Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 13 września 2004

King of Fighters 00/01 na Starym Kontynencie bez cenzury
King of Fighters 00/01 na Starym Kontynencie bez cenzury

Speed, 13 września 2004, 19:13

Europejskie konsorcjum wydawnicze Ignition Entertainment przygotowuje się do wydania King of Fighters 00/01, klasycznego zestawu firmy SNK, zawierającego dwie gry z tej serii (z roku 2000 oraz 2001). Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie informacja o braku cenzury pewnych... dyskusyjnych scen.

Super Monkey Ball Deluxe na początku 2005 roku
Super Monkey Ball Deluxe na początku 2005 roku

Speed, 13 września 2004, 18:40

Jeden z czołowych koncernów naszej branży, firma Sega oficjalnie potwierdziła fakt wypuszczenia gry Super Monkey Ball Deluxe na początku przyszłego roku. Wcześniej jedynie spekulowano o takiej możliwości – teraz jest to informacja w 100% pewna i sprawdzona.

GTA na GBA - pierwsze informacje o grze

Speed, 13 września 2004, 18:23

Nie tak dawno, bo 6 września informowaliśmy na łamach naszego serwisu o konwersji gry Grand Theft Auto na konsolę GameBoy Advance. Wówczas były to wiadomości bardzo ogólnikowe, by nie powiedzieć – marginalne. Dzisiaj światowy wydawca gier z serii GTA, firma Take Two zdradziła pierwsze detale tej produkcji.

Jak będzie wyglądała oczekiwana przez graczy zabawka Microsoftu?
Jak będzie wyglądała oczekiwana przez graczy zabawka Microsoftu?

Cisek, 13 września 2004, 16:47

Na fale Internetu przedostały się w dniu dzisiejszym grafiki przedstawiające nadchodzące dziecko Billa Gatesa – Xbox’a 2 – oraz odpowiadające im loga. Maszyny na załączonych obrazkach prezentują się obiecująco, a sama informacja mogłaby być jedną z najważniejszych w konsolowym światku na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy.

Niższe ceny GameBoy Advance

Kull, 13 września 2004, 16:05

Jak donosi brytyjski serwis MCV – podążając za podobnymi przedsięwzięciami jak w USA, także w Europie Nintendo obniży ceny wszystkich dostępnych obecnie wersji konsoli GBA SP do 69.99 EURO (308 PLN). Co więcej, nastąpi to w przeciągu kilku następnych tygodni.

Premiera „The Sims 2” w Krakowie

Redakcja GRYOnline.pl, 13 września 2004, 13:31

W sobotę, 18 września, o godzinie 10 rano na krakowskim Rynku Głównym odbędzie się polska premiera gry „The Sims 2”. Na pokaz, na potrzeby którego na Rynku stanie specjalnie zaaranżowany namiot, zaprasza EMPiK Megastore z Krakowa. Na miejscu każdy będzie mógł osobiście przetestować najnowszą edycję gry.

Sprawy finansowe i wydawnicze JoWooD

Kull, 13 września 2004, 11:28

Niemiecki rekin przemysłu softwarowego – JoWooD, ogłosił swoje rezultaty finansowe z pierwszych sześciu miesięcy roku 2004. Przy okazji, nie omieszkał też wspomnieć o swoich planach związanych z kontynuacją serii Gothic, SpellForce, The Guild, Hotel Giant i grą Stargate.

Złoto dla Tigera Woodsa

Cisek, 13 września 2004, 11:14

W dniu dzisiejszym firma Electronic Arts poinformowała, że jeden z ich szlagierowych sportowych tytułów osiągnął status „gold”. Mowa o najnowszej edycji Tiger Woods PGA Tour z dopiskiem 2005.

Zagraj w Locomotion przez godzinę za darmo!
Zagraj w Locomotion przez godzinę za darmo!

