Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2004, 09:21

autor: ComCo

Call of Cthulhu jeszcze nie teraz

Miłośnicy prozy H.P. Lovecrafta i przygodowych gier akcji będą zawiedzeni... Korporacja Bethesda Softworks poinformowała o przeniesieniu premiery Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth na (ogólnie) pierwszy kwartał przyszłego roku. Omawiany tytuł powstaje w siedzibie Headfirst Productions od 2001 roku i, jak do tej pory, może poszczycić się jedynie notorycznymi spóźnieniami (vide chociażby news z 21 listopada 2002). Oby to było ostatnie.

Miłośnicy prozy H.P. Lovecrafta i przygodowych gier akcji będą zawiedzieni... Korporacja Bethesda Softworks poinformowała o przeniesieniu premiery Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth na (ogólnie) pierwszy kwartał przyszłego roku. Omawiany tytuł powstaje w siedzibie Headfirst Productions od 2001 roku i, jak do tej pory, może poszczycić się jedynie notorycznymi spóźnieniami (vide chociażby news z 21 listopada 2002). Oby to było ostatnie.

Call of Cthulhu to przygodowa gra akcji utrzymana w konwencji horroru (podobnie jak Undying czy Resident Evil). Fabuła gry toczy się w 1920 roku i oparta jest o świat Mitów Cthulhu, stworzony przez jednego z najsłynniejszych pisarzy grozy początku XX wieku – H.P. Lovecrafta. Wymyśleni przez niego „Wielcy Przedwieczni”, w tym tytułowy Cthulhu, przedostają się na Ziemię próbując nią zawładnąć.

Więcej informacji o Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth: