Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 15 września 2004

Masa nowości o GTA: San Andreas
Masa nowości o GTA: San Andreas

Kull, 15 września 2004, 19:19

Odkąd GTA: San Andreas zostało oficjalnie zapowiedziane na komputery osobiste, użytkownicy PeCetów mogą ze stoickim spokojem i z jeszcze większym zainteresowaniem śledzić kolejne informacje na temat najnowszej części serii Grand Theft Auto. Dla miłośników cyklu opowiadającym o „złodzieju samochodów” mamy dziś nie lada gratkę, w postaci sporej ilości nowych wiadomości na temat San Andreas, gorących jeszcze screenów i informacji o aktualizacji oficjalnej strony gry.

Tematyczne Serwisy Konsolowe od dzisiaj na GRY-OnLine

Soulcatcher, 15 września 2004, 18:12

W dniu dzisiejszym, razem z osiągnięciem 4000 opisanych gier w naszej Encyklopedii i w 4 rocznicę założenia firmy GRY-OnLine mamy przyjemność otworzyć na naszym wortalu Tematyczne Serwisy Konsolowe o platformach PS2, Xbox, GBA i GCN.

6-lecie Centrum FIFY i super dodatki do FIFA 2005 demo
6-lecie Centrum FIFY i super dodatki do FIFA 2005 demo

Redakcja GRYOnline.pl, 15 września 2004, 17:58

Dzisiaj swoje, szóste już urodziny obchodzi, zaprzyjaźniony z nami serwis: Centrum FIFY. Z tej okazji redaktorzy tej witryny przez cały wrzesień szykują przeróżne atrakcje dla wszystkich fanów serii FIFA.

Eomer leci na Marsa czyli produkcja filmu DOOM coraz bliżej
Eomer leci na Marsa czyli produkcja filmu DOOM coraz bliżej

Cisek, 15 września 2004, 17:58

Kilka dni temu informowaliśmy o zmianie na stanowisku reżysera filmu „DOOM”. Andrzej Bartkowiak będzie miał do dyspozycji znanego z trylogii „Władca Pierścieni” nowozelandczyka Karla Urbana. Aktor ten poza rolą Eomera może pochwalić się między innymi występami w „Kronikach Riddicka” (premiera w Polsce 24 września), czy w wyświetlanej właśnie na naszych ekranach „Krucjacie Bourne’a”.

Pierwszy oficjalny screenshot z 3DMark05
Pierwszy oficjalny screenshot z 3DMark05

Kull, 15 września 2004, 16:36

Kalifornijski Futuremark, twórca programów do sprawdzania wydajności podzespołów komputera, ujawnił zrzut ekranu z nadchodzącej wielkimi krokami, kolejnej odsłony benchmarka - 3Dmark05.

Gra Seal of Evil powędrowała do tłoczni
Gra Seal of Evil powędrowała do tłoczni

Speed, 15 września 2004, 16:14

Firma GMX Media oznajmiła w dniu dzisiejszym, że ich najnowsza produkcja, gra RPG Seal of Evil uzyskała właśnie status GOLD. Nie trzeba chyba nikomu wyjaśniać, że następnym etapem jest już tylko rynkowa premiera – ta w Europie nastąpi 15 października, br.

Guild Wars - więcej atrakcji niż przewiduje ustawa
Guild Wars - więcej atrakcji niż przewiduje ustawa

Krystian Smoszna, 15 września 2004, 14:32

Bez wątpienia najbardziej oczekiwane gry MMORPG tego roku to World of WarCraft i EverQuest II. Niejako w ich cieniu znajduje się Guild Wars, produkt który zdaniem wielu również włączy się do rywalizacji na tym polu, odbierając murowanym hitom część klienteli. Bez wątpienia rzeczą najbardziej przyciągającą do tej gry są jej twórcy ze studia ArenaNet, którzy niegdyś aktywnie uczestniczyli w wykreowaniu takich bestsellerów jak seria WarCraft, Diablo czy StarCraft. Nie czas jednak na sentymenty, tylko aktualności związane z Guild Wars. A po informacjach, jakie dostarczyła przedwczoraj strona oficjalna widać, że dzieje się w tym temacie całkiem sporo.

Wal-Mart zdradza datę premiery i cenę Nintendo DS

Cisek, 15 września 2004, 14:10

Sporą sensację w światku konsolowym wzbudziła aktualizacja karty produktu na stronie internetowej sieci sklepowej Wal-Mart. Przy haśle Nintendo DS widnieje od niedawna cena jak i data wydania produktu.

Konami na Tokyo Game Show 2004

Speed, 15 września 2004, 12:44

Kolejna edycja największych w Japonii targów Tokyo Game Show odbędzie się już w dniach 24-26 września. Obecność na tej imprezie zapowiedziały największe konsorcja wydawnicze (w liczbie 49 firm) z całego świata. Dzisiaj jeden z tych koncernów, Konami Digital Entertainment zapowiedział oficjalną listę gier, które zaprezentuje na swoim stanowisku.

Wings Over Vietnam, czyli symulator lotu związany z wojną w Wietnamie
Wings Over Vietnam, czyli symulator lotu związany z wojną w Wietnamie

ComCo, 15 września 2004, 12:22

Na łamach zachodniej witryny SimHQ.com pojawiła się pierwsza wzmianka dotycząca nadchodzącego (zręcznościowego?) symulatora lotów, z akcją osadzoną podczas konfliktu wietnamskiego, tj. Wings Over Vietnam. Za stworzenie gry odpowiada duet Third Wire Productions - Destineer Studios, a sami autorzy podali, że całość wkroczyła już w fazę beta-testów.

Restricted Area w „złotym” statusie
Restricted Area w „złotym” statusie

ComCo, 15 września 2004, 12:05

Zespół developerski Master Creating z dumą poinformował o zakończeniu prac nad grą akcji z elementami role-playing, pt. Restricted Area. Status „gold” przyznany omawianemu tytułowi dotyczy jedynie wersji przeznaczonej do dystrybucji w Niemczech (tamtejsza premiera nastąpi w ciągu najbliższego tygodnia), gdyż twórcy wciąż poszukują korporacji zainteresowanej ogólnoświatowym wydaniem programu.

Demon Stone już w sklepach
Demon Stone już w sklepach

Kull, 15 września 2004, 11:54

28 sierpnia gra Forgotten Realms: Demon Stone uzyskała status GOLD, aby dziś trafić na półki zachodnich sklepów w wersji na konsole PlayStation 2 w cenie $49.99 (179 PLN). Tytuł ten powstał przez połączenie sił Atari ze studiem developerskim Stormfront odpowiedzialny m.in. za konsolowy hit The Lord of the Rings: The Two Towers. Co więcej, gra już niedługo ukaże się wersjach na kolejne platformy, tymczasem warto przyjrzeć się z bliska tej ciekawej produkcji.

Polska składa muzyczny hołd pamiętnej grze Knight Lore
Polska składa muzyczny hołd pamiętnej grze Knight Lore

eLKaeR, 15 września 2004, 11:44

Nieco młodsza od autora niniejszego tekstu jest gra pt. Knight Lore, wydana nakładem firmy Ultimate i będąca wprost legendarną pozycją dla niegdysiejszych posiadaczy ośmiobitowych komputerów klasy ZX Spectrum. Ta hybryda elementów przygodowych i zręcznościowych, wykorzystująca podczas prezentowania przebiegu akcji rzut izometryczny, traktowała o czterdziestodniowym poszukiwaniu antidotum dla głównego bohatera – podróżnika Sabremana, który został zaklęty w wilkołaka przez pewnego czarownika. Dokładnie po dwóch dekadach od momentu rynkowego debiutu wspomnianego produktu, animatorzy polskiego projektu o nazwie Vertical Laboratories przygotowali profesjonalną płytę dźwiękową w hołdzie KL.

Gry zagrożone upadkiem Acclaim

Kull, 15 września 2004, 10:08

O bankructwie wydawcy gier – Acclaim informowaliśmy oficjalnie pod koniec sierpnia (via- news z 30 sierpnia 2004), tymczasem dziś ogłoszono listę tytułów jakie firma odchodząc z rynku pozostawia na pastwę losu.

Dwa tygodnie gry w EVE Online: The Second Genesis za darmo!

Krystian Smoszna, 15 września 2004, 09:37

Popularny, internetowy serwis Gamer’s Hell podpisał specjalne porozumienie z firmą CCP Games, dzięki któremu wszyscy zainteresowani rozgrywką w MMO o nazwie EVE Online: The Second Genesis mogą przez czternaście dni w spokoju przetestować ten produkt.

Przykra niespodzianka związana z nieznajomością treści Umowy Licencyjnej

Krystian Smoszna, 15 września 2004, 09:14

Umowy Licencyjne (EULA), które wyświetlają się podczas procesu instalacji większości programów, traktowane są przez użytkowników po macoszemu. Zgadzanie się na warunki porozumienia bez jakiejkolwiek, nawet pobieżnej lektury treści to niemal codzienność, czasem jednak można się na ignorowaniu tekstu zwyczajnie „przejechać”. Stosunkowo niedawno pisaliśmy o zgubnym oszukiwaniu w Unreal Tournament 2004, dzisiaj mamy podobny przykład, jeszcze bardziej nieprzyjemny w skutkach.

Blizzard i NVIDIA zacieśniają współpracę

Calypso, 15 września 2004, 08:29

Potentat na rynku układów graficznych, korporacja NVIDIA, ogłosiła nawiązanie bliższej współpracy z firmą Blizzard. Pierwsze efekty tego porozumienia będziemy mogli ujrzeć w nadchodzącym produkcie panów z popularnego Blizza, World of Warcraft, którego silnik graficzny zostanie zoptymalizowany pod karty oparte na chipach NVIDII.