Krystian Smoszna, 13 września 2004, 10:53

Wszystko wskazuje na to, że fani klasycznego hitu o nazwie Transport Tycoon, mający ochotę pograć w jego następcę, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Według informacji przekazanych nam z firmy CD Projekt (dystrybutora produktów koncernu Atari), nie została jeszcze podjęta decyzja, kiedy Locomotion (i czy w ogóle) trafi na polski rynek. W tej sytuacji można spróbować sprowadzić grę z zachodu na własną rękę, lub skorzystać z oferty serwisu TryGames, który od dłuższego czasu specjalizuje się w elektronicznej sprzedaży wybranych tytułów.

Bonusowa przedsprzedaż Tony Hawk's Underground 2
Bonusowa przedsprzedaż Tony Hawk's Underground 2

Kull, 13 września 2004, 09:53

Kolejna gra ze znanej serii promowanej nazwiskiem jednego z najlepszych zawodników skateboardingu - Tony Hawka, zostanie wydana na wszystkie konsole nowej generacji oraz komputery PC - 4 października 2004. Tymczasem sklepy internetowe GameStop i Ebgames rozpoczęły już przedpremierową sprzedaż tego produktu. Co więcej, do każdego nabytego w przedsprzedaży egzemplarza gry Tony Hawk Underground 2 dołączana jest unikatowa płyta DVD z ekskluzywnymi materiałami.

Nadchodzi The Elder Scrolls IV: Oblivion!
Nadchodzi The Elder Scrolls IV: Oblivion!

ComCo, 13 września 2004, 09:21

Potwierdziły się nasze przypuszczenia sprzed ponad tygodnia: Bethesda Softworks pracuje nad czwartą częścią słynnej serii gier cRPG, pt. The Elder Scrolls! Owa pozycja będzie nosiła podtytuł Oblivion, a proces jej developingu rozpoczął się jeszcze w odległym, 2002 roku. W październikowym wydaniu zachodniego magazynu Game Informer podano pierwsze szczegóły w tej sprawie.

Resident Evil: Apocalypse na szczycie amerykańskiego Box Office
Resident Evil: Apocalypse na szczycie amerykańskiego Box Office

Krystian Smoszna, 13 września 2004, 08:49

Resident Evil: Apocalypse zdeklasował konkurencję. Film, który zadebiutował w amerykańskich kinach w miniony piątek (10 września), zdążył już zarobić prawie 24 miliony dolarów i tym samym wylądował na szczycie listy Box Office.

Młodzi kierowcy nie odróżniają gry od rzeczywistości, czyli duńskie problemy Burnout 3

ComCo, 13 września 2004, 08:20

Nieodłącznym elementem wirtualnej gry wyścigowej Burnout 3: Takedown są samochodowe kraksy, nawet z udziałem kilkudziesięciu samochodów. Podkreślę może jeszcze raz: WIRTUALNEJ gry. Niestety, kolejna organizacja rządowa obawia się, że produkty elektronicznej rozrywki mają zbyt duży wpływ na młodych ludzi - opublikowano nawet stosowne ostrzeżenie przed graniem w Burnout 3. A rzecz miała miejsce w teoretycznie bardzo liberalnej Danii.

Runaway 2 – cztery nowe obrazki, prezentujące nadchodzącą grę przygodową
Runaway 2 – cztery nowe obrazki, prezentujące nadchodzącą grę przygodową

ComCo, 13 września 2004, 07:58

O tym, że powstaje sequel wirtualnych przygód Giny i Briana wiemy już od kilku miesięcy (patrz news z 26 maja 2004). Developer, Pendulo Studios, skutecznie ukrywa jednak szczegóły odnośnie swojego projektu - dopiero w ostatnich dniach, na fale Internetu „wypłynęły” cztery nowe obrazki (2 artworki i 2 screenshoty), prezentujące ową grę przygodową w akcji. Galerię zdjęć możecie zobaczyć poniżej.