Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 września 2004

36 notowanie EMPIK Top Listy...

Michał Bobrowski, 6 września 2004, 17:46

Czas podsumować kolejne, 36 już notowanie opracowane na podstawie danych ze sprzedaży z 57 salonów EMPIK za okres 30.08 – 05.09. Warto odnotować zmianę na czele listy TOP10. Dotychczasowy lider, DOOM III, po trzech tygodniach na czele, tym razem ustąpił miejsca grze Codename: Panzers – Faza Pierwsza.

Koniec DirectX?

Elrond, 6 września 2004, 15:05

Sami przyznacie, że byłby to dość poważny cios w gry komputerowe a konkretnie w grafikę w nich prezentowaną. Możliwości DirectX Graphics wykorzystuje w chwili obecnej większość silników graficznych. Tytuł newsa nie jest jednak tak apokaliptyczny na jaki wygląda w pierwszej chwili. Po prostu gigant z Redmont, firma Microsoft, postanowiła zmienić nazwę tego komponentu bibliotek DirectX.

Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude zbyt ostry?
Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude zbyt ostry?

Krystian Smoszna, 6 września 2004, 14:20

Mimo, że premiera ósmej (choć tak naprawdę siódmej) odsłony popularnej serii przygodówek o nazwie Leisure Suit Larry, zapowiadana jest na piątego października, może się ona lekko przesunąć w czasie. Głównym problemem stojącym na przeszkodzie wydawcy, firmie Vivendi Universal Games jest duża ilość scen erotycznych, które zdaniem głównych zainteresowanych są zbyt „gorące”.

Tomb Raider 7 - na E3 2005

Elrond, 6 września 2004, 13:32

"Miłe złego początki lecz koniec żałosny" - to powiedzenie chyba najlepiej odzwierciedla sytuację znakomitej niegdyś a kiepskiej dzisiaj, serii Tomb Raider. Firma Eidos pragnąć przywrócić swej sztandarowej serii dawną świetność, na przyszłorocznych targach Electronic Entertainment Expo, zaprezentuje siódmą odsłonę cyklu.

Pierwsze zdjęcie pada dla konsoli Xbox2?
Pierwsze zdjęcie pada dla konsoli Xbox2?

eLKaeR, 6 września 2004, 13:05

Określenia w rodzaju „nieporęczny” lub „ergonomiczny inaczej” często przypisywane są w środowisku konsolowym standardowemu kontrolerowi, dołączanemu do każdej platformy Microsoft Xbox. Wśród miotaczy wspomnianych nieprzyjemnych terminów nieprzypadkowo znajduje się zdecydowana przewaga posiadaczy innych systemów elektroniczno-rozrywkowych (Sony PlayStation 2, Nintendo GameCube etc.), chociaż być może nawet ludzie Billa Gatesa dostrzegają istotę sprawy – tak przynajmniej sugerują ostatnie nieoficjalne informacje, zaserwowane Internautom przez renomowany GameSpot.

Kieszonkowy rajdowiec Colin McRae
Kieszonkowy rajdowiec Colin McRae

eLKaeR, 6 września 2004, 11:44

Pięć części cyklu Colin McRae Rally w ciągu minionych sześciu lat ogromnie wpłynęło na wygląd ewolucji gatunku wirtualnych rajdów samochodowych. PeCetowa premiera edycji, oznaczonej symbolem 2005, nastąpi prawdopodobnie wraz z końcem września – teraz właściciele komputerów osobistych mogą wypróbować interaktywną wersję demonstracyjną (284,4 MB). Natomiast legendarna „jedynka” (rzecz jasna wydatnie wzbogacona i unowocześniona), wydana pierwotnie w 1998 roku, będzie dostępna wkrótce dla posiadaczy kieszonkowych konsol N-Gage.

Windows Media Player 10
Windows Media Player 10

Kull, 6 września 2004, 11:17

Właśnie ukazała się najnowsza odsłona multimedialnego kombajnu od Microsoftu. Darmowa wersja 10 odsłony Windows Media Player prócz standardowych funkcji takich jak oglądanie filmów, słuchanie muzyki i przeglądanie obrazków, umożliwia m.in. internetowe zakupy utworów muzycznych. W stosunku do poprzednich wersji programu, WMP 10 wprowadza jeszcze masę ułatwień i wizualnych bajerów.

Zobacz ukryte bronie w demo Medal of Honor: Pacific Assault

Krystian Smoszna, 6 września 2004, 11:04

Długo oczekiwane demo gry Medal of Honor: Pacific Assault, które zostało opublikowane w piątek wywołało mieszane uczucia wśród graczy. Jedni narzekają na olbrzymie rozmiary pliku instalacyjnego, który ich zdaniem nie koresponduje z tym, co można zobaczyć na ekranie, inni z kolei dziwią się, że możliwość zabawy sprowadza się do kilku minut rozgrywki. Po drugiej stronie barykady stoją natomiast wniebowzięci entuzjaści wszystkich gier z serii Medal of Honor i to właśnie do nich skierowany jest małe oszustwo, pozwalające zobaczyć w akcji dodatkowe typy broni.

Laureaci World Cyber Games 2004

Michał Bobrowski, 6 września 2004, 10:44

Jak informuje biuro prasowe World Cyber Games, w sobotę 4 września 2004 wyłonieni zostali Mistrzowie Polski tegorocznej edycji tego turnieju.

Tryb on-line w PES4
Tryb on-line w PES4

Kull, 6 września 2004, 10:30

Seria Pro Evolution Soccer w wydaniu na komputery PC, swoim ubiegłorocznym debiutem mocno naruszyła pozycję lidera w walce o tron symulacji piłkarskich jakim szczycił się dotychczas cykl gier sportowych od EA Sports. Kolejne wydania obu tych gier (FIFA Soccer 2005 vs. Pro Evolution Soccer 4) stoczą zaciekłą walkę o miłośników wirtualnej piłki kopanej, a informacje na temat tychże tytułów obfitują w bardzo ciekawe zapowiedzi. Dziś znamy kolejne wieści z obozu Konami (ojcowie PES).

GTA na GBA!

Elrond, 6 września 2004, 10:00

Dzień 22 października będzie nie tylko "świętem" dla fanów serii Grand Theft Auto, którzy tego dnia otrzymają w swoje ręce San Andreas w wersji PS2. Wtedy również posiadacze konsolek Game Boy Advance dostaną długo oczekiwaną grę Grand Theft Auto.