Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2004, 19:19

autor: Kull

Masa nowości o GTA: San Andreas

Odkąd GTA: San Andreas zostało oficjalnie zapowiedziane na komputery osobiste, użytkownicy PeCetów mogą ze stoickim spokojem i z jeszcze większym zainteresowaniem śledzić kolejne informacje na temat najnowszej części serii Grand Theft Auto. Dla miłośników cyklu opowiadającym o „złodzieju samochodów” mamy dziś nie lada gratkę, w postaci sporej ilości nowych wiadomości na temat San Andreas, gorących jeszcze screenów i informacji o aktualizacji oficjalnej strony gry.

Odkąd GTA: San Andreas zostało oficjalnie zapowiedziane na komputery osobiste, użytkownicy PeCetów mogą ze stoickim spokojem i z jeszcze większym zainteresowaniem śledzić kolejne informacje na temat najnowszej części serii Grand Theft Auto. Dla miłośników cyklu opowiadającym o „złodzieju samochodów” mamy dziś nie lada gratkę, w postaci sporej ilości nowych wiadomości na temat San Andreas, gorących jeszcze screenów i informacji o aktualizacji oficjalnej strony gry.

Aby nie pogubić się w natłoku informacji, każdy kolejny wątek został oddzielony jednym z najnowszych screenów z gry. Miłośnicy GTA, zapiąć pasy ! Zaczynamy.

Masa nowości o GTA: San Andreas - ilustracja #1

Kontrola naszego bohatera w przypadku konsoli PS2 nie będzie się znacznie różnić od tego, do czego przyzwyczaiła nas poprzednia część serii. Wiadomo np. że przycisk R1 nadal będzie odpowiedzialny za blokowanie celownika na najbliższym celu, z tą jednak różnicą, iż „pole widzenia” naszej postaci (a więc pole działania celownika) będzie zawężone do 90 stopni. Przyciski R2 i L2 posłużą zaś do przełączania się pomiędzy kolejnymi celami.

Masa nowości o GTA: San Andreas - ilustracja #2

Kolejnym ciekawym detalem jaki zostanie wprowadzony do GTA: San Andreas jest zasada znana z niektórych gier (szczególnie tych z elementami RPG) polegająca na zwiększaniu umiejętności w posługiwaniu się danym przedmiotem, poprzez częste jego wykorzystywanie. W GTA:SA, gdy nasz bohater – CJ, będzie odpowiednio często sięgać po daną bronią, z czasem nauczy się ją szybciej przeładowywać i skuteczniej wykorzystywać. Co więcej, kierowana przez nas postać będzie mogła przyjąć trzy postawy: stojącą, leżącą i klęczącą (choć nie zapominajmy o możliwości siedzenia, np. w aucie ), a każda z nich będzie miała odpowiedni wpływ na polepszenie naszej celności przy prowadzeniu ostrzału z broni palnej.

Masa nowości o GTA: San Andreas - ilustracja #3
Masa nowości o GTA: San Andreas - ilustracja #4

Czas na bliższe spotkanie z pojazdami, jakie będą dostępne w grze. Nasze przygody po kalifornijskich miastach i łączących je terenach wiejskich (lub też dzikich) nie obejdą się bez napotkania przeróżnych środków transportu. Do podróżowania w przestrzeni powietrznej posłużą nam m.in. szybowiec Dodo i samolot farmerów, wykorzystywany do opryskiwania nawozami/wodą dużych połaci pól. Jeżeli zaś trafimy na wystarczająco zwrotną maszynę, będziemy mogli wykonywać nią przeróżne akrobacje powietrzne w czym pomocne okaże się z pewnością takie urządzenie jak wysokościomierz.

Czas zejść na ziemię. Tutaj jak się okazuje czekają nas kolejne atrakcje, m.in. cysterny i 18-to kołowe ciężarówki, którymi będzie można wykonywać znane z poprzednich odcinków serii „płatne misje” (na podobnej zasadzie jak te z ambulansami, wozami strażackimi i radiowozami). Obecność w grze takich misji jak długodystansowe przewozy materiałów przez cały dostępny teren, bardzo wyraźnie uzmysławiają ogrom obszaru jaki będzie można zwiedzić w GTA: San Andreas.

Autorzy ułatwią nam także zadanie niszczenia poszczególnych elementów świata gry, poprzez obecność jakże ciekawych maszyn, jakimi są buldożer i kombajny. Ciekawie zapowiada się także możliwość uczestnictwa naszego CJ w zawodach motocrossowych i wyścigach aut terenowych 4x4.

Masa nowości o GTA: San Andreas - ilustracja #5

Jako ciekawostkę, Rockstar podaje, iż w grze będzie istnieć pełen cykl księżyca, który zaobserwujemy na nocnym niebie San Andreas; choć warto tutaj zaznaczyć, że bajer taki będzie posiadać także nasza rodzima produkcja – Xpand Rally. Innowacji nie można natomiast odmówić GTA: San Andreas w przypadku obecności pożarów lasów i możliwości korzystania z gaśnic.

Więcej na temat nowości o GTA: San Andreas można znaleźć m.in. w artykule serwisu EuroGamer.net.

Tymczasem warto wstąpić na oficjalną stronę gry znajdującą się pod adresem: www.rockstargames.com/sanandreas. Zobaczymy tam, m.in. dział z trailerami, screenami i mapą San Andreas.

Masa nowości o GTA: San Andreas - ilustracja #6
Masa nowości o GTA: San Andreas - ilustracja #7
Masa nowości o GTA: San Andreas - ilustracja #8

Przypomnijmy, iż premiera gry na PS2 nastąpi 26 października w USA i 29 października w Europie. Wersja na komputery PC ukaże się w trzecim kwartale przyszłego roku fiskalnego.

Więcej informacji na temat GTA: San Andreas można znaleźć także w Encyklopedii Gry-OnLine.