w katalogu wydawniczym korporacji LucasArts, tj. Star Wars: Battlefront. Tymczasem, przedstawiciele firmy podali, że proces developingu gry został już zakończony (status „gold”) i całość trafiła do tłoczni. Zachodnią premierę wyznaczono na 21 września, polska wersja powinna pojawić się kilka dni później.

SCi Games anonsuje grę Roll Call

Speed, 3 września 2004, 00:02

Konsorcjum wydawnicze SCi Games zaanonsowało w dniu dzisiejszym nową grę akcji na konsole Sony Playstation 2 oraz Microsoft Xbox. Informacje na temat Roll Call, bo taką nazwę nosi ta pozycja, póki co są szczątkowe. Jedyną pewną wiadomością jest planowana, przybliżona data premiery. W omawianą grę zagramy w przyszłym roku.

Pierwsze obrazki z gry Constantine
Pierwsze obrazki z gry Constantine

Speed, 3 września 2004, 00:01

Constantine, nowa gra komputerowa konsorcjum SCi Games Ltd, w całości opartej na filmowym dziele o tym samym tytule, premierę mieć będzie w lutym 2005. Informowaliśmy kilka dni temu o zaanonsowaniu tego tytułu – wówczas były to jednak same „suche” fakty. Dzisiaj zaprezentowano nam pierwsze dziesięć obrazków z tej ciekawie zwiastującej pozycji.