Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 14 września 2004

Demo Roller Coaster Tycoon 3 jeszcze nie teraz

Speed, 14 września 2004, 17:47

Pierwsze wzmianki o planowanej wersji demonstracyjnej gry Roller Coaster Tycoon 3 pojawiły się już w połowie sierpnia. Później dowiedzieliśmy się z źródeł oficjalnych, że demo wspomnianego programu pojawi się 13 września, czyli w dniu wczorajszym. Niestety, autorzy obietnicy tej nie dotrzymali – grywalne demo pojawi się bowiem kilka dni później, niż to zaplanowano (20 września, br.).

Nowe demo tajemniczego środowiska graficznego od IDV

Kull, 14 września 2004, 16:55

Interactive Data Visualization (IDV) – firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania, wypuściła kolejne demo prezentujące jej najnowszy silnik graficzny opracowany na licencji Unreal Engine.

Koncern Take Two bliski przyjęcia gry Juiced?

Speed, 14 września 2004, 16:15

Wielu graczy zaniepokoiła informacja o upadku konsorcjum wydawniczego Acclaim, głównie ze względu na nową, nadchodzącą produkcję tego tytułu, Juiced. Na szczęście okazało się, że główne prawa do tytułu zachował developer, firma Fund 4 Games. W dniu dzisiejszym pojawiły się informacje jakoby nowym wydawcą „Szybkich i Gniewni” (polski tytuł gry) miała być spółka Take Two – tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele sklepu internetowego EBGames.com, oddział w Sydney.

Sony oficjalnie obniża ceny konsoli PSX

Kull, 14 września 2004, 13:48

Niecały tydzień temu (via - news z 8 września) wspominaliśmy o ogromnych obniżkach cen konsoli PSX przez japońskich detalistów. Dziś informujemy, że koncern Sony już oficjalnie „tnie” ceny swoich najnowszych produktów.

Zwycięzcy „Max Payne 2 Official Mode Contest”

Cisek, 14 września 2004, 13:10

Poznaliśmy dziś zwycięzców konkursu „Max Payne 2 Official Mode Contest”. Jury, w składzie którego znaleźli się reprezentanci tak znakomitych firm jak Remedy Entertainment, Rockstar Games i Computer Gaming World (dwie pierwsze odpowiadają za stworzenie drugiej części „Maxa Payne’a”), przyznało nagrody w trzech odmiennych kategoriach.

Knights of Honor – szczegóły na temat wersji demo

Cisek, 14 września 2004, 13:05

Jak już informowaliśmy w newsie z 11 września gra Knights of Honor uzyskała status „gold” i 30 września trafi na sklepowe półki. Planowana premiera dema odbędzie się jednak 24 września, a nie jak zapowiadano jeszcze kilka dni temu 13 września.

5 lat za wysoki Upload w sieciach p2p

Kull, 14 września 2004, 11:46

Władze Stanów Zjednoczonych najprawdopodobniej zrobią kolejny krok w walce z sieciowym piractwem. Komisja Sprawiedliwości zgłosiła pod obrady Kongresu przepisy, które pozwalałyby pozbawiać wolności osoby trudniące się nielegalnym udostępnianiem w sieci plików objętych prawami autorskimi nawet do 5 lat.

10 najczęściej kupowanych gier w sieci Media Markt – tydzień 37

[email protected], 14 września 2004, 10:19

Za nami kolejny tydzień, przed Wami następne zastawienie wyników sprzedaży gier w sieci sklepów Media Markt. Chciałoby się rzecz, że to tydzień nowości i powrotów, choć jest to stwierdzenie jak najbardziej prawdziwe, to praktycznie nie dotyczy PeCetów... Za największe powroty w dziale PC należałoby uznać nawrót Shreka 2 do czołówki listy i zjawienie się Simsów. Zapraszam do zapoznania się z pełnymi rezultatami.

Star Wars: Nie będzie trzeciej trylogii, będzie serial

Krystian Smoszna, 14 września 2004, 09:30

Plotki nie znajdą potwierdzenia w rzeczywistości – George Lucas oficjalnie zaprzeczył, jakoby zamierzał realizować kolejną filmową trylogię (tym razem złożoną z części od 7 do 9) z cyklu „Gwiezdne Wojny”. Co prawda, poglądy tego uznanego reżysera mogą się jeszcze diametralnie zmienić, ale raczej nic nie wskazuje na to, aby było to kwestią najbliższej przyszłości – Lucas ma bowiem zupełnie inne plany.

Rome: Total War w "złocie"

Krystian Smoszna, 14 września 2004, 08:34

Koncern Activision wystosował wczoraj oświadczenie prasowe, w którym poinformował o osiągnięciu przez grę Rome: Total War „złotego” statusu. Oznacza to, że trzecia odsłona popularnej serii trafiła do tłoczni i już wkrótce zawita na półkach sklepowych całego świata (22 września na zachodzie, w Polsce pięć dni później).

Top 10 gier na PC w UK (14/09/04)

Krystian Smoszna, 14 września 2004, 08:14

Przedstawiamy kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier na PC w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest już trzydziestą siódmą w tym roku i obejmuje tydzień od 5 do 11 września. Doom 3 bez problemu obronił swoją pozycję z ostatniego notowania, ale zdaniem specjalistów jego dni są już policzone. Nadchodzi The Sims 2 i czy komuś się to podoba czy nie, prawdopodobnie bez problemu osiągnie szczyt.

Pierwsze informacje i screenshoty z Quake IV!
Pierwsze informacje i screenshoty z Quake IV!

Krystian Smoszna, 14 września 2004, 07:08

Okazuje się, że nie tylko słynny, amerykański magazyn PC Gamer chciał położyć łapy na najnowszym dziecku Raven Software, zatytułowanym Quake 4. Również redakcja brytyjskiego PC Zone postanowiła przyjrzeć się bliżej tematowi i w najnowszym numerze swojego periodyku umieściła stosowne informacje o grze wraz z pierwszymi na świecie screenshotami.