Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 4 września 2004

Ilu beta-testerów dopuszczą autorzy S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl?

eLKaeR, 4 września 2004, 14:44

Nieoficjalnie wiadomo już od ponad siedmiu dni, że jeszcze w bieżącym roku powinny rozpocząć się przedpremierowe testy gry z gatunku FPS, przygotowywanej przez studio GSC Game World i zatytułowanej S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl. Własne stanowisko w rzeczonej sprawie wyraziła firma wydawnicza THQ poprzez umieszczenie notki na swojej niemieckiej stronie internetowej.

Single player demo Medal of Honor: Pacific Assault jest online
Single player demo Medal of Honor: Pacific Assault jest online

eLKaeR, 4 września 2004, 12:12

Zaledwie dziesięć dni po umieszczeniu w Internecie ostatniego filmu reklamowego (64,6 MB) z nadchodzącej PeCetowej gry Medal of Honor: Pacific Assault (komercyjny debiut za około dwa miesiące), korporacja Electronic Arts wypuściła na fale globalnego oceanu informatycznego interaktywną edycję pokazową tego dzieła. Premierę wersji demonstracyjnej kilkakrotnie przekładano (vide m.in. news z 30 lipca 2004), ale teraz odpowiedni plik instalacyjny jest już ogólnodostępny.

Peasant's Quest - klasyczna przygodówka w klimacie pierwszego King's Quest
Peasant's Quest - klasyczna przygodówka w klimacie pierwszego King's Quest

Krystian Smoszna, 4 września 2004, 11:51

Tęsknisz za tekstowymi przygodówkami Sierry, tak popularnymi w zamierzchłych latach osiemdziesiątych? Chciałbyś zobaczyć na swoim ekranie pikselozę, nieskomplikowane animacje oraz usłyszeć potworne dźwięki rodem z PC Speakera? Mamy coś dla Ciebie. Niezawodni programiści z Videlectrix postanowili stworzyć program, którego mottem jest „klasyka pełną gębą”.

Bankructwo Acclaim nie zagraża Juiced

ComCo, 4 września 2004, 10:08

Wiele osób zastanawiało się, czy bankructwo korporacji wydawniczej Acclaim (patrz wiadomość: „Koniec Acclaim”) wpłynie w jakikolwiek sposób na nadchodzącą grę wyścigową, o nazwie Juiced. Teoretycznie rzecz biorąc, prawa do dystrybucji tej „śmigałki” musiały w końcu należeć do owej firmy i tylko decyzji jej szefostwa zależało czy i kiedy tytuł pojawi się na rynku. Na szczęście, tak było tylko w teorii...

Call of Cthulhu jeszcze nie teraz

ComCo, 4 września 2004, 09:21

Miłośnicy prozy H.P. Lovecrafta i przygodowych gier akcji będą zawiedzeni... Korporacja Bethesda Softworks poinformowała o przeniesieniu premiery Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth na (ogólnie) pierwszy kwartał przyszłego roku. Omawiany tytuł powstaje w siedzibie Headfirst Productions od 2001 roku i, jak do tej pory, może poszczycić się jedynie notorycznymi spóźnieniami (vide chociażby news z 21 listopada 2002). Oby to było ostatnie.

Enrique Iglesias odwiedzi wirtualne miasto San Andreas?
Enrique Iglesias odwiedzi wirtualne miasto San Andreas?

eLKaeR, 4 września 2004, 08:55

Bardzo poważnym atutem bestsellerowej gry akcji o nazwie Grand Theft Auto: Vice City była zaimplementowana w formie wirtualnych stacji radiowych ścieżka muzyczna, zawierająca utwory z katalogu Epic Records (instytucja podległa Sony Music). Użytkownicy mogli zatem usłyszeć np. Iron Maiden i Judas Priest oraz Michaela Jacksona i Bryana Adamsa. Również mająca ukazać się 19 października bieżącego roku (termin ten dotyczy wersji dla konsoli Sony PlayStation 2) produkcja pt. Grand Theft Auto: San Andreas posiadać będzie podobnie zorganizowany soundtrack o zbliżonych rozmiarach (poprzedni liczył ponad sto rozmaitych pozycji). Jednakże firma wydawnicza Take 2 Interactive do spółki z Rockstar Games postanowiła wybrać nowego dostawcę materiału dźwiękowego